<< Visi raksti

Ģimenes laime un sievietes loma tās kaldināšanā vēdu skatījumā

0

1720

Evija Blūmentāle @ 2014-12-04

Mūsu laikmetam ir raksturīgas ļoti sarežģītas attiecības. Daudzi cilvēki ir vientuļi, daudzi pāri ir pat vientuļi esot attiecībās, dzīvo nelaimīgi un ar to samierinās.  Daudzi bērnus audzina vieni un nemeklē sev partneri, lai tikai atkal nenāktos sevi sāpināt. Citi atkal metas no vienām attiecībām uz otrām.

TIKAI CAUR OTRU CILVĒKU MĒS IERAUGĀM PAŠI SEVI

Tomēr nesaskaņas, grūtības un pilnīgi pretēji viedokļi  ne tikai sāpina un rada problēmas, bet ļauj arī augt kā personībai un arī izkopt pašas attiecības. Tikai caur otru cilvēku mēs varam ieraudzīt labāk paši sevi, tikai esot attiecības mēs varam ieraudzīt labāk paši  savu egoismu. Tātad, caur grūtībām ar savu partneri, kuras, iespējams, paši arī radām, mēs varam attīstīties un labāk ieraudzīt to, kas dos mums iespēju  pilnveidoties.

Tiklīdz cilvēks sāk strādāt ar sevi, viņa pasaules redzējums un ieradumi sāk mainīties, un tas rada pārmaiņas visā pārējā dzīvē, tai skaitā, attiecībās ar saviem tuvākajiem cilvēkiem. Loģiski, ja cilvēks jūtas laimīgāks, apmierinātāks ar sevi, nodarbojas ar sevis pilnveidošanu, arī ģimenes dzīvē viņš ienes pozitīvas pārmaiņas.

SIEVIETE VEIDO ĢIMENI VAI NU LAIMĪGU VAI NELAIMĪGU

Varētu teikt,  ka sieviete ģimenē ieņem izšķirošo lomu – viņa veido ģimeni vai nu laimīgu, vai nelaimīgu. Tomēr hindu svētkajos rakstos - vēdās ir arī teikts, ka sievietei jāieņem padotās stāvoklis, jo tas ir viņas dabiskais stāvoklis. Vēdas apgalvo, ka vīrietim sava vīrišķā egoisma ietekmē ir tieksme kādu pakļaut, tāda ir viņa daba. Taču šī dominēšana pār kādu nenozīmē ekspluatāciju vai ļaunprātīgu izmantošanu. Dabīgais stāvoklis ir tāds, ka vīrietis vēlas vadīt un uzņemties atbildību, bet sievai ir izteikta vēlme atrasties padotās stāvoklī attiecībā pret vīru. Katrā gadījumā tāda ir vēdiskā koncepcija. Tāpēc sieviete pati ieņem palīdzes vietu, ja viņas mērķis ir vēlme palīdzēt vīram virzīties uz izvēlēto mērķi, tādā veidā dodot iespēju parūpēties par sievu, tiecoties vadīt un uzņemties atbildību.

Mūsdienās situācija diemžēl mainās uz slikto pusi. Vīrieši kļūst līdzīgi sievietēm, bet sievietes dažkārt mēdz rīkoties kā vīrieši. Pats pārsteidzošākais, ka nevienu tas neapmierina. Vīrieši tajā vaino sievietes, savukārt sievietes – vīriešus. Taču vainīgas ir abas puses. Sievietes ir vainīgas, jo tās kļūst līdzīgas vīriešiem un cenšas dzīvē gūt panākumus tāpat kā vīrieši, tādā veidā viņus pazemojot. Savukārt vīrieši ir vainīgi, jo kļūst aizvien bezatbildīgāki un visā pakļaujas savām jūtām, kļūstot līdzīgi sievietēm. Tas notiek gan sabiedrībā kopumā, gan vairumā ģimeņu. Taču daba ir iekārtojusi citādāk: no sievietes netiek gaidīts, ka viņai jāzina visi karatē paņēmieni vai noteikti jākļūst par sabiedrības līderi. Viņa piesaista vairāk ar savu skaistumu, neaizsargātību un pazemību.

 

Ja sieviete ģimenē sāk izpaust nesievišķīgas rakstura īpašības, viņa kļūst mazāk pievilcīga savam vīram un vairumam vīriešu. Tāpēc gan vīrietim, gan sievietei ģimenē jākultivē rakstura īpašības, kas raksturīgas attiecīgajam dzimumam un jāpalīdz otrajai pusītei kultivēt savas īpašības.

Vīrietim ir raksturīgi būt mazāk jūtīgam, bieži vien vīriešiem daudz attīstītāka ir atmiņa un saprāts. Tomēr ģimenes ārējās attiecībās liela nozīme ir jūtām un prātam. Tā kā ar apkārtējo pasauli kontaktējamies ar jūtu un prāta palīdzību, faktiski, ja sieva nenovērtē vīra saprātu, neuzskata, ka viņš ieņem pietiekami augstu vietu ģimenē, vīrs zaudē spēju izpaust saprātīgumu, pieņemot lēmumus jautājumos, kas saistīti ar ģimenes dzīvi un savstarpējām attiecībām ar apkārtējo pasauli. Tādējādi ģimene pārstāj pienācīgi funkcionēt. No otras puses, ja sieva ieņem padotās stāvokli, pat būdama saprātīgāka par vīru, tad vīrs dabīgi viņai piekāpjas. Viņa pazemīgi viņu lūdz vai dod izvēles brīvību. Vīrietim ir tieksme būt cēlam komunikācijā ar sievieti, kas uzvedas pazemīgi un, gluži pretēji, viņam ir tieksme uzvesties ļoti egoistiski ar sievieti, kas neuzvedas pazemīgi un noliek sevi augstāk par vīrieti. Tāpēc, vēlamies to vai ne, sieviete tik un tā vada mūsu savstarpējās attiecības. Situācija atrodas viņas rokās. Vadīšana viņai nozīmē izvēles brīvību. Vai nu viņa pakļaujas savam vīram, un tad attiecības kļūst labas, bērni tiek audzināti labi un ģimene uzplaukst, vai arī viņa kļūst par līderi un tādā veidā cenšas viņu pazemot. Tā rodas nesaskaņas. 

Autors: Evija Blūmentāle, www.kundal.lv, Foto: Megana W, ruffledblog.com

Raksta tapšanā izmantota arī informācija no O.G.Torsunova grāmatas VĒDAS PAR VĪRIETI UN SIEVIETI. Pareizu attiecību veidošanas metodika, kā arī informācija www.grantha.lv

Raksts publicēts portālā sievietespasaule.lv, 19.11.2014.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!