<< Visi raksti

37 dzīves mācības

0

1634

Dona Gluskina @ 2014-06-04

Atzīmējot kārtējo dzimšanas dienu, psiholoģe Dona Gluskina aizdomājās par to, ko viņai ir iemācījuši aizgājušie dzīves gadi. „Šodien ir mana trīsdesmit septītā dzimšanas diena. Jāsaka, ka visi šie gadi ir bijuši ļoti interesanti. Atskatoties uz manas dzīves nodzīvotajiem etapiem, es tagad saprotu, ka visi mani panākumi un neveiksmes, triumfi un dvēseles pārdzīvojumi ir padarījuši mani par tādu, kāda es esmu šodien. 

Esmu veikusi ceļu no mazas un kautrīgas meitenītes līdz pusaudzei – izlecējai un bezrūpīgai sapņotājai divedesmitgadniecei. Šodien man ir pāri trīsdesmit. Esmu kļuvusi par māti, uzņēmēju un sapratusi, kas man dzīvē ir pats svarīgākais. Turpinot katru dienu iepazīt sevi, un lai palīdzētu to pašu darīt arī citiem cilvēkiem, esmu nolēmusi apkopot mācības, kuras savos 37 dzīves gados esmu apguvusi. Ceru, ka tas būs kādam noderīgi. 

1. Laime ir mūsos iekšā. Mēs tērējam pārāk daudz enerģijas un laika, lai atrastu mierinājumu un akceptu no ārpasaules. Un vienmēr izrādās, ka mēs ne tur meklējam. Ielūkojieties sevī.

2. Esiet pateicīgi par visu. Par labo, par slikto, par briesmīgo. Dzīve pati par sevi ir neizmērojama dāvana. Bet apmierinājums un sāpes ir tikai daļa no mūsu ceļa.

3. Izmainiet savu skatupunktu, un izmainīsies arī visa pasaule. Kad jūs jūtat bailes, dusmas vai aizvainojumu, vienkārši paskatieties uz situāciju no cita skatupunkta.

4. Nav iespējams padarīt laimīgus un apmierinātus visus citus, paliekot uzticīgam sev. Un tomēr, labāk ir mēģināt un tikt nesaprastam, nevis būt mīlētam, bet izlikties par to, kas tu patiesībā neesi.

5. Pasaule tev apkārt ir spogulis. Tas, ko mēs mīlam citos, ir atspulgs tam, ko mēs mīlam paši sevī. Tas, kas mums nepatīk citos, ir indikators tam, kam mums jāpievērš uzmanība sevī.  

6. Katrs cilvēks parādās mūsu dzīvē ar noteiktu mērķi. Tālāk jau mēs paši nosakām, mācīties no tām mācībām, kuras viņi mums sniedz vai nē. Jo sliktāka viņu loma mūsu dzīvē, jo nopietnāka mācība.

7. Ticiet. Vienkārši ziniet, ka pašos visgrūtākajos brīžos, visums jūs atbalstīs un viss būs kārtībā.

8. Neņemiet visu pārāk tuvu pie sirds. Citu cilvēku rīcība ir viņu dzīvē notiekošā atspulgs. Un kā likums, ar jums tam nav nekāda sakara.

9. Daba dziedē. Pastaiga svaigā gaisā un skaistas ainavas pārsteidzošā veidā spēj attīrīt galvu no nevajadzīgām domām, atgriezt dzīvē un uzlabot noskaņojumu.

10. Cilvēki, kuriem ir nodarīts pāri, dara pāri citiem. Un tomēr, mīliet viņus. Lai arī neviens jums nav aizliedzis mīlēt viņus no attāluma.

11. Lai izārstētos, to vajag izjust. Nolieciet savas bailes un vājības sev priekšā un virziet uz tām spēcīgu gaismas staru, tāpēc, ka vienīgais veids, kā no tām atbrīvoties, ir iziet tam cauri. Skatīties acīs patiesībai ir sāpīgi. Taču, es zvēru, ka perspektīvā tas patiešām ir tā vērts.

12. Perfekcionisms ir ilūzija. Jāsaka, pati sāpīgākā. Atbrīvojieties. Tiecieties uz pilnību, taču ļaujiet sev kļūdīties un būt laimīgam neatkarīgi no rezultāta.

13.  Noņemiet klapes no acīm. Nekoncentrējieties tikai uz savām personīgajām vēlmēm un vajadzībām. Jūs riskējat palaist garām savas un jūsu līdzcilvēku dzīves skaistākos mirkļus. Pasaule ir pārsteigumiem pilna, kad ejat par to ar plaši atvērtām acīm.

14. Sviniet savas uzvaras. Atzīmējiet katru, kaut vismazāko panākumu.

15. Iemācieties piedot. Pirmkārt, tas ir vajadzīgs jums pašam, nevis tam, kas nodarījis jums pāri. Piedodot jūs iegūstat mieru un brīvību, kuru esat pelnījis. Piedodiet viegli un ātri.

16. Mums visiem ir spēcīga intuīcija. Ja jūs pats apstāsieties un ieklausīsieties, tad varēsiet sadzirdēt savas iekšējās gudrības balsi. Viņa zina ceļu.

17. Lai dvēsele dzied. Esiet īsti. Uz zemes nav neviena cita tāda kā jūs. Esiet patiesi, dzīvojiet un elpojiet ar pilnu krūti. Virzoties uz nospraustajiem mērķiem.

