<< Visi raksti

Kāpēc mēs neesam uzticīgi

0

1336

Kurts Teperveins @ 2015-10-05

 

 

 

 

Par spīti visiem monogāmijas apliecinājumiem un pūliņiem to ievērot, sānsoļi acīmredzot pieder mūsu bioloģiskajam mantojumam. Un tā nebūt nav tikai vīriešu privilēģija. Psihologi, kas pēta evolūcijas likumības, ir nonākuši pie atziņas, ka sievietes, metot aci uz kādu citu, vadās tikai no citiem dabiskiem motīviem.

Cilvēku (kāda laba ziņa) daba esot veidojusi tā, lai viņš iemīlētos, - raksta amerikāņu zinātnieks Roberts Raits savā nesen iznākušajā grāmatā «The Moral Animal», - bet (slikta ziņa) viņš nav veidots tā, lai iemīlēšanās nezustu. Tātad ir pilnīgi «dabiski», ka monogāmus vīrus un sievas laiku pa laikam pievelk svešas gultas.

 

 

Sievietes ir neuzticīgas tāpēc, ka grib pašapliecināties (42%), tāpēc, ka tīko pēc pārmaiņām (30%), tāpēc, ka laulībā negūst seksuālu baudu (29%), tāpēc, ka grib atriebties par partnera neuzticību (17%).

 

Šie rezultāti iegūti Racionālās psiholoģijas biedrības pētījumā. Tika aptaujātas 1049 sievietes vecumā no 18 līdz 29 gadiem. 89% atzina, ka labu partnerattiecību pamatā ir seksuālā uzticība. Uzticībai līdz kapa malai neticēja gandrīz neviena - un puse aptaujāto to jau bija izjutušas uz savas ādas.

ja nu reiz sievietes gluži kā audējputniņi dod priekšroku vīriem ar atraktīvi iekārtotu «ligzdiņu», tad tas mazāk notiek aiz vēsa aprēķina, bet vairāk - rūpēs par bērnu nākotni. Tātad vīriešiem, kam pieder skaista villa un ir solīds konts bankā, ir lielākas izredzes. Problēma neesot vis evolūcijā, saka psihologi, bet gan cilvēkā pašā, jo pamatos cilvēks ir poligāmi ievirzīts un monogāmija tam ir pārāk apgrūtinoša.

 

Foto: www.huffingtonpost.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!