<< Visi raksti

10 lietas, ko mēs varam mācīties no itāļiem

0

2278

yogi.lv @ 2015-06-17

Itāļi ir meistari daudzās dzīves jomās. Skaistas dzīves māksla, māksla pielāgoties pasaulei un izķepuroties no jebkuras situācijas, māksla dzīvot šajā brīdī un izbaudīt to ir tas, kas rakturo īstu itāli.

10 lietas, ko mēs varam mācīties no itāļiem.

1. ĒDIENS IR BAUDA, ĒŠANA –RITUĀLS

Itāļi dzīvo pēc grafika. Izklausās neticami, taču tā ir patiesība. Tikai šis grafiks ir diezgan brīvs.  Tā ir precīza sekošana kursam: kafija ar kruasānu no rīta, maltīte ar ģimeni pusdienlaikā, aperatīvs no 17:000-19:00, vakariņas no 20:00-21:00 mājās vai restorānā. Ēšana ejot? Skriet ar kafijas krūzi rokās? Ātrās uzkodas? Tas viss ir pieņemams tikai ārkārtas situācijās. Vislabākais ēdiens ir tas, kas ir izaudzis tur, kur jūs atrodaties, tikko pagatavots un uzreiz apēsts. Un vēl – ēšana ir bauda, kuru noteikti ir ar kādu jādala. Tāpēc ka čāpstināšana un dalīšanās ar iespaidiem ir neatņemama rituāla sastāvdaļa, kas ēdienu padara vēl garšīgāku.

2. SAZIŅA IR SOCIĀLĀS DZĪVES VIRZĪTĀJS, SARUNA IR MĀKSLA.

Vai jūs varat aprunāties ar mazpazīstamu cilvēku? Ne gluži izkratīt dvēseli, bet tā papļāpāt, lai būtu interesanti? Itālija – tā ir vieta, kur runas mākslu kursu organizatori ir nolemti bankrotam, jo tur šo mākslu pieprot ikviens jau no pašas bērnības. Tēmu diapazons ir visplašākais. No citrusaugu ražas veidiem un vīnu salīdzināšanai pēc reģioniem, līdz Cēzara un Kleopatras savstarpējām attiecībām un romāņu arhitektūrai. Šādas sarunas sniedz vielu pārdomām, dod jaunas zināšanas, iepazīšanās un paplašina robežas.

3. DZĪVE  NAV SKRĒJIENS PĒC KAUT KĀ. TĀ VIENKĀRŠI IR DZĪVE. ŠEIT UN TAGAD.

Itāļi dzīvo ar sajūtu, ka viņi visu uzspēj. Uz tas ļoti spēcīgi samazina apkārtējo stresa līmeni. Tu pēkšņo pārstāj steigties un sāc visu pagūt laikā. Par ar 3 stundu pusdienlaika miegu. Pat ar nemitīgu kavēšanos. Vienkārši tu koncentrējies uz kaut ko citu. Dod sev laiku visam, lai ar ko tu nodarbojies – maltīte, gara pastaiga svaigā gaisā, nesteidzīga saruna ar draugu, un tu redzēsi, cik ātri tas sevi attaisno. Piezemēšanās un dzīves ātruma samazināšana ir ceļš uz labāku dzīves kvalitāti un lielāku progresu daudzās dzīves sfērās.

4. DZĪVES KVALITĀTE IR PRIORITĀTE NR.1. NEKĀDU KOMPROMISU.

Pati Itālijas dzīves kārtība ir tāda, ka atstāj vietu baudām un kvalitātei. Atceraties, mēs runājām par grafiku? Tas faktiski ir izveidots tā, lai visi tie sīkumi, kas ir kvalitatīvas dzīves pamatā, jau ir iestrādāti ikdienas dienas kārtībā. Ir laiks rīta kafijai un avīzei. Laiks pabūt ar ģimeni, izņemt bērnu no skolas vai nosnausties. Laiks, lai satiktos ar draugiem, lai pamielotos ar uzkodām un aperatīvu. Nevis dzīvot, lai strādātu, bet strādāt, lai paspētu dzīvot. Un uzspētu dzīvot labi!

5. IEJŪTĪBA PRET SEVI! „KĀPĒC NĒ”- TĀ IR DZĪVES FILOZOFIJA.

Itālija ir pilna ar dažādiem kārdinājumiem. Garda kafija un debešķīgi deserti, lielisks vīns, gards saldējums, interesanti žurnāli un skaistu aksesuāru veikali, no kuriem nav iespējams aiziet bez pirkuma. Tad kāpēc gan ne? Ideja tāda – neatteikt sev mazos prieciņos, un tā katru dienu. Svarīgi zināt–tas nav saistīts ar problēmu apēšanu, ar pārlieku sevis lutināšanu, bet ar to, ka tad, ja ļoti ļoti gribas, nevajag sev to mazo prieciņu liegt, lai atgādinātu sev, ka dzīve ir skaista.

