<< Visi raksti

12 padomi sievietēm, kuras grib apceļot Indiju vienatnē

0

2368

yogi.lv @ 2014-07-26

Doties uz Indiju vienai ir drosmīgs lēmums, kas prasa rūpīgu sagatavošanos. Tā nav pastaiga parkā vai brauciens ar divriteni uz tuvāko peldvietu. Lai gan došanās uz Indiju pirmo reizi šķiet kā ceļojums uz debesīm (un tas nebūt nav maldīgs priekšstats), tomēr jāatceras, ka šīs valsts apceļošana ir brīnumainu izaicinājumu un arī potenciālu briesmu pilns piedzīvojums, tāpēc yogi.lv iesaka ieklausīties šajos  Džūlijas Berneres padomos. Tie ir radīti tieši sievietēm, kuras vēlas apceļot Indiju vienas un palīdzēs padarīt šo ceļojumu organizētāku un izvairīties no liekas uzmanības, kura nenovēršami būs.

Foto: trololoblogg.blogspot.de

„Ikviens, kurš atgriežas no Indijas, ir vai nu dramatiski izmainījies, vai ārkārtīgi spēcīgi iespaidojies. Ieskaitot mani pašu. Es esmu pavadījusi vairāku mēnešus vienatnē Indijā, mācoties tikai no savas pieredzes vien, kā padarīt šo laiku daudz baudāmāku un drošāku. Es ceru, ka tām sievietēm, kuras ir nolēmušas izaicināt savu likteni un doties uz Indiju vienas, mana pieredze un šie padomi lieti noderēs. Lai arī, jāatzīst, ka tā pa īstam sagatavoties Indijai vienkārši nav iespējams. Jo kā pati dzīve, Indija ir pilnīgi neprognozējama.”

1.Vispirms svarīgākās lietas

Foto: smashingmagazine.com

Esi uzmanīga un vienmēr pievērs uzmanību apkārtējai videi, izvairies no flirtējošas uzvedības, neej viena uz ielas nakts stundās, un nekautrējies būt nosodoša. Indija nav pati bīstamākā vieta uz pasaules, taču tāpat kā jebkur citur, par savu drošību vispirms ir jārūpējas tev pašai.

2.Esi gatava nemitīgai blenšanai

Foto: Monsoon, by Steve McCurry

(kas vienkārši ir sociālā norma). Tev kā „atnācējam” jeb „jaunpienācājam” (kas uzreiz ir pamanāms) šajā milzīgajā, reizēm apgrūtinošajā, burzmas un trokšņu pilnajā eksotiskajā pretstatu kultūras vidē būs grūti orientēties jau tāpēc vien, ka viss šķitīs pilnīgi savādāk kā mājās. Ieskaitot to, ka Indijas sievietes nekad neceļo vienas ārpus lielajām pilsētām. Tāpēc, kā rietumu sieviete, kura pārkāpj šo nerakstīto tabu, tu būsi kā magnēts, kas pievilinās vietējo uzmanību.  Lielākoties šī uzmanība nav bīstama un tavs ceļojums būs daudz vieglāks, ja tu to visu vienkārši ignorēsi.

3. Pirmajām naktīm rezervē sev viesnīcu jau pirms ierašanās Indijā

Foto:businessinsider.com

Tiklīdz tu izkāpsi no lidostas, tevi bombardēs rikšu braucēji un taksometru šoferi. Viņi izmantos visus iespējamos līdzekļus, lai tu dotos tieši uz viņu ieteikto viesnīcu, kas nebūt nebūs tā labākā izvēle. Lai no tā izvairītos, rezervē naktsmītnes jau iepriekš, lai pasargātu sevi no šīs kņadas un iespējamiem pārsteigumiem.  Pat, ja tavs budžets ir ierobežots, tam nevajadzētu būt problēmai, jo Indijā pieklājīga naktsmītne ar labu reputāciju, ir pieejama pat par 20$.  Ērta un droša naktsmītne pirmajās dienās palīdzēs tev iejusties Indijā.

4. Iekāpt vienai taksometrā svešā valstī, it īpaši Indijā, var būt diezgan biedējoši. Tāpēc, ja tava viesnīca piedāvā sagaidīšanu lidostā – izmanto to!

Foto:smashingmagazine.com

Ja šādas iespējas nav, tad izmanto lidostās esošos taksometru firmas pakalpojumus. Tā tu izvairīsies arī no lielās kņadas un grūstīšanās, kas notiks, jo ikviens šoferis mēģinās tevi dabūt iekšā tieši savā taksometrā.

5. Plāno savu ceļojumu rūpīgi, lai tu neierastos jaunā vietā nakts vidū.

Foto: smashingmagazine.com

Diemžēl liela daļa autobusu un vilcienu, kas brauc naktīs, gala punktā nonāk ļoti agrās rīta stundās. Tāpēc es pati priekšroku dodu ceļošanai dienas laikā, pat tad, ja tas aizņem visu dienu. Ja tomēr tev ceļā jādodas ar nakts transportu, sarunā nakts mājas jau iepriekš un, ja iespējams, arī taksometru, lai izvairītos no klaiņošanas pa tukšām ielām nakts stundās.

