Joga ir brīnišķīgs ceļojums, kas sniedz daudz jaunu iespaidu un atklājumu, taču uzsākt šo ceļu reizēm nav viegli. Mēs šaubāmies par to, kurš jogas veids mums būtu piemērotākais, kurš jogas centrs ir vislabākais, kurš pasniedzējs viszinošākais un maldāmies vispārpieņemtajos stereotipos par jogu kā tādu vai konketu jogas novirzienu. Protams, vislabākais veids kā no tā izvairīties, ir  iet un mēģināt, līdz tu atrodi tieši to, ko visu laiku esi meklējis, jo tikai pamēģinot un izbaudot uz savas ādas, mēs iegūstam to savu, unikālo pieredzi, kura ir nozīmīgāka par citu padomiem. Pirmā satikšanās ar jogu vienmēr ir kas īpašs. Reizēm tā izmaina visu dzīvi. Šajā sadaļā mēs stāstīsim tieši par šīm pirmajām satikšanās reizēm. Par cilvēkiem, kas meklē ceļu pie jogas, par viņu attiecībām ar jogu un sajūtām, ko sniedz joga. Mēs ceram, ka tas iedvesmos arī tevi paspert solīti pretī jaunām atkāsmēm un jaunai dzīvei! 

<< Visi raksti

Yoga pie jūras

0

1242

Mārtiņš Varna @ 2015-07-05

Pēc smagas darba nedēļas atrast iemeslu piecelties piecos vai sešos no rīta, ir, maigi sakot, grūti. Mums, Vecmīlgrāvja jogotājiem, tāds ir – joga pie jūras ar skolotāju Līgu Leskeviču. Tā ir lieliska sevis iepazīšanas pieredze, gribasspēka attīstīšana, protams, fiziskais rūdījums, bet ne tikai. Pastāv priekšstats, ka meditācija ir sēdēšana un nekā nedarīšana, ik pa laikam izdvešot dīvainas skaņas. Savā ziņā arī tā ir taisnība, tomēr tā ir tikai maza daļiņa no jogas un meditācijas prakses. jogojot pie jūras, mēs, vārda tiešā nozīmē, saplūstam ar dabu – mēs mācāmies elpot ar vēju, ieklausīties vēja, jūras un priežu šalkoņā, mācāmies atbrīvot prātu no liekajiem sārņiem un uzņemt spēkus jauniem darbiem. Tas ir tāpat kā iztīrīt māju no putekļiem un, iespējams, ne tik vajadzīgām mantām, lai atrastu vietu kam noderīgākam. Un, protams, mēs mācāmies nesalt un stiprināties fiziski. Jau pirmie soļi basām kājām vēl vēsajās smiltīs ir pārbaudījums un patīkams izaicinājums. Protams, iesākumā, sevišķi jūnija sākumā, ja vējš iegriezies no ziemeļu puses, uzmetas zosāda, bet laika drebināties vairs neatliek, jo elpošanas vingrinājumi un vizualizēšana atdzīvina tā saucamo „iekšējo uguni”, nemaz nerunājot par Saules sveicienu, pēc kura visi jau ir pamodušies un sāk pat palikt karsti.

Nodarbības beigās ir pats labākais- līķa poza, kur jāguļ ir nekustīgiem 10 min. Tā ir īpaši baudāma pēc 2 nostāvētām minūtēm sarvangāsanā (svecītē) un Setu Bandhāsanā (tiltiņā), Mārtiņš spēlē kokli un tās skaņas ieaijā dziļā mierā un labsajūtā, kad ir iespējams iegrimt zemē un pacelties debesīs, sajust smagumu un vieglumu vienlaicīgi. Kad nodarbība ir galā, atliek vien pārsteigumā konstatēt, ka saule jau pacēlusies augstu, iestājusies silta vasaras diena, pateikt paldies visiem un visam, un uzsist sev pa plecu: „Jā, es to izdarīju, es varēju, mēs varam!”

Namaste!

Yoga pie jūras Vecāķu pludmalē katru sestdienu un kādu no darba dienām plkst.6.30 no rīta. Uzzini vairāk: www.facebook.com/YogaPieJuras

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!