Joga ir brīnišķīgs ceļojums, kas sniedz daudz jaunu iespaidu un atklājumu, taču uzsākt šo ceļu reizēm nav viegli. Mēs šaubāmies par to, kurš jogas veids mums būtu piemērotākais, kurš jogas centrs ir vislabākais, kurš pasniedzējs viszinošākais un maldāmies vispārpieņemtajos stereotipos par jogu kā tādu vai konketu jogas novirzienu. Protams, vislabākais veids kā no tā izvairīties, ir  iet un mēģināt, līdz tu atrodi tieši to, ko visu laiku esi meklējis, jo tikai pamēģinot un izbaudot uz savas ādas, mēs iegūstam to savu, unikālo pieredzi, kura ir nozīmīgāka par citu padomiem. Pirmā satikšanās ar jogu vienmēr ir kas īpašs. Reizēm tā izmaina visu dzīvi. Šajā sadaļā mēs stāstīsim tieši par šīm pirmajām satikšanās reizēm. Par cilvēkiem, kas meklē ceļu pie jogas, par viņu attiecībām ar jogu un sajūtām, ko sniedz joga. Mēs ceram, ka tas iedvesmos arī tevi paspert solīti pretī jaunām atkāsmēm un jaunai dzīvei! 

<< Visi raksti

Joga mātes šūpulī - Aerial joga

0

1607

ANCE ANNA ŠTERNBERGA@yogi.lv @ 2015-05-22

Nosaukums pasaka visu par Adeles Veinbergas vadīto Aerial jogu- tas bija pirmais, kas man ienāca prātā, kad nodarbības izskaņā mēs ar draudzeni tikām ievīstītas mīkstajā zīda šūpuļtīklā, lēni viļņojoties un ļaujot savam ķermenim pilnībā atbrīvoties, prātam pieņemt un palaist visas uzmācīgās domas un vienkārši ļauties sajūtām, kas pārņēma pēc lieliskās un neierastās jogas nodarbības. Sajūtas, kas mani pārņēma pēc šīs jogas bija dziļš miers, siltums un apmierinātība, gluži tāpat it kā es būtu mammas samīļota un ieaijāta.

Aerial joga, ir mazliet netradicionāla padarīšana, šajā jogā tiek izmantots šūpuļtīkls. Šīs jogas galvenais elements ir gravitācija, ar kuras palīdzību mēs varam efektīvāk iestiept savas locītavas un saites, karāties kājām gaisā, manevrēt ar šūpuļtīkla audumu, izlocīties un staipīties. Aerial Yoga attīsta spēku, lokanību un balansu fiziskā līmenī, taču šī prakse lieliski palīdz koncentrēt prātu, pacilāt garu, kā arī balansēt čakras, īpaši aktivizējot ceturto – sirds čakru. Tas ir vislabākais veids, kā atbrīvoties, relaksēties un atjaunoties.

Kas mani ļoti piesaistīja šajā jogā bija prāta atslēgšana jeb tā apklusināšana, kas pēdējā laikā man izdodas gana reti, arī rīta meditācijas vainagojas ar izplānotu dienas darāmo darba sarakstu. Taču Aerial jogas trumpis bija nepieciešamība koncentrēties uz dotā brīža uzdevumu, pretējā gadījumā, iespējams, var sanākt atāķēties no šūpuļtīkla un mīksti piezemēties uz jogas paklājiņa. Tā kā šī bija pilnīgi neierasta pieredze man, es pilnībā fokusējos uz notiekošo- man bija interesanti, jautri un sajūtas, kuras pārņēma visu ķermeni bija ļoti patīkami sildošas, kā jau pēc kārtīgas stiepšanās, šoreiz gan stiepjoties kājām gaisā!

Nodarbības beigās es sapratu, ka visu šo stundu biju veltījusi praksei, nedomājot ne par dienas tālākām gaitām, nedomājot par ne tik patīkamo rīta cēlienu, kas aizsākās ar dusmām un strīdiem.. pēc nodarbības bija sajūta, ka kaut kas gaišs ir atkal atvēries, esmu kļuvusi mierīga, dusmas pagaisušas un sirds.. atvērusies! Ne par velti šī joga atver sirds čakru! :)

Aerial jogas pasniedzējas Adeles pieeja, maigā un sirsnīgā balss ļāva justies droši, ērti un patiešām izbaudīt relaksējošo nodarbi. Adele vienmēr izlabo un pielabo visas astes, nagus un ragus, ja kaut kas nestāv tur, kur vajadzētu. Par drošību nav jāuztraucas, nevaru iedomāties, kas tieši varētu būt bīstams šajā praksē, jo viss ir pārdomāts un šūpuļtīkls lieliski pilda savas funkcijas!

Es tiešām jutos samīļota un ieaijāta, un iesaku ikvienam izmēģināt šo lielisko praksi. Nebrīnies, ja relaksācijas laikā Tevi pārņem raudulīgums, šķiet, tas ir pat vajadzīgs, lai attīrītos, lai palaistu vaļā visu saspringumu, kas ir sakrājies no ikdienišķā stresa, kas mūs pavada. Ir tāda sajūta, ka atkal esi mammas šūpulī, kur Tavas asaras ir tikpat gaidītas un pieņemtas, kā prieks un smiekli. Ļaujies!

Fotogalerija

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!