<< Visi raksti

Lucy Edge: „ Yoga School Dropout”

0

1420

Kristīne Somere @Yogi.lv @ 2015-02-12

Man patīk lasīt grāmatas, kuras ir balstītas uz patiesiem notikumiem. Šķiet apziņa, „ka tas viss patiešām ir noticis” piešķir lasāmajam īpašu vērtību, it īpaši, ja grāmatā ir aprakstīti sievietes piedzīvojumi Indijā. Vienatnē apceļojot šo valsti krustu šķērsu un apmeklējot dažādas jogas skolas, āšramus un centrus, Lūsija cer atrast savu guru un kļūt par jogas dievieti. Jā, tieši šī vēlme kļūt pa jogas dievieti, ir galvenais mērķis, ar kuru Lūsija dodas iekarot Indiju.

Kad Lūsija nonāk Indijā viņa nokļūst daudzu ievērojamu skolotāju tuvumā, (redz daudzas ievērojamas vietas, kurām piemīt pat svētvietu statuss –  un satiek interesantus cilvēkus. Kādus? Tas, lai paliek noslēpums jeb papildus motivācija izlasīt grāmatu. Starp citu, jogas galvaspilsētā -  Rišikešā satiktais astrologs viņai paredzēja to, ka viņa sarakstīs vairākas jogas grāmatas (šobrīd tiek rakstīta trešā). 

Ceļojumi no vienas pilsētas uz otru, askētisks dzīvesveids, padziļināta āsanu prakse, meditācijas, lūgšanas, mantru skandēšana – bet es vēl neesmu kļuvusi par jogas dievieti!? Lūk, par ko satraucas grāmatas autore.  Vai neskan mazliet pazīstami? Šķiet, vairums cilvēku, uzsākot intensīvu garīgo praksi, maldīgi gaida, ka radīsies kādas maģiskas spējas jeb ārējas vizuālas liecības, kas liecinās par viņu garīgajiem sasniegumiem. Indija, protams, izmaina cilvