<< Visi raksti

Mūzika iedvesmai, meditācijai un jogai

0

1752

yogi.lv @ 2014-11-13

Pateicoties plašai interesei par jogu un garīgām mācībām, dažādi muzikāli pavadījumi jogai un meditācijai mūsdienās nav retums. Taču, ja šādu brīnumu ir radījis kāds no pašmāju māksliniekiem, ir dubults prieks.  Ar Baibu Kranāti, šķiet nav jāiepazīstina – enerģiska, gaiša, aktīva un mīlestības pilna būtne, kas liek pasmaidīt ikvienam, ko sastop savā ceļā. Baibu varētu dēvēt par multimākslinieci – aktrise,   TV un radio raidījumu vadītāja un producente, dziedātāja, pasniedzēja, publiciste, centra "mūsdienu cilvēka dvēselei un ķermenim" vadītāja. Baibas radošais ceļš ir ļoti plašs un vispusīgs, kas arī piešķir viņas nodarbībām īpašu garšu.

Pavisam nesen klajā nācis jau otrais Baibas Kranātes un Andrjū Laitressa muzikālais kopdarbs „Ceļojuma balss”.

"Galvenā doma  ir iedvesmot ikvienu noticēt, ka mēs spējam organizēt it kā nevilšos stāstus mūsos – domas, sajūtas, uzskatus utt. – lai rakstītu jeb veidotu brīnišķīgu un neatkārtojamu savu personīgo stāstu jeb dzīvi. Lai mēs nebūtu bezpalīdzīgi t.s. uzmācīgo domu, nemiera un nesapratnes priekšā. Lai iemācītos atpazīt „iestāstītas” jeb mums nedabiskas lietas. Albums ir gan poētisks, gan praktisks, tajā ir gan dažādas meditācijas tehnikas, gan tēlainas vizualizācijas un noskaņu mūzika,” raksta Baiba Kranāte.

Jaunais audio albums turpina iesākto albumā „Ūdens Balss”. Muzikāli stāsti meditācijai un ikdienai, kustībai un mieram” (2014). Viena no jaunā albuma idejām ir izskaidrot un iepazīstināt ar meditāciju tos, kas nolēmuši to uzsākt, kā arī atbalstīt tos, kas jau meditē.

Fragmentus no jaunā meditāciju CD "Ceļojuma Balss" vari nokalusīties šeit.

Albums "Ūdens Balss", Muzikāli stāsti meditācijai un ikdienai, kustībai un mieram sastāv no divām daļām.

1.daļā Instrumentāli skaņdarbi meditācijai kustībā (instrukcijas un apraksts pielikumā)

2.daļā Audio meditācijas jeb stāsti

Pirmajā daļa ir 7 instrumentāli skaņdarbi, kuri izveidoti kopā ar speciālām meditācijām kustībā un to aprakstiem. Otrajā daļā ir 3 dažāda garuma audio meditācijas. 

Šo albumu tu vari izmantot patstāvīgi praktizējot jogas fiziskos vingrinājumus: instrumentālā daļa iedvesmos, uzmundrinās un iespējams, daudz ko pateiks priekšā, savukārt pēdējie 3 ierunātie audio palīdzēs atslābināties. Albums klausāms arī kā vienkārša fona mūzika, savukārt tā 2.daļa droši lietojama kādā ikdienišķā situācijā - autosastrēgumā vai 10 minūšu atelpā starp dienas darbiem, miera un atpūtas gūšanai.

Ideja, teksts un instrukcijas, balss - Baiba Kranāte, mūzika un izpildījums Andrew Laitress.

Audio fragmenti no albuma „Ūdens Balss” klausāmi šeit.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!