21.jūnijā pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta Starptautiskā Jogas diena: tās svinības sākās Japānā, saulei austot, un līdzīgi kā Jaunā gada sagaidīšana, Rietumu virzienā vienā pēc otras jogas dienas pasākumi sākās vairāk nekā 177 valstīs, tostarp arī Latvijā.  Un mums, portāla YOGI.lv dibinātājiem, bija vienreizēja iespēja piedalīties šī nozīmīgā pasākuma organizēšanā un veidošanā.

YOGI. lv jau rakstīja, ka pēc Indijas premjerministra Šri Narendra Modi (Shri Narendra Modi) aicinājuma ANO Ģenerālā asambleja 21. jūniju ir pasludināja par starptautisko jogas dienu. ANO rezolūcijā ir atzīts, ka joga nodrošina holistisku pieeju veselībai un dzīves veidam.

Jogas dienas mērķis ir plašākas sabiedrības informēšana par jogas prakses pozitīvajiem efektiem un harmonijas nodrošināšanu dažādās dzīves jomās, tajā skaitā slimību profilaksi, veselības veicināšanu un dažāda rakstura traucējumu novēršanas iespējām, ko rada jogas dzīvesstils.

Rīgā, Starptautiskās Jogas dienas svinības vadīja brīnišķīgā Amala Agnese un lieliskais  Andris Freidenfelds, kuri abi praktizē jogu ikdienā. 

Diena sākās agri, jau 8:00 ar kopīgu Sveicienu Saulei...

turpinājās ar jāņu vaina pasniegšanu Indijas vēstniecības pārstāvim Vidžai Kumar,

un svinīgo lentas griešanu jeb pasākuma atklāšanas ceremoniju.

Oficiālās runas un apsveikuma vārdus teica goda viesi no Indijas Vēstniecības, Latvijas Universitātes, Deva Sanskrit Universitātes, Lisbonas Starptautiskās konferences, Latvijas Profesionālās Jogas Federācijas, Baltijas Jogas Federācija, Latvijas tibetiešu budisma centriem.

Pēc oficiālām runām, mūs priecēja Sarod mūzika un indiešu rāgas Sarasvati mūzikas skolas un Maestro Akašs izpildījumā. 

Posmā starp priekšnesumiem, YOGI.lv izmantoja iespēju iepazīties tuvāk un aprunāties ar Vidžai Kumar kungu.

Programmas turpinājumā ar brīnišķīgu priekšnesumu Odissi žanra deju uztājās Premal Madina un Anurags, Akašs mūzikas izpildījumā.

Viens no YOGI.lv uzdevumiem Starptautiskajā Jogas Dienā bija nodrošināt ārzemju viesu lekciju un prezentāciju tulkojumu. Lūk, neliels ieskats programmā.

Ievadu par jogu un Ājūrvēdu sniedza Dr. Avinašs Lele, no Punes Ājūrvēdas klīnikas, kura stāstījumam aizrautīgi līdzi sekoja arī kolēģi. 

Jogas vēsturi īsumā izklāstīja Sumits Bakši & Rolands Bleks. Neiztika arī bez jautrības un kurioziem... :). Rolanda stāsts par jogas vēsturi Latvijā izpelnījās patiesu interesi ne tikai no vietējiem apmeklētājiem, bet arī ārzemju viesiem. 

Nada Baba un grupa „Agni” priecēja ar īpašu orientālās mūzikas priekšnesumu.

Višnu Kouttuvam, Angarikam Bhuvanam Šloka, Šri Radža Radžešvari dejas dejoja Tatjana Barinova un Ērika Teivāne, no Bharatanatyam Riga.

Lekciju "Joga un dziedinošie augi" lasīja Dr. Somits Kumars, kuru mēs iepazīstinājām ar Chakra Butter.

Bharatanatjam žanra dejas rādīja Larisa Podskočaja ar Indiešu kultūras centra Bharata meitenēm.

Premal Madina mūs priecēja ar Kathak žanra deju Rudraštakam un Mokša mantru.

 

 

Īpašu vēstījumu par Nālandas budisma tradīciju un Tibetas Jogu sniedza Latvijas Budistu Asociācijas biedri - Aleksejs Pšenovs unAgnese Bišofa, turklāt Margarita Putniņa, par godu VS Dalai Lamas dzimšanas dienai nolasīja vienu no savām poēmām, kas veltīta VS Dalai Lamam. 

Īpaša Amalas jogas deja Amala Agneses vadībā...

Svinības turpinājās visu dienu, piepildot LU Botānisko dārzu ar visu Latvijā pārstāvēto jogas skolu un veidu prezentācijām un nodarbībām.

Lekciju par jogu un tantru lasīja Nada Baba.

Lekciju: vediskās gudrības un jogas nozīme, praktiskais pielietojums ikdienas dzīvē veselības un harmonijas izkopšanai lasīja Šiva Vākja Siddha Baba, no Šivas centra, bet Armands Gailis un Edgars Tarkanijs rādīja indiešu seno cīņas makslu Kalari Pajatu paraugdemonstrejumus.

Lai šī diena noritētu veiksmīgi, visa organizācijas komanda diendienā strādāja jau vairākus mēnešus pirms pasākuma. Sakām paldies visiem domu  biedriem, kas darīja visu iespējamo, lai šis pasākums notiktu, un būtu neaizmirstams piedzīvojums mums visiem.

Paldies par izturību arī Jogas Dienas dalībniekiem, tiem,kas bija uz skatuves, tiem,kas vadīja nodarbības un lekcijas un tie, kas klausījās, darbojās un izbaudīja!

Vairāk bildes no šī pasākuma vari apskatīt Starptautiskās Jogas Dienas Latvijā FB profilā.