<< Visi raksti

4 tehnikas kā izvairīties no negatīvām domām

0

1805

yogi.lv @ 2014-08-11

 

Negatīvās domas, kas piemeklē ikvienu no mums, spēj sabojāt garastāvokli uz visu dienu un pat sabojāt attiecības ar draugiem un kolēģiem. Ko darīt, lai neļautu negatīvām domām valdīt pār mums? Piedāvājam 4 tehnikas, kas palīdzēs cīnīties ar negativām domām, un neļaut tām sabojāt ne tikai mūsu omu, bet visu dienu.

 

 

 

NOGRIEŠANA

Tiklīdz jūs jūtat, ka apziņā iezagusies negatīva doma, vienkārši nogrieziet to kā ar nazi. Neanalizējiet, nestrīdieties ar to, neaizsargājieties no tās, vienkārši nogrieziet to, un tās vietā ielieciet kaut ko citu. Un atslēgas princips šeit ir tas, ka tas ir jāizdara nekavējoties, tajā paša mirklī, kad esat sajutuši domu, no kuras gribat atbrīvoties.

 

MARĶĒŠANA


Šī tehnika atšķiras no pirmās. Tā vietā, lai atbrīvotos, lai nogrieztu šo domu, mēs no šīs domas nošķiramies un skatāmies uz to no malas. Mēs neļaujam tai sevi kontrolēt.  Jūs varat sev jautāt: „Kas ar mani notiek?” – Tagad pie manis atnāca šī doma, taču nosauciet viņu uzreiz kaut kā un ielieciet iekavās, nosakot tās vietu. Negatīvās domas valda par jums vien tad, ja jūs uz tām reaģējiet.

 

PĀRSPĪLĒŠANA


Tiklīdz kā ievērojat negatīvu domu, jums tā ir jāpārspīlē līdz absurdam. Atslēgas moments šeit ir padarīt to smieklīgu. Jums ir jānoķer šī negatīvā doma un jāsaprot, cik liels apmānītājs ir mūsu apziņa. Jūs varat nodomāt:  „Es nevaru pieklauvēt pie durvīm un pārdot preci, kas man atliek? Varbūt es piezvanīšu, vai arī atnākšu pie šī cilvēka un atvēršu durvis, un pēkšņi no šīm durvīm ārā izšausies metāla dūre un no visa spēka sados man pa seju, bet pēc tam atskries milzu pūlis un sāks man liet virsū ūdeni. Un pēc tam man būs sāpīgi, es būšu ne tikai piekauts, bet arī slapjš. Pēc tam viņi man uzrīdīs vilku suņus..un tad es būšu viscaur slapjš, sakosts, un man vēl būs jāatgriežas savā ofisā, un visi mani kolēģi mani sagaidīs ar izkārtnēm – tu stulbeni, kāpēc tu atgriezies vispār?” Pilnīgs absurds, bet tieši tāpēc palīdz atgaiņāt negatīvās domas. Tāpēc, negatīvām domām ir spēks pār jums  tikai tad, ja jūs uz tām reaģējat.

PRETSTATS

Viss, ko jums saka negatīvā doma, jums ir jāpārvērš pilnīgā pretstatā.   Tiklīdz kā pie jums ir atnākusi doma „Man neizdevās neko pārdot” jums tai pretī ir jāliek pilnīgi pretēja doma – „Man pilnīgi noteikti izdosies kaut ko pārdot.” Ja pie  jums kādreiz atnāk doma – „Es nekad nespēšu sasniegt finansiālu veiksmi un neatkarību”, tad jums ir jādomā pilnīgi pretēji – Es noteikti būšu ļoti veiksmīgs!” Tiklīdz kā pie jums atnāk doma: „Man nekas nesanāk, es nekam nederu”, pretī lieciet: Es varu visu, esmu īpašs cilvēks.

Ir neiespējami vienlaicīgi domāt gan negatīvi, gan pozitīvi, apziņa ir spējīga vienlaicīgi domāt tikai par vienu lietu. Ja jūs izmetīsiet no galvas visas negatīvās domas un ienesīsiet tajā pozitīvās, jūs atņemsiet negatīvai domai visu varu.

 

Atbrīvošanās no negatīvām domām praksē jeb kā pielietot šīs tehnikas

Strādājiet ar  šīm tehnikām kā bokseris cīņas ringā. Nākamajā reizē, kad pie jums atnāks negatīva doma, no sākuma iesitiet tai ar pirmo tehniku, pēc tam pāris reizes ar otro, pēc tam divus sitienus ar trešo un pēc tam pa virsi nobeigumā ar ceturto tehniku.  Jūs varat eksperimentēt ar šim tehnikām un izvēlēties to, kura jums ir vislabāk piemērota.  Vienam patīk viena tehnika, citam otra. Galvenais, neļaujiet negatīvām domām valdīt par sevi. Tiem, kuri nodarbojas ar apziņas spēku,  jāiemācās kontrolēt savs saprāts.

 

Foto: Margarita Kareva, avots: thepost.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!