<< Visi raksti

5 jautājumi, kas ļaus tev uzzināt tavas dzīves īsto jēgu

0

2151

Cailen Ascher @ 2014-08-25

Domā par dzīves jēgu? Jautā un tu saņemsi atbildi

Vai esi kādreiz dzirdējis teicienu, ka „dzīves jēga ir piešķirt dzīvei jēgu”? Teicienam, protams, nav ne vainas, bet, ko darīt, ja tu patiesībā nemaz nezini kāda ir tavas dzīves jēga?

Ja tu lasi šo, tad droši vien esi sev uzdevis šo jautājumu, tāpēc piedāvāju dažus citus jautājumus, kurus tev būtu sev jāuzdod, lai atrastu savu patieso aicinājumu.

Mūsu dzīves jēgai ir dažādi nosaukumi – citi to sauc par aicinājumu, citi par dharmu, citi to sauc par kaislību, taču savā dziļākajā būtībā, kopīgais visiem šiem marķējumiem ir tas, ka tā ir unikāla izpausme, ko tikai tu vari dot šai pasaulei. Mūsu dzīves jēga ir dziļi personiska, un tā ir tik dziļi mūsos iekšā, ka mēs bieži to pat nepamanām, vai uztveram to kā pašsaprotamu.

Ja tu esi gatavs sastapties ar savu patieso aicinājumu, ja esi gatavs satikt savu autentisko patību un atklāt dāvanas, mācības un vēstījumus, kurus tikai tu vari sniegt šai pasaulei, tad es aicinu tevi veltīt kādu brīdi sava laika, lai  pārdomātu un atbildētu uz šiem jautājumiem.

1. KAS IR TAS, AR KO TU GRIBI DALĪTIES, KO VĒLIES MĀCĪT UN DARĪT?

Vai ir kāda lieta, kas tevi īpaši uzrunā? Atceries šī lieta var nebūt nekādā saistībā ar tavām brīvdienu lietām vai hobiju. Iespējams, tu dod padomu ikvienam, kad vien tev tiek dota tāda iespēja, ar mērķi palīdzēt tiem tikt galā ar dzīves grūtībām. Varbūt tu ar sajūsmu dalies ar informāciju no pēdējās „zaļās” grāmatas, ko nupat izlasīji. Pievērs uzmanību tam, kas tev sagādā vislielāko prieku.  Vai tu esi skolotājs? Varbūt vērotājs? Kāds kas rūpējas par citiem, varbūt dziednieks?  Tas tev atklās daudz ko par lietām, kuras tu esi ieradies veikt šajā pasaulē.

2.PAR KO CILVĒKI JAUTĀ TEV PADOMU?

 Kad cilvēki vēršas pie tevis pēc padoma, par kādām tēmām viņi parasti jautā? Par vecāku lomu? Veselīgu dzīvesveidu? Mašīnām? Garīgumu? Tehnoloģijām? Māju renovēšanu? Šeit nav ne pareizu, ne nepareizu atbilžu. Katram no mums ir savs unikālais talantu un spēju kopums, un visas ir vienlīdz vērtīgas un vajadzīgas.

3.PAR KO CILVĒKI IZSAKA TEV KOMPLIMENTUS?

Kad tu saņem komplimentus, vai tu ieklausies tajos, novērtē tos vai vienkārši laid tos gar ausīm? Ja tu esi tāds pats kā lielāka daļa no mums, tad tu par tiem vienkārši aizmirsti. Tā vietā, lai izvairītos no komplimentiem, saskati tos kā savu dvēseles atspulgu. Kad kāds tevi atklāti paslavē vai izsaka komplimentu, ieklausies tajā. Viņi novērtē tavu iekšējo talantu jeb dāvanu, kas tev pieder un, iespējams, tā ir viena no tām, par kuras eksistenci tu nebiji pat aizdomājies vai pamanījis.  Patiesībā, bieži vien tie elementi, kuri ir visvērtīgākie, mums pašiem šķiet pilnīgi pašsaprotami, jo tie ir kā mūsu otrā daba. Mums šķiet –vai tad visiem nepatīk kārtība? Vai arī – vai tad visi neizjūt žēlumu pret klaiņojošiem mājdzīvniekiem? Taisnību sakot, visi neizjūt to, ko tu! Tieši tāpēc, tas ir kaut kas unikāls tieši tev. Un iespējams, tas ir galvenais pieturas punkts tavam dzīves aicinājumam.

4.KAS TEVI IEPRIECINA?

Kas ir tas, ko tu varētu darīt stundām ilgi un nenogurt? Par ko varētu runāt bezgalīgi un tev nekļūtu garlaicīgi? Ja tev būtu pilnīgi brīva diena, kā tu to pavadītu? Kad tu būsi sapratis, kas ir tās lietas, kas tevi iepriecina, tu sāksi saprast to īpašo lomu, kura piemīt tikai tev. Pat tad, ja tev šķiet, ka ikviens būtu laimīgs pavadīt dienu mežā vai pavadīt dienu lasot grāmatas, un dzerot gardu tēju, tā tas nebūt nav. Tam, ka šīs lietas tevi iepriecina, ir kāds zināms iemels, atklāj to!

AR KO TU MĪLI PAVADĪT KOPĀ LAIKU?

Tas ir ļoti nopietns jautājums, par kuru tev ir jāpadomā! Protams, ikviens no mums teiks, ka mums patīk pavadīt laiku kopā ar savu ģimeni un draugiem, bet paskatīsimies mazliet dziļāk. Kuras personas izceļ tavas labākās īpašības? Kāds kuram piemīt ļoti daudz enerģijas un ir īsts visurgājējs spēs tevi iedvesmot vai drīzāk nogurdinās tevi? Iespējams, tu priekšroku dod velna advokātam, kurš palīdz tev izvērtēt visas dzīves lieliskās iespējas, bet iespējams, tu jūti, ka vislabāk jūties tad, kad esi bērnu enerģijas ieskauts. Kad tu sapratīsi, kur tu jūties vislabāk, tad tu sapratīsi, kāpēc tieši ar viņiem tu jūties vislabāk. Tu sapratīsi kādas emocijas tevī raisās un iespējams, atradīsi savu dzīves aicinājumu.

Foto: Margarita Kareva

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!