<< Visi raksti

5 kļūdas, kas neļauj tev būt laimīgam

0

1960

Raimonds un Daniela Tamajo @ 2014-06-27

 Būt laimīgam ir mūsu izvēle! Tas nav kaut kāds stāvoklis, kas ir atkarīgs no apkārtējās vides, citiem cilvēkiem vai notikumiem mūsu dzīvē. Laime var būt patstāvīgs esības stāvoklis, kurā uzturas gan mūsu ķermenis, gan prāts. Kā atsķirt laimīgu cilvēku no nelaimīga?

 

 

1.VIŅI NEUZŅEMAS UPURA LOMU

Upura mentalitāte ir ļoti bīstama. Tas ir stāvoklis, kad persona uzskata, ka nevis viņš, bet citi cilvēki ir atbildīgi par viņa vēlmju un vajadzību realizēšanu. Un tajā brīdī, kad tas netiek darīts, cilvēks jūtas nodots un uzstājīgi pieprasa, lai apkārtējie rūpētos par viņu. Viņi vienmēr sūdzas un vaino citus par notikumiem savā dzīvē. Visas šīs sūdzēšanās un citu apvainošanas apslēptais mērķis ir manipulēt un kontrolēt citus, lai būtu noteicējs par tiem. Viņi nespēj apmierināt savas galvenās izdzīvošanas vajadzības, tāpēc kļūst atkarīgi no citiem; lai justos droši un labi un piedzīvotu piederības sajūtu un mīlestību. Respektīvi, upura spēja justies labi, ir pilnībā atkarīga no citiem cilvēkiem. Viņi ir kā bērni, ļoti gudri manipulēšanā ar citiem, lai apmierinātu savas vajadzības.  Patstāvīgo baiļu dēļ, ka tie, no kuriem viņi ir atkarīgi, var atraidīt vai pamest viņus, šiem cilvēkiem ir ļoti zems pašvērtējums.

2.VIŅI IZVAIRĀS NO SALĪDZINĀŠANAS

Salīdzināt sevi ar citiem arī ir bīstami. Kad mēs domājam, ka esam „labāki”,  tas dod mums neveselīgu, neobjektīvu pārākuma sajūtu. Tad, ja domājam, ka esam sliktāki, mēs aizraujamies ar sevis nievāšanu. Vienalga kā, bet tas ir letāli un neveselīgi. Ja mēs tomēr gribas sevi ar kādu salīdzināt, tad salīdzinām sevi ar savu iepriekšējo es.

3.VIŅI NEZAUDĒ CERĪBU

Laimīgi cilvēki nekad nezaudē cerību. Pat visļaunākajās situācijās un apstākļos, viņi vienmēr zina, ka ir cerība uz labāku rītdienu. Katru krīzi, zaudējumu viņi vienmēr uztver kā iespēju mācīties, aug un uzlabot savu dzīvi.

4.VIŅI IR PATEICĪGI UN NOVĒRTĒ KATRU MIRKLI

Laimīgi cilvēki novērtē to, kas viņiem pieder un to, kur viņi šobrīd ir. Viņi novērtē vienkāršas dzīves baudas. Tādas kā mierīgu sēdēšanu, klusēšanu un elpošanu. Viņi saskata skaisto jebkurā dzīves mirklī. Pateicība un sevis pieņemšana sniedz dziļāku laimes izjūtu. Būs ļoti grūti būt laimīgam, ja neesam pateicīgi par to, kas mums jau dots.

5.VIŅI PIEŅEM PĀRMAIŅAS

Personas spēja pielāgoties un pieņemt pārmaiņas ir ļoti svarīga. Sliktākais ir tas, ka daudzi tik ļoti mainās no pārmaiņām, ka nekad neriskē un nedara neko ārpus savas komforta zonas.  Nekas nav sliktāks kā mūsu pretošanās progresam un pārmaiņām. Lielākā daļa mūsu dzīves laimes un prieka nāk no jaunām pieredzēm. Un tas ir veids kā mēs atveram durvis pozitīvām pārmaiņām.

Avots un foto: plainhaven.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!