<< Visi raksti

YOGI.LV dāvanu tops - grāmatas

0

2247

KRISTĪNE SOMERE @Yogi.lv @ 2014-12-17

Visiem zināmais teiciens – „Labākā dāvana ir grāmata” ir aktuāls vienmēr.  Mums ir patiesi liels prieks, ka arvien vairāk patiešām labu jogas grāmatu tiek tulkotas uz latviešu valodu! Tas nozīmē, ka jogas popularitāte Latvijā arvien turpina pieaugt.

Šoreiz iesakām divas   GRĀMATAS par jogu, kas būs interesantas un aktuālas gan jogotājiem ar pieredzi, gan pilnīgiem iesācējiem.

JOGA MĀJĀSpilnībā atbilst savam nosaukumam un sniedz tieši to, ko sola. Precīza, vizuāli saprotama un vienkārša valodā izlasāma informācija par jogu, jogas pozām, to pareizu sistemātiku un hronoloģisku veikšanu, lai ikviens spētu apgūt jogas pozas droši un sekmīgi.  Pat, ja neesat gatavs jogot mājās viens pats, bet  jogojat grupā, tad šīs grāmata pavisam noteikti ļaus labāk saprast jogas nodarbībā notiekošo un būt drošiem un pārliecinātiem par to, ko darāt.  Šo grāmatu varētu nodēvēt par jogas āsanu rokasgrāmatu,  kas ļauj ērti apgūt jogas pamatpozas, elpošanas un citus vingrinājumus.  Turklāt lai lasītu šo grāmatu, nav nepieciešamas priekšzināšanas jogā, jo pie katra pozas klāt ir arī informācija kas jāievēro šajā pozā, lai nenodarītu sev pāri. Patiešām aizraujoša lasāmviela ar lielu pievienoto vērtību ikvienam, kas tikko uzsācis jogas ceļu.

Tiem, kas vēlas uzzināt ko vairāk par jogas pozām, to aprakstu un instrukcijām, kā tās veikt, lieliska grāmata būs nupat iznākušā – JOGA IKVIENAM – ATRODI SAVU JOGU.

 Grāmata, no kuras tu nespēsi atrauties.  Tajā ir tiešām plaša informācija gan par dažādiem Ha - Tha jogas virzieniem, (domāju, ka te daudziem būs jaunas atklāsmes); par to, kā izvēlēties sev piemērotāko jogas veidu, par jogas iedarbību, tās garīgo pusi un astoņām jogas pakāpēm.  Viens no grāmatas lielākajiem plusiem ir tajā ietvertās dažādu jogas virzienu 10 minūšu programmas, kuras var veikt mājās.  Kā arī dažādas āsanu virknes jebkurai dienas daļai, gan specifiskiem mērķiem.  Joga veselībai, joga vīriešiem, joga sievietēm, joga attiecībām, elpošanas vingrinājumi, čakru apraksts, meditācija, bandhas. Sagatavošanās praksei; rīta komplekss, dienas komplekss, vakara komplekss un vēl ļoti daudz kas cits tevi sagaida šajā grāmatā.  Piemēram – ar ko sievietes ķermenis atšķiras no vīrieša ķermeņa un kāpēc sievietē m ir vajadzīga sava joga, kā uzlabot attiecības ar partneri un kā izmantot jogas palīglīdzekļus.  

JOGA IKVIENAM – ATRODI SAVU JOGU” patiešām satur sevī tik ļoti plašu informācijas daudzumu par jogu, ka to izlasot ikviens  jutīsies motivēts un iedvesmots jogot mājās, tāpēc tā būs lieliska dāvana ne tikai draudzenei, mammai, bet arī pašam sev!  Protams, ja neesi pārliecināts par to ko un kā darīt, pirms tam būtu vēlams pakonsultēties ar sertificētu jogas skolotāju un savu ģimenes ārstu.  Šajā grāmatā gan nav atrodama informācija par Latvijā tik ļoti izplatīto Kundalinī jogu, taču domāju, ka arī šī jogas veida piekritējiem, šeit atradīsies daudz noderīgas informācijas.

Trešā grāmata, kura iedvesmoja mūs un būs lieliska dāvana ikvienam -  Ances Annas Šternbergas „TOPI VESELS

Ances dzīvesstāsts ir brīnumu pilns un kad gan vēl, ja ne ziemassvētkos, mēs tik ļoti ticam brīnumam?  Tieši tas arī ir šīs grāmatas mērķis, iedvesmot ikvienu noticēt sev, savām spējām un tam, ka mēs paši varam un spējam radīt brīnumus. Vai zināji, ka viens no veidiem, kā varam sevi dziedināt paši, ir vizualizācija?  Šķiet neticami, taču smadzenes neatšķir realitāti no mūsu iedomām, tāpēc, ja gribam būt veseli, laimīgi veiksmīgi, tad pirmais kas mums ir jādara -  ir jāvizualizē tas! Vai nav brīnišķīgi? Šajā grāmatā tu uzzināsi visu, kas tev jāzina, lai būtu vesels gan garīgi, gan fiziski un spētu ik dienu sagaidīt ar smaidu sejā! Šīs grāmata ir kā vēlmju piepildošs dārgakmens, kuru negribas izlaist no rokām, jo šķiet, ka tajā atrodamas visas pasaules gudrības.  

Grāmata, kas patiks gan sievietēm, gan vīriešiem jebkurā vecumā.„ĒD,LAI BŪTU JAUNS”.

Skan intriģējoši, vai ne?

Cilvēki uztraucas par to, ko apēd laikā no Ziemassvētkiem līdz Jaunajam gadam, taču patiesībā viņiem vajadzētu uztraukties par to, kas tiek ēsts no Jaunā gada līdz Ziemassvētkiem.

 Šī grāmata runā par tēmu, kas ir aktuāla ikvienam no mums  -novecošana. Kurš gan no mums negrib būt jauns un skaists visu mūžu!? Izrādās, ka saglabāt jaunību ilgāk nav nemaz tik grūti –vajag tikai pārskatīt savu ēdienkarti. Grāmatā ir atrodams tests, kuru aizpildot vari noskaidrot, cik jauneklīgs tu esi. Ir uzskaitīti pieci procesi, kas veicina novecošanu (pieci ķermeņa funkciju traucējumi, kas pietuvina vecumu); pieci novecošanu visvairāk veicinoši pārtikas produkti; pieci labākie atjaunināšanu veicinoši produkti; detoksikācijas plāns un arī programmas „Ēd, lai būtu jauns” uztura plāns, un padomi kā turpināt atjaunināšanu visa mūža garumā.  Daudz noderīgas un interesantas informācijas, kā arī praktiski padomi – receptes veselīgām un gardām maltītēm.  

Starptautiskais Bestsellers MIERPILNĀ KAROTĀJA CEĻŠ, kas balstīts uz reāliem notikumiem, ir grāmata, kas maina dzīvi.

Sena paruna vēsta: „Mums nav draugu, mums nav ienaidnieku; mums ir tikai skolotāji.”  

Šīs grāmatas pamatā ir kādreizējā pasaules čempiona vingrošanā Dena Milmena dzīves notikumi, kas atklāj daudz vairāk kā sporta aizkulišu aizkarus. Tā ir kā garīgā literatūra ietērpta aizraujošā piedzīvojumā, kas patiks ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem. Grāmatas, kas liek aizdomāties.

Pēc šīs grāmatas scenārija ir uzņemta arī filma.  Protams, grāmatu nevaram salīdzināt ar filmu, taču tajā varam gūt mazu ieskatu par to, cik brīnišķīga ir šī grāmata un to, cik būtiska nozīme ir skolotājiem mūsu dzīvē.

 

 

 

LĒCIENS NEZINĀMAJĀ. KĀ ATBRĪVOTIES NO VECIEM IERADUMIEM UN BAILĒM

Labas grāmatas par budismu latviešu valodā nemaz nav tik daudz, tāpēc katra grāmata ir kā mazs brīnums, ko jāspēj novērtēt. Šī grāmata aicina izmantot budisma atziņas, lai risinātu dziļi iesakņojušos ieradumu radītas problēmas, un palīdz ieraudzīt, kā šie ieradumi mums atkārtoti liek padoties dusmām, vainas apziņai, naidam un atkarībām. Lēciens nezināmajā iedrošina spert soli pretim jaunai dzīvei - tādai, kas mainīs uz labu gan mūs pašus, gan pasauli.

Šī grāmata būs interesanta un noderīga ne tikai budistiem, bet visiem, kas grib saprast kā darbojas mūsu prāts un kā mēs varam atbrīvoties no prāta ieradumiem, kas traucē mums dzīvot harmonisku un mierpilnu dzīvi.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!