<< Visi raksti

VentSmart – svaigēdāju labākais draugs

0

1749

Kristīne Somere @Yogi.lv @ 2015-05-09

Laikā, kad dārzos sāk parādīties pirmie zaļumi, ne tikai svaigēdājiem, bet ikvienam no mums aktuāls kļūst jautājums, kā tos ilgāk uzglabāt svaigus?  Ja augļus un dārzeņus mēs varam sasaldēt, tad ko darīt ar salātiem? Ja sasaldēsim tos, tad visticamāk pēc atkausēšanas,  ēst tos negribēsim, tāpēc ir jāmeklē veidi kā tos ilgāk uzglabāt svaigus. Veikalā nopērkot jau gatavus salātu maisījumus, atverot paciņu, tie jāizlieto tūlīt, jo nākamajā dienā tie būs jau sažuvuši, bet ko darīt, ja visu apēst neizdodas un atlikušo negribas mest ārā? Šis bija viens no jautājumiem, kas  nodarbināja manu prātu. Kā uzglabāt salātus, svaigus spinātus un zaļumus, lai tie būtu svaigi ne tikai pirmajā dienā, bet arī otrajā, trešajā un ceturtajā?  Tāpēc atklājot, ka eksistē VentSmart (piedāvā Tupperware)– īpaši gudrs  svaigu dārzeņu, augļu un zaļumu uzglabāšanas trauks,  kas imitē dārzeņu un augļu uzglabāšanas dabiskos apstākļus, tādējādi pagarinot to derīguma termiņu,  nolēmu to izmēģināt.

Kas īsti ir VentSmart?

Patiesībā no malas skatoties šķiet, ka tas ir  vienkāršs plastmasas trauks produktu uzglabāšanai, tikai ar mazliet interesantāku - erganomiskāku dizainu kā citiem. Taču patiesībā, tā vākā ir integrēta ventilācijas sistēma ar iespēju noregulēt vārstu 3 dažādās pozīcijās, lai mainītu gaisa daudzuma piekļuvi atbilstoši augļu un dārzeņu veidam. Pats labākais ir tas, ka šī vārstu regulēšanas instrukcija ir iestrādāta tieši plastmasas materiālā, lai būtu viegli redzēt, kāds vārsta režīms jāizmanto, kā arī  uz trauka malas esošās augļu un dārzeņu piktogrammas, kas norāda kādā stāvoklī – atvērtam, aizvērtam, vai daļēji atvērtam, ir jāatrodas ventilim, uzglabājot attiecīgo produktu ledusskapī vai ārpus tā.

Tas nozīmē, ka pašam lietotājam nekas nav jāizdomā, viss jau ir izdarīts un izdomāts mūsu vietā, mēs vienkārši sekojam instrukcijām un pagarinām savu augļu un dārzeņu derīguma termiņu.

Tiem, kuri pret plastmasu attiecas ar aizdomām, jāpiebilst, ka Ventsmart ir izgatavots no veselībai nekaitīga, ķimiski un bioloģiski neitrāla, attīrīta polimēra, kas nodrošina ne tikai to, ka pārtika ilgāk saglabājas, bet arī to, ka mēs neuzņam nekādas ķimiskas, veselībai kaitīgas vielas.

Manās rokās nonāca VentSmart, 4,4l tilpumā, kurā nepilnu 3 nedēļu laikā uzglabāju dažādus zaļumus, salātus, dārzeņu un augļus.

Lai novērtētu šī trauka iespējas nolēmu vienu un to pašu produktu, pirmajā gadījumā, jau gatavu, veikalā pirktu salātu maisījumu, uzglabāt divos dažādos traukos. Parastā plastmasas traukā ar vāku un VentSmart traukā. 

Pirmais eksperiments ilga 5 dienas, kuru laikā es katru dienu izņēmu mazu daudzumu salātu no abiem traukiem, tādējādi novērojot izmaiņas un atšķirības.   Jau pirmajā dienā novēroju, ka parastajā traukā klimats ir savādāks, salātu lapas šķita slapjākas, arī pats trauks vairāk aprasojis.VentSmarta atšķirība ir tā, ka rievotais trauka dibens nodrošina nesaskaršanos ar ūdens kondensātu un labāku gaisa cirkulāciju. Ja parastajam traukam viss mitrums uzglabāsies trauka dibenā, ietekmējot produkta kvalitāti un padarot tos slapjus, tad VentSmarta traukā esošie salāti pēc konsistences bija sausāki, kraukšķīgāki un svaigāki.