6. PAVADĪT L AIKU AR ĢIMENI. ĢIMENE IR MŪSU SPĒKS.

Kad tev beigsies nauda, aizmirsīsies tavi sasniegumi un visi draugi izkaisīsies pa pasauli, viss, kas paliks, būs tava ģimene. Patstāvīgas politiskās un ekonomiskās nestabilitātes laikā, kas raksturīga Itālijai visas tās vēstures laikā, ģimene bieži vien ir vieta, kur tevi vienmēr uzņems un nenodos. Tagad, protams, viss nav tik brutāli, taču ģimene joprojām ir ļoti svarīga. Itāļu svētdienas vakariņas, uz kurām pulcējas visi tuvie un tālie radinieki, ir lieta, par kuru, ja arī kāds „paburkšķ”, tomēr ierodas visi. Jo neskatoties uz troksni un mazo haosu, neizturamām tantēm, vecmāmiņu nepārtraukto mudināšana apēst vēl mazliet un nerimstošām sarunām par futbolu, ģimene turpina sniegt stabilitātes un aizsardzības sajūtu.

7. IET AR BĒRNIEM VISUR. BĒRNI – TAS IR FORŠI.

Itālijā jūs visur labprāt redz kopā ar bērniem. Bērni ir visur. Glaunos restorānos, skaistumkopšanas salonos, modes veikalos, nemaz nerunājot par vienkāršām kafejnīcām un lauku veikaliņiem. Jums ātri atnesīs īpašu krēsliņu zīdainim un atradīs ar ko nodarbināt trīsgadnieku. Īsumā, ja jums uz rokām ir bērns, tas nebūs iemesls, lai jūs kaut kur netiktu ielaists.

8. VESELĪGS DZĪVESVEIDS IR IKDIENA

Tāpēc arī pasta un pica neietekmē figūru. Statistika rāda, ka vidējais itālis gada laikā apēd 26 kg pastas un nēsā M izmēru. Jūs praktiski nesatiksiet itāli, kas ievēro diētu. Viņu ikdienas ēšanas stils jau pēc būtības ir diēta. Tas balstās uz pāris vienkāršiem principiem: ievēro līdzsvaru starp dārzeņiem,  miltu produktiem, olbaltumvielām un augļiem.  Gatavo maltīti tikai no svaigiem produktiem, izmanto vienkāršas receptes un kontrolē porciju apjomu. Un otrs faktors, kas ietekmē itāļu figūru, ir pārvietošanās kājām vai ar velosipēdu. Mašīna ir domāta mega šopingam vai braukšanai uz darbu, ja strādā ļoti tālu. Iepirkšanās nav ratiņu piekrāmēšana līdz augšai supermārketā reizi nedēļā, bet gan ikdienas ieskriešana mazos veikaliņos, tirdziņos pēc svaigi ceptas maizes, pesto, žāvētas zivs. Tikšanās ar draugiem parasti notiek parkos, laukumos, pludmalē un, ja ar draugiem ir tikšanās bārā pie alus kausa, arī tā aizrit kājās stāvot.

9. APĢĒRBS IZROTĀ CILVEKU. TAS IR MŪSU KOMUNIKĀCIJAS VEIDS.

Itāļi ļoti rūpējas par to, kādu iespaidu atstās uz apkārtējiem. Un ziniet, tas ir labi. Tas ir skaisti. Ļaudis uz ielām ir patīkami novērot. Viņiem ir apģērbs katram dzīves gadījumam. Jūs neiesiet uz parku ar to pašu, ar ko bijāt tirgū vai kino.  Šorti,  krāsaini t-krekli un iešļūcenes vasaras vidū Romas vai Florences centrā nav iespējami. Ja cilvēks tā ir apģērbts, tad viņš 100% ir tūrists.  Labi apģērbtam (ne obligāti dārgi) un apģērbtam atbilstoši situācijai ir cieņa pret sevi un citiem. Pavisam īpašas attiecībai viņiem ir ar lakatiem, šallēm, cepurēm un tamlīdzīgiem aksesuāriem.

10. LABAS MANIERES DARA DZĪVI PATĪKAMĀKU.

Lai kur jūs dodos, ejiet ar smaidu un sveiciniet visus cilvēkus, ko satiekat. Kad jūs ieejat piemājas veikaliņā, ar jums sveicinās ikviens tā darbinieks, vienalga, vai viņš stāv pie kases vai kārto preces.  Runājoties ar cilvēku, atbildiet uz viņa skatienu, uzturiet kontaktu. Ja jūs pagrūda, pirmais sakiet „atvainojiet”, un incidents pārvērtīsies par komplimentu apmaiņu. Kāds to nosauks par pārlieku lielu sociālu spīguli, bet tomēr, šādi ir ne tikai patīkamāk dzīvot, bet arī pati dzīve kļūst jaukāka.

Avots: http://www.adme.ru/svoboda-kultura/10-veschej-kotorym-stoit-pouchitsya-u-italyancev-952810/ © AdMe.ru

 

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!