18. Mēs visi esam radītāji. Ar zināmu spītību, koncentrāciju un neatlaidību viss ir iespējams. Atcerieties to.

19. Es izstaroju gaismu. Daži met ēnu paši uz savu gaišumu. Esiet gaismas stars citiem un rādiet tiem ceļu.

20. Neuztveriet dzīvi pārāk nopietni. Smaidiet. Atļaujiet sev būt muļķīgiem. Izmantojiet izdevības. Izklaidējieties.

21. Pulcējiet ap sevi cilvēkus, kuri jūs mīl un atbalsta. Dzīve ir pārāk īsa kaut kam mazākam.

22. Virzieties pa dzīvi brīvā dejā. Ja jums ir liels sapnis, sekojiet tam ar visu savu kaisli. Taču maigi un ar zināmu attālumu, lai būtu pietiekami lokans un piemēroties spējīgs. Pieskaņojieties dzīves mainīgajam ritmam.

23. Jo vairāk dari, jo vairāk saņem. Dalieties ar zināšanām, mīlestību, talantu. Dalieties viegli. Un jūs redzēsiet, cik daudz brīnišķīgu lietu pie jums atgriezīsies.

24. Galvenais, neatdodiet sevi visu. Tāpēc, ka, ja jūsu iekšējais trauks iztukšosies, jums vairs nebūs ko dot. Ir svarīgi ievērot līdzsvaru.

25. Sakiet „Jā!” visam, kas liek iemirdzēties jūsu acīm. Sakiet neapstrīdamu „Nē!” visam, kas jūs neinteresē, vai kam jums nav laika. Laiks ir visvērtīgākais resurss, kurš neatjaunojas. Tērējiet to ar apdomu.

26. Reizēm mēs pāraugam draudzību. Tas nenozīmē, ka mēs vai draugi esam sliktie. Vienkārši mūsu ceļi šķiras. Saglabājiet viņus savā sirdī, taču, ja viņi sāk darīt jums pāri vai ierobežot, ir pienācis laiks ieturēt distanci un atlaist draudzību.

27. Bailes ir vislabākais rādītājs tam, ko mēs patiesībā gribam un kas mums šajā dzīvē ir vajadzīgs. Ļaujiet tam būt jūsu kompasam un ļaujieties piedzīvojumiem, pie kuriem tās jūs noved.

28. Pārvarēt savas bailes –tā ir visvērtīgākā lieta, ko varat sevis labā izdarīt. Tajā pašā laikā jūs pierādīsiet sev, ka spējat visu. Tas ir pārliecības sevī ģenerators.

29. Mūsu ķermenis ir transporta līdzeklis, kas ved mūs pie mūsu mērķa. Mīliet to, izturieties pret to saudzīgi un ar rūpēm, ja gribat justies možs un enerģisks. Nekad neieciklējaties. Āriene ir mainīga un ar laiku tā vai citādi mainās. Justies komfortabli un ērti savā ķermenī ir pats svarīgākais.

30. Pēc iespējas biežāk sakiet labus vārdus un izrādiet tuviniekiem savu mīlestību. Tās nevar būt par daudz. Jūsu laiks, būšana blakus, mīlestība un patiesas rūpes ir vislabākā dāvana, ko varat viņiem sniegt.

31. Dzīvojiet šodienā. Tas ir vienīgais, kas jums pieder. Mācieties no pagātnes kļūdām un izbaudiet patīkamās atmiņas, taču nepieķeraties tām un neļaujiet tām sevi vajāt. Sapņojiet par nākotni, taču bez fanātisma. Mīliet šodienu.

32. Dzīve ir lidojumu un kritienu laiks. Lai atklātu visu savu potenciālu, jums vajag gan vienu, gan otru. Vienkārši turieties stiprāk un izbaudiet braucienu.

33. Mēs visi esam viena liela cilvēciska ģimene. Neviens no mums nav labāks vai sliktāks par citiem. Vienkārši kādos noteiktos dzīves posmos, mēs zinām ko darīt. Nākamajā reizē, tas būs kāds cits.

34. Esiet pateicīgi par visu, kas jums pieder. Tādejādi jūs izveidojat vēl lielāku telpu sev apkārt, pievelkot prieku, mīlestību, veselību un labklājību.

35. Jūs neesat visuma centrs. Kaut gan reizēm jūsu ego liek jums tā domāt. Nav vērts. Paskatieties uz pasauli un cilvēkiem sev apkārt, un jūs ieraudzīsiet daudz jauna un skaista.

36. Pasaulei vajag vairāk gaismas, mīlestības un smieklu.

37. Jūs pats esat sev guru. Lielāko dzīves daļu jums saka priekšā kā rīkoties, kā domāt, kā ir labi un kā iegūt panākumus. Nevajag tam visam ticēt bez ierunām. Domājiet savā vietā pats. Lauziet paradumus. Tiklīdz kā jūs pārstāsiet darīt to, ko no jums gaida, un sāksiet sekot savai intuīcijai, jūs sajutīsieties bezgalīgi laimīgs.

Vecums – tas ir tikai skaitlis. Bet, jo lielāks tas ir, jo gudrāks jūs kļūstat. Jūs vairs nekad nebūsiet jaunāks kā esat tagad. Izmantojiet to! Izbaudiet mirkli!

Raksta pirmavots: Huffingtonpost, foto:iStock.com

 

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!