Pēc piecām dienām parastajā traukā esošie salāti jau bija nelietojami.  Arī vizuāli tie vairs nebija pievilcīgi, jo lapas bija kļuvušas slapjas, sākušas palikt brūnas un plīst.  Taču VentSmart traukā esošie salāti bija ēdami vēl nākamajā dienā, kad šo eksperimentu beidzu un traukā liku iekšā citus produktus – romiešu salātus, nātres, pienenes, skābenes, meža ķiplokus.

Taču šoreiz es šos produktus pirms tam nomazgāju. Jāsaka uzreiz, ka atšķirība ar pirmo eksperimentu bija milzīga!  Vēl pēc nepilnām divām nedēļām zaļumi bija pilnīgi svaigi, kā tikko ielikti. Vislielākais izaicinājums bija neapēst visu līdz eksperimenta beigām, jo zaļumi tiešām izskatījās ļoti svaigi un apetīti rosinoši, kā tikko no dārza. Tāpēc, pat, ja uz salātu paciņas ir rakstīts - nomazgāti, tomēr iesaku zaļumus pirms tam, kārtīgi nomazgāt aukstā ūdenī, notecināt un tikai tad likt VentSmartā. Kā arī, ja nopērkat un traukā ieliekat produktus, kas nav pirmā svaiguma, negaidiet brīnumus, jo tas nespēj atgriezt "novecošānās" procesus. 

Es paspēju traukā uzglabāt arī apelsīnus, kuri man šķiet bija sulīgāki kā parasti, un arī sagrieztus un nomizotus dārzeņus - burkānus, puķkāpostus, brokoļus, gurķi.  Dārzeņi šķita sulīgāki, jo parastā traukā uzglabāti, tie ātr vien "izžūst" un zaudē savu garšu. Pat baklažāns nākamajā dienā bija nevis brūns, bet kā tiko griezts, tapēc šajā traukā pavisam droši var uzglabāt jau nomizotus un sagrieztus dārzeņus un augļus.  Viena no šī trauka priekšrocībām ir spēja aizkavēt augļu un dārzeņu nogatavošanos, respektīvi, ja ieliksiet tajā vēl nenogatavojošos augli, tad tas arī nenogatavosies, bet, ja ieliksiet traukā jau gatavu augli, izlietojiet to 3 dienu laikā.

Svarīgi ir atcerēties, ka traukā jāliek pēc iespējas svaigāks produkts, tad to uzglabāšanas laiks būs daudz ilgāks: skābenes, spinātus, salātus varat uzglabāt pat 1-2 mēnešus! Taču svarīgi ir atcerēties produktus pirms tam nomazgāt!!! Ja ieliksiet traukā nemazgātus, ne pārāk svaigus produktus, to uzglabāšanas laiks strauji saruks, tāpēc pērkot produktus veikalā ir svarīgi izvēlēties tikai svaigu produkciju, nevis to, kuram derīguma termiņš beigsies pēc pāris dienām. 

Turklāt traukā varat uzglabāt ne tikai augļus un dārzeņus, bet arī svaigu gaļu un zivis! Šobrīd manā traukā nu jau trešo dienu glabājas saules puķu sēklu un zaļo zirnīšu asni, kuri priecē ar savu kraukšķīgumu. Blakus pienenes un nātres, kas gaida savu uznācienu. Ar nepacietību gaidu laiku, kad no zemes sprauksies ārā biešu lapiņas un spināti. 

 

 Kam es notiekti ieteiktu šos traukus:

  • Svaigēdājiem, jo garšas atšķirība ir ievērojama;
  • Veģetāriešiem un tiem, kas uzturā daudz lieto svaigus zaļumus, salātus, augļus un dārzeņus;
  • Tiem, kuriem nav laika un izdevības iet uz veikalu/ tirgu katru dienu pēc svaigiem produktiem;
  • Tiem, kuru ledusskapjos nav klimata kontroles;
  • Tiem, kuriem ir dārzs, kas drīz sāks dot ražu un kļūs aktuāls jautājums, kā pēc iespējas ilgāk saglabāt produktus svaigus, jo kā mēs zinām ne vienmēr visu var apēst, sasaldēt vai ielikt kompotā.
  • Tiem, kuriem mājās ir mazi bērni un nav laika ilgi stāvēt pie plīts un darboties virtuvē;
  • Tiem, kuriem patīk ja visur, arī ledusskapī, ir perfekta kārtība.

 Infromācija par VentSmart  pieejama arī ražotāju video materiālā:

 Bet šis video tiešām liks ironiski pasmaidīt, :) Ja negribat, lai jums gadās līdzīgi, tad zināt, kas jādara.. ;)

Ja vēlies tikt pie sava VentSmarta, meklē to pie Tupperware oficiālajiem izplatītājiem.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!