<< Visi raksti

Sievietes uzticība vs. vīrieša uzticība

0

1640

Kurts Teperveins @ 2015-10-05

Sievietes uzticība

Sieviete ir uzticīga bez nosacījumiem, kamēr mīl. Lielākoties gan tas nav visai ilgi un nepavisam jau nu ne mūžīgi. Sievietes uzticības pamatā nav izdevību trūkums, to rada sajūta, ka pašlaik optimālais ir iegūts, un normālos apstākļos jau ari neviens nemainīs rolroisu pret folksvāgenu.

Vīrietis, kuru viņa mīl, tajā brīdī priekš viņas ir seksuāli vispievilcīgākais, tātad tāds, kas optimāli apmierina viņas seksuālās un emocionālās vajadzības un sniedz arī pietiekamu sociālu drošību - «pietiekami» vienmēr nozīmē viņai sasniedzamo maksimumu.

Diemžēl parasti viņa iegūst tikai vienu no abiem, bet, kad atšķirības un pretrunas starp abiem šiem poliem, starp seksuālo apmierinājumu un sociālo drošību, kļūst pārāk lielas, viņas mīlestība beidzas un nedaudz vēlāk beidzas arī uzticība, jo rolroisu ar tukšu benzīna tvertni gudra sieviete (un tāda viņa ir vienmēr) nomainīs pat pret folksvāgenu, ja vien tas būs braukšanas kārtībā. Arī par rolroisu ar pilnu benzīna tvertni, bet pārblīvētiem pelnutraukiem, nodriskātiem un neērtiem sēdekļiem viņa tik un tā reiz zaudēs interesi.

Tātad sievietes uzticība viennozīmīgi balstās uz to, ka viņas seksuālās un sociāli ekonomiskās vajadzības ir izpildītas, ciktāl tas priekš viņas ir iespējams.

Pat visnepievilcīgākā sieviete labāk dzīvotu kopā ar Robertu Redfordu nekā ar savu vīru - ja vien tas būtu iespējams. Morāles kritērijiem viņas acīs nav nekādas nozīmes. Neviena sieviete nav vīrietim uzticīga tādēļ, ka ir to solījusi, vai arī tādēļ, ka viņas neuzticība varētu vīru ievainot vai pat nonāvēt.

Ievēro: pašnāvības mēģinājums, protams, glaimos viņas godkārei, bet citādi atstās vienaldzīgu, patiesībā viņa nicina vīrieti, kurš viņas dēļ vēlas doties nāvē, jo sieviete vienmēr nicina vājumu.

Uzticība aiz pieraduma gan sievietei nepiemīt. Viņas uzticība vienmēr ir apzināta un pamatota. Viņa ir uzticīga, ja tic, ka viņai pieder «labākais iespējamais». Tas gan nekādā ziņā nenozīmē, ka viņai ir jābūt ar to apmierinātai. Sievietes prot sevi novērtēt ļoti pragmatiski - tas varētu nozīmēt arī, ka viņa nav tik pievilcīga, lai dabūtu ko vairāk. Kopsavilkums: ja sieviete ir uzticīga, tad tādēļ, ka ar to partneri, ar kuru pašlaik ir kopā, viņa ir apmierināta -, lai iemesls būtu kāds būdams - kaislība, gudrība vai rezignācija.

Vīrieša uzticība

Vīrieša uzticība bieži vien vienkārši un aizkustinoši balstās uz izdevību trūkuma, jo viņš sevi uzskata par mednieku (lai gan patiesībā ir medījums). Tam, ka trūkst izdevību, var būt dažādi iemesli: nav piemērotas sabiedrības, nav laika, jo darba ir pārāk daudz, pārāk izteikta kontrole no partneres puses (vīrieši baidās no konfliktiem, ja to rezultātā var ciest partnerattiecības), neticība saviem spēkiem (vīrieši bieži vien sevi novērtē par zemu, sievietes - reti kad). Lielākoties gan vīriešu uzticības pamatā ir vēlme pēc ērtībām, kuru veido pietiekama apmierinātība ar dzīvi.

Vīrietis ir uzticīgs līdz brīdim, kamēr viņu «nepiespiež» kļūt neuzticīgam - vai tas būtu mīlestības trūkums no partneres puses, vai tā būtu cita sieviete, kas viņam izrāda pretimnākšanu, jo vīrieša muļķība, iedomība un sievietes domu gaitas pilnīga neizpratne ir gandrīz neaptverama. Vēl uzticības iemesls varētu būt viņa sociālais stāvoklis vai mazas seksuālās prasības.

Vīrieši vēlas uzņemties atbildību darbā, valsts lietās un ģimenē, un neveiksmīgas attiecības viņi uztver kā personisku neveiksmi, kā kļūdainu izturēšanos, kā nespēju tikt galā ar savu uzdevumu. Tas iespaido viņu jau tā vāji izteikto pašapziņu. Vīrietis, ko pamet sieviete, meklē vainu sevī, sieviete šādā situācijā vainos vīrieti. 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!