<< Visi raksti

20 padomi labākām attiecībām ar sevi un citiem

0

1861

yogi.lv @ 2014-06-11

Ģimene ne vienmēr nozīmē tikai asinsradniecību. Ir cilvēki, kuri ļoti novērtē tavu klātbūtni viņu dzīvēs, tie, kuri iedrošina un iedvesmo tevi veselīgā un aizraujošā veidā. Tie, kuri pieņem tevi ne tikai tādu, kāds tu esi šodien, bet pieņem arī to, kāds tu vēlies būt rīt. Šie cilvēki – tava īstā ģimene, ir tie, kuriem ir visīstākā vērtība.Lūk, divdesmit padomi, lai palīdzētu tev atrast un lolot šīs īpašās attiecības.

1. ATBRĪVO SEVI NO NEGATĪVIEM CILVĒKIEM

Pavadi laiku kopā ar jaukiem cilvēkiem, kuri ir gudri, aizrautīgi un ar līdzīgiem uzskatiem un interesēm. Attiecībām ir jāpalīdz tev, nevis jārada šķēršļi. Pulcē ap sevi cilvēkus, kuri atspoguļo to, kāda persona tu vēlies būt. Izvēlies draugus, ar kuriem vari lepoties, cilvēkus, kurus tu apbrīno, kuri mīl un respektē tevi. Cilvēki, kuri padara tavu dienu gaišāku vien esot tavā dzīvē. Dzīve ir pārāk īsa, lai pavadītu to kopā ar cilvēkiem, kas izsūc visu tavu laimi. Kad tu atbrīvo sevi no negatīviem cilvēkiem, tu atbrīvo sevi un ļauj sev vienkārši būt pašam. Un būt patiesam ir vienīgais veids kā pa īstam dzīvot.

2. ĻAUJ IET TIEM, KURI JAU IR AIZGĀJUŠI

Skumjā patiesība ir tāda, ka tavā dzīvē būs cilvēki, kuri būs kopā ar tevi tikai tik ilgi, kamēr tev būs kaut kas tāds, kas viņiem ir nepieciešams. Kad tu viņiem vairs nebūsi nepieciešams, viņi aizies. Labā ziņa ir tāda – ja tu to pieņemsi un atbrīvosies no šiem cilvēkiem, tad beigu beigās tavā dzīvē paliks tikai tie, uz kuriem tu patiešām vari paļauties jebkurā dzīves situācijā.  Tāpēc, ja cilvēki attālinās, ļauj viņiem iet. Mēs reti zaudējam savus īstos draugus un mīļākos, mēs tikai pakāpeniski saprotam, kuri ir  īstie. Tavs liktenis nekad nav piesaistīts cilvēkam, kurš aiziet no tavas dzīves. Tas nenozīmē, ka viņi ir slikti, tas tikai nozīmē to, ka viņu daļa tavā stāstā ir beigusies.

3. DOD IESPĒJU CILVĒKIEM, KURUS TU NEPAZĪSTI

Kad tu skaties uz kādu cilvēku, ikvienu, atceries, ka katram ir savs stāsts. Ikviens ir izgājis cauri kam tādam, kas viņu ir norūdījis, izmainījis un padarījis par to personu, kāds viņš ir tagad. Katra tev uz ielas garām ejoša seja, ir piedzīvojusi savu stāstu, kurš ir tikpat sarežģīts un aizraujošs kā tavējais. Mēs nesatiekam parastus cilvēkus. Ja tu dod viņiem iespēju, ikvienam ir kaut kas brīnišķīgs ko piedāvāt. Tāpēc novērtē iespējas, ko sniedz jaunas attiecības un dabīgi atlaid tās, kuras vairāk nestrādā. Uzticies saviem spriedumiem. Pieņem jaunas attiecības, zinot, ka tu ieej jaunā, nepazīstamā teritorijā. Esi gatavs mācīties, esi gatavs izaicinājumiem un esi gatavs sastapt kādu, kas spēj izmainīt tavu dzīvi pilnībā.

4. ESI LAIPNS UN IZTURIES PRET VISIEM AR CIEŅU

Esi pret visiem laipns, īpaši pret tiem, kas ir rupji pret tevi, nevis tāpēc, ka viņi ir jauki, bet tāpēc, ka tu tāds esi. Nav nekādu robežu vai šķiru, kas nodalītu cilvēku grupu, kura būtu vai nebūtu pelnījusi laipnu attieksmi un cieņu. Attiecies pret visiem vienādi, ar cieņu kādu tu izrādi savam vectēvam, un pacietību ar kādu tu izturies pret savu mazāko brāli. Cilvēki ievēros tavu laipnību.

5. PIEŅEM CILVĒKUS TĀDUS, KĀDI VIŅI IR

Vairumā gadījumu viņus vienalga nevar izmainīt, un ir ļoti rupji mēģināt to darīt. Atbrīvo sevi no nevajadzīga stresa. Tā vietā, lai censtos izmainīt citus, atbalsti viņus un rādi viņiem priekšzīmi.