6.Par naktsmītnēm izvēlies Ašramus, nevis viesnīcas un viesu mājas, it īpaši svētvietās un lielās pilsētās.

 

Protams Ašrams nav piemērota visiem, jo tajos ir stingri noteikumi, kas attiecas uz alkohola, narkotiku un dažādu apreibinošo vielu lietošanu, kā arī noteiktu laiku, kad jāierodas naktsmītnē un dienas kārtību. Taču tā būs droša vieta sievietēm, kurā būs iespēja satikt daudz rietumnieku un arī indiešu. Tīrs ēdiens (kas nav mazsvarīgi) un garīgā pieredze! Tā ir īstā Indija.

7. Vilcieni ir viens no labākajiem veidiem ceļošanai, turklāt gandrīz visi garie maršruti piedāvā īpašus vagonus tikai sievietēm.

Foto: Anya Schiffrin

Vietas tajos izpērk ļoti ātri, tāpēc tiklīdz tu esi izlēmusi kas un uz kurieni vēlies doties, rezervē sev vietu laicīgi dzelzceļa stacijā, vai www.cleartrip.com. Nākamā labākā opcija ir rezervēt vietas 3AC un augstākās klases biļetes. Parasti tām kabīnēm ir aizkari un staigāšana ir samazināta līdz minimumam. Guļamklases vagoni ir vislielākais piedzīvojums, kas apvieno sevī lētu biļeti un iespējamu nevēlamu uzmanību no līdzbraucējiem. Ja izvēlies šādu ceļošanas veidu, tad rezervē sev augšējo gultu, tā tu būsi kaut cik nodalīta no pārējiem.  

8.  Īsākiem ceļojumiem „tikai sievietēm” vagoni ir pieejami arī daudzos lielo pilsētu metro un vietējos vilcienos.

Foto:Devendra Dube

Kad šī iespēja ir pieejamo, izmanto to!

9. Zaļās pieturas braucienos ar autobusu

Kad šī pietura ir, tad negaidi, ka tev tiks piedāvāta luksusa tualete ar ūdens krānu un tualetes papīru, lielākoties autobuss tiek apstādināts klaja lauka vidū, un meitenes iet pa labi, bet vīrieši pa kreisi. Seko indiešu sievietēm, viņas zina kurp doties, jo spēj atrast privātu vietiņu vispārblīvētākajās vietās. Turklāt došanās kopā ar grupu, nodrošinās to, ka autobuss neaizbrauc bez tevis. Ceļojumos ar autobusu vienmēr velc garus svārkus, tas būs lielisks aizsegs šādos brīžos.

10.Izvēlies mugursomu ceļojuma koferu vietā

Foto:Sarah Mehaffey

 Gājēju celiņi, asfalts, gājēju tuneļi un kāpnes, tas viss Indijā eksistē tikai lielajās pilsētās. Visur citur ir kārtīgi lauku ceļi pa kuriem pavilkt čemodānu uz riteņiem ir vienkārši neiespējami. Mugursoma padarīs tavu ceļojumu daudz vienkāršāku, taču ar nosacījumu, ka tā ir pietiekami viegla, lai to nēsātu apkārt. Minimizē savu līdzi nēsājamo lietu skaitu, kosmētika, skaistumkopšanas produkti un tamlīdzīgas lietas nebūs nav pirmā nepieciešamības prece Indijā. Taču higiēnas preces, kas nepieciešamas sievietēm katru mēnesi un tualetes papīru gan sarūpē laicīgi jau lielajās pilsētās, jo laukos tādas ekstras nebūs. Un nepaļaujies uz to, ka Indijā vienmēr ir karsti, ir vietas, kur var būt gana vēsi gan agrās rīta stundās, gan pēc saulrieta.

11. Ja ģērbsies konservatīvi citi tevi cienīs

Foto: smashingmagazine.com

Vienmēr nosedz krūtis, plecus un kājas zem ceļiem.  Izvelies brīvas lietas apspīlētu  vai pārāk atsedzošu apģērbu vietā. Vēl labāk būs, ja ģērbsies kā vietējie. Lielākā daļa indiešu mīl to, jo tas nozīmē, ka tu cieni viņu kultūru un paražas. Sarī, protams, ir kaut kas ko būtu jāvalkā tikai indiešu sievietēm, taču pie vietējā šuvēja tu ļoti ātri un lēti vari uzšūt sev piemērotu apģērbu.  

12. Dārgās rietumu rotaslietas nomaini pret lētu Indijas bižutēriju

Foto: smashingmagazine.com

Tas iekļauj sevī ar „viltotu” laulības gredzenu, jo tev bieži jautās vai tu es precējusies un kur ir tavs vīrs? Vislabākā atbilde, kas atbaidīs vīriešus būs – jā, esmu precējusies ar Indijas pilsoni un mēs dzīvojam Delī!  Brīva sieviete, kas ceļo viena ir pārāk viegls mērķis.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!