<< Visi raksti

10 Atziņas laimīgākai dzīvei

0

1708

yogi.lv @ 2014-07-31

 Brīdī, kad viss rādās drūmos toņos, atceries šo!

 

 

 

 

 

 

1.SLIKTIE BRĪŽI IR PĀREJOŠI

Foto: Herman Damar 

 “Ja tu ej cauri ellei, turpini iet.” ~ Vinstons Čērčils

Dzīve nav nekāds rožu lauks, sliktas lietas atgadās ar labiem cilvēkiem. Mēs visi sastopamies ar grūtībām, bet kas mūs padara par cilvēkiem? Tā ir spēja atgūties. Mēs varam kļūt daudz elastīgāki kā pirms tam. Un ir lietas, kuras notiek mūsu dzīvē, un kuras mēs nespējam kontrolēt. Tu vari atrast spēku situācijās, kuras tev šķita neiespējami pārdzīvot pirms tam. 

 

2. ESI ATVĒRTS UN LĪDZJŪTĪGS

Foto: Roeselien Raimond

Cilvēciska būtne ir daļa no veseluma, kuru dēvē par Visumu;  daļa, kura ir ierobežota telpā un laikā. Viņš izjūt un piedzīvo domas un sajūtas kā kaut ko, kas eksistē ārpus viņa,  kaut ko nodalītu, pašu par sevi pastāvošu. Tā ir cilvēka apziņas duālā daba. Šie maldi ir kā cietums mums, kas ierobežo mūs mūsu iekāres un pieķeršanās pret tuvākajiem valgos. Mūsu uzdevums ir atbrīvot sevi no šī ieslodzījuma. Kā to izdarīt? Palielini savu līdzjūtības mērogu un uzņem tajā visas dzīvās radības un visu dzīvo dabu visā tās krāšņumā. ”~ Alberts Einšteins

Reizēm mūsu dzīves notikumi mūs aizver. Tu pieļauj iespēju, ka visas situācijas būs līdzīgas: ja tevi sāpināja vienreiz, tad to noteikti izdarīs vēlreiz. Tā nav tiesa. Labāk ir spēt piedod, nekā turēt ļaunu prātu un aizdomas.

 

3. LIETAS NE VIENMĒR NOTIKS PĒC TAVA PLĀNA

Foto: Herman Damar 

Iesācēju prātā iespēju ir ļoti daudz, taču eksperta prātā to ir ļoti maz.” ~ Shunryu Suzuki

Nepieej dzīvei ar mūžīgām gaidām un domām par to kā tai ir vai nav jānotiek. Ļoti daudz nevajadzīgu konfliktu dzīvē notiek tāpēc, ka cilvēks nevar samierināties ar to, ka viss nenotiek tā kā viņš pirms tam bija visu izplānojis. Ir labi, ja mums ir mērķi, sapņi un nodomi, bet tev nav jānosaka līdz sīkumam ceļš pa kuru tu to sasniegsi. Reizēm vislielākās traģēdijas cilvēka dzīvē izvēršas par labāko pieredzi.

4. CITA CILVĒKA VIEDOKLIS PAR TEVI NEESI TU

Foto:Oleg Oprisco

„Ja kāds nav tāds kādu viņu grib redzēt citi, tad tie citi kļūst dusmīgi. Visiem šķiet ir pilnīgi skaidrs kā citiem ir jādzīvo, bet nav pilnīgi nekādas nojausmas kā dzīvot pašam savu dzīvi.

~ Paulo Koeljū.

Cilvēki var teikt tev briesmīgas lietas, nu un? Kuru tas interesē? Viņi var izteikt komentārus par tavu darbu, vai ierakstu blogā. Taču nav iemesla, lai tu identificētos ar to. Daži cilvēki neapzinās ko tie saka citiem, tāpēc esi līdzjūtīgs pret tiem. 

 5. TEV VAR NEIZDOTIES

“Mūsu lielākais spožums nav nekad nekrist, bet piecelties pēc katra kritiena”~ Ralph Waldo Emerson

Krīti, krīti un krīti atkal un atkal. Atrodi iedvesmu bērnos. Cik bieži viņi kļūdās līdz izdara kaut ko pareizi? Bērni nepārtraukti mācās jaunas lietas un piedzīvo neveiksmes. Mācies no viņiem. Izmēģini jaunas lietas. Neviens vēl nekad nav guvis panākumus, bez kļūmēm. 

6.ATRODI IEMESLU SMIETIES KATRU DIENU

Foto: randomhighfives.com

“Diena bez smiekliem ir velti nodzīvota diena” ~ Čārlijs Čaplins

Man šķiet nav labāka veida garastāvokļa uzlabošanai kā atrast iemeslu ,lai smietos katru dienu. Atrodi cilvēkus, kas liek tev smieties un ar kuriem kopā smieties. 

7.DAŽAS DIENAS IR LABAS, DAŽAS SLIKTAS

Foto: Herman Damar 

 “Dzīve ir dabisku un spontānu pārmaiņu sērija. Nepretojies tām. Tas tikai rada skumjas. Ļauj realitātei būt realitātei. Ļauj lietām plūst dabiski uz priekšu kā vien tām tīk.” ~ Lao Tzu

Vienreiz es biju bankā un dzirdēju sarunu, kas izmainīja manu dzīvi. Klerks vaicāja apmeklētājam – Kā veicas biznesā? Un apmeklētājs atbildēja: “Dažas dienas iet labi, citas ne tik labi”. Un tad viņš pasmaidīja.

Tu neesi tavs auto; tu neesi tavas bailes; tu neesi tavas sajūtas. Dažas dienas tev būs labas sajūtas, citas ne tik labas. 

8.DARI TO KO TU MĪLI KATRU DIENU

“Ļauj, lai tevi vada tas, ko tu patiesi mīli”~ Rumi

Ja tu esi rakstnieks, raksti katru dienu. Ja tu esi mūziķis, spēlē katru dienu. Ja tu esi aktieris, tēlo katru dienu. Lai kas tas būtu, dari to katru dienu. Ja tu to darīsi katru dienu, tad tu kļūsi eksperts tajā lietā, un varēsi ar to pelnīt naudu, ja to vēlēsies. Tev ir vajadzīga atļauja no citiem? Tā nav citu dzīve! Tā ir tavējā! Dari to, ko tu mīli!

9.ATRODI LAIKU MEDITĀCIJAI

“Man šodien ir tik daudz jāsasniedz, ka man ir jāmeditē nevis vienu stundu, bet divas. ”~ Gandhi

Man vienalga, ko tu domā par garīgumu, pat tad, ja tu domā, ka meditācija ir domāta cilvēkiem, kas dzīvo alā un ēd zāli. Tu vari likt sev justies daudz labāk, ja dienas laikā atradīsi brīdi, lai aizvērtu acis un veiktu koncentrēšanos uz savu elpošanu.

 10. EJ PRET NOTEIKUMIEM – BET AR MĒRĶI!

Pārkāpi noteikumus! Kuru tas interesē? Neiekļūsti cietumā pārkāpjot likumus, taču neierobežo sevi ievērojot visus likumus un noteikumus. Ikviens, kurš izdarīja, ko ievērības cienīgu, bija noteikumu pārkāpējs.

Autors: Robert Piper, vairāk par autoru - robertpiper.org 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!