6. IEDROŠINI UN UZMUNDRINI CITUS                

Spēja novērtēt to, cik brīnišķīgi cilvēki ir tev apkārt, aizvedīs tevi uz labām vietām –produktīvām, piepildošām un mierīgām vietām. Tāpēc priecājies par tiem, kuri progresē. Svini viņu uzvaras. Esi pateicīgs par viņa svētībām. Viss ko tu dod, nāk atpakaļ, tāpēc tie, kurus tu esi atbalstījis, vēlāk atbalstīs tevi pašu.

7. ESI TU PATS, NEPILNĪGI PERFEKTAIS TU 

Šajā trakajā pasaulē, visi mēģina sevi padarīt par kaut ko citu. Atrodi drosmi, būt pats. Un kad kāds smiesies par tavu atšķirīgumu, smejies par viņu vienādumu. Pavadi laiku ar tiem cilvēkiem, kas dara tevi laimīgu un mazāk ar tiem, kurus tev visu laiku ir ar kaut ko jāpārsteidz, lai atstātu labu iespaidu. Esi tāds, kā tu esi. Nemēģini nevienam izpatikt. Mēs nekad nebūsim perfekti visiem. Tādi mēs būsim tikai tiem, kuri veltīs laiku tam, lai mūs iepazītu un novērtētu mūs, tādus kādi mēs esam savā būtībā. Un tiem dažiem, tieši tas, kādi mēs esam patiesībām, nozīmē visvairāk. Tas ir iemesls, kādēļ viņi mūs mīl.

8. PIEDOD CILVĒKIEM UN EJ TĀLĀK

Nedzīvo savu dzīvi ar naidu sirdī. Tu tikai sāpināsi sevi vairāk, kā tie cilvēkiem, kas nodarīja tev pāri. Piedošana nav atziņa, ka „Tas, ko tu man nodarīji, ir ok.” Piedošana saka: „Es neļaušu tavai rīcībai izbojāt manu laimi uz mūžīgiem laikiem.” Piedošana ir pretlīdzeklis. Tas nenozīmē, ka tu izdzēs savu pagātni, vai aizmirsti to, kas ir noticis. Tas nozīmē to, ka tu atbrīvojies no sāpēm un pārdzīvojumiem, tā vietā izvēloties mācīties no šīs pieredzes un dzīvot tālāk. Atceries, jo mazāk laika tu veltīsi tam, lai ienīstu tos, kas nodarījuši tev pāri, jo vairāk laika tev būs mīlēt tos, kas mīl tevi.

9. KATRU DIENU DARI MAZAS LIETAS CITU LABĀ

Dažreiz šīs mazās lietās aizņem šo cilvēku lielāko sirds daļu. Tu nevari būt viss visiem, bet tu vari būt viss dažiem. Izlem, kuri šie cilvēki ir un rūpējies par viņiem.

10. PIEVĒRS UZMANĪBU TAM,KAS IR TAVI ĪSTIE DRAUGI

Jo pieaugušāki mēs kļūstam, jo vairāk apzināmies to, ka nav svarīgs draugu skaits, bet gan tas cik patiesi un īsti viņi ir. Atceries, dzīve ir kā ballīte. Tu uzaicini pie sevis ciemos cilvēkus, daži no viņiem dodas prom ātri, citi paliek visu nakti. Citi smejas par tevi, citi kopā ar tevi un citi ierodas paši pēdējie. Taču pašās beigās, pēc ballītes, ir daži, kuri paliek, lai palīdzētu tev visu satīrīt. Un lielākoties, tie nav tie cilvēki, kas šo nekārtību radīja. Šie cilvēki, kuri paliek, arī ir tavi patiesi draugi. Tie ir tie, kuri ir vissvarīgākie.

11. VIENMĒR ESO LOJĀLS

Īsta mīlestība un draudzība nenozīmē nedalāmību. Šīs attiecības nozīmē to, ka divi cilvēki ir patiesi viens pret otru pat tad, kad nav kopā. Kad runa ir par attiecībām, tad uzticība nekad nav opcija, bet prioritāte. Lojalitāte ir viss.

12. UZTURI LABUS SAKARUS AR TIEM CILVĒKIEM, KURI TEV RŪP

Cilvēciskās attiecībās attālums netiek mērīts kilometros, bet jūtās. Divi cilvēki var būt fiziski kopā, bet kilometriem tālu viens no otra.  Tāpēc neignorē kādu, kurš tev rūp. Vienaldzība sāp vairāk kā dusmīgi vārdi vai pārmetumi. Paliec kontaktā ar tiem, kuri tev kaut ko nozīmē. Atceries, tev nevajag noteiktu skaitu draugu, tikai dažus, par kuriem tu vari būt drošs un pārliecināts. Uzmanības apliecināšana šiem cilvēkiem ir prioritāte.

13. TURI SAVUS SOLIJUMUS UN NEMELO

Ja tu esi apsolījis kaut ko izdarīt, tad IZDARI to! Ja tu esi apsolījis būt kaut kur, ESI tur. Ja tu saki, ka jūti kaut ko, tad saki to no sirds. Ja tu nevari, negribi, nedarīsi, tad NEMELO! Vislabāk it vienmēr teikt patiesību cilvēkiem uzreiz. Nespēlē spēlītes ar cilvēku prātiem un sirdīm. Puspatiesība nav labāka par meliem. Pasaki lietas līdz galam. Ja tu to nedari, tad negaidi, ka cilvēki tev uzticēsies, kad uzzinās visu patiesību. Nenoklusē neko. Atceries, mīlestība un draudzība nesāpina. Meli, krāpšana,  cilvēku muļķošana un spēlēšanās ar cilvēku jūtām un emocijām sāpina. Nekad nespēlējies ar cilvēku jūtām, tikai tāpēc, ka pats neesi pārliecināts par savām. Vienmēr esi atvērts un godīgs.

14. DOD TO, KO VĒLIES SAŅEMT PRETĪ

Negaidi no citiem to, ko negribi dot pats. Sāc praktizēt zelta likumu. Ja tu gribi mīlestību, dod mīlestību. Ja tu gribi draugus, esi draudzīgs. Ja tu gribi naudu, nodrošini vērtību. Tas strādā. Tas tiešām ir tik vienkārši.

15. SAKI TO,KO DOMĀ UN DOMĀ TO, KO SAKI

Sniedz cilvēkiem savā dzīvē to informāciju, kas viņiem ir nepieciešama. Negaidi, ka viņi paši visu zinās. Informācija ir tas, kas nodrošina komunikācijas funkcionēšanu. Dari to skaidri, komunicē skaidri. Necenties lasīt citu prātus un domas, un neliec citiem lasīt tavējās. Lielākā daļa problēmu, lielas un mazas, ģimenē, draudzībā, vai biznesā sākās ar sliktu komunikāciju.

16. LAUJ CITIEM PIEŅEMT SAVUS LĒMUMUS

Nevērtē citus pēc savas pagātnes. Viņi dzīvo citu dzīvi. Savējo. Kādam mēs esam laba persona, citam slikta. Tas, kas vienam ir labs, tāds var nebūt citam. Tas, kas vienam ir slikti, citam var izmanīt visu dzīvi. Atļauj cilvēkiem kļūdīties un pieņemt savus lēmumus.

17. MAZĀK RUNĀ, VAIRĀK KLAUSIES

Reizēm, mazāk padomu, ir vislabākais padoms. Cilvēkiem nevajag daudz padomu un ieteikumu, viņiem vajag dzirdīgu ausi un kādu pozitīvu atbalsta grūdienu. Tas, ko viņi grib zināt, bieži vien jau ir viņos apslēpts. Viņiem tikai vajadzīgs laiks, lai padomātu, būtu un elpotu, un turpinātu atklāt netiešus veidus, kas viņiem pakāpeniski parādīs pareizo virzienu.

18. ATMET NIECĪGOS ARGUMENTUS

Kādam nebūt nav jābūt nepareizam, lai tu būtu pareizs. Ir tik daudz ceļu uz to, kas ir „pareizs”. Un, lielākoties, tam nav tik lielas nozīmes.

19. IGNORĒ NEKONOSTRUKTĪVUS UN SĀPĪGUS KOMENTĀRUS

Nevienam nav tiesību tevi nosodīt. Viņi varbūt ir dzirdējuši tavu stāstu, taču viņi to nepiedzīvoja. Nav svarīgi, ko tu dari, vienmēr būs kāds kas domās citādāk. Tāpēc koncentrējies uz to, lai darītu lietas, par kurām savā sirdī tu esi pārliecināts. Tas, ko citi par to domā, vai saka, nav tik svarīgi! Tas, kas ir svarīgi – tas, kā tu jūties un ko tu domā par sevi!

20. PIEVĒRS VAIRĀK UZMANĪBAS ATTIECĪBĀM AR SEVI

Viena no sāpīgākajām lietām dzīvē ir sevis pazaudēšana, pārlieku lielās mīlestības pret citiem dēļ. Neaizmirsti, ka arī tu esi īpašs. Kad bija pēdējā reize, kad kāds tev pateica, ka mīl tevi, tādu, kāds tu esi? Un ka tas, ko tu domā un jūti, ir svarīgi? Kad bija pēdējā reize, kad kāds tevi paslavēja par labi padarītu darbu, vai aizveda tevi uz vietu, kur tu esi laimīgs, zinot, ka tur tu tāds būsi? Kad bija pēdējā reize, kad šīs kāds biji tu pats?

Foto: Jeff Bauche, Avots: marcandangel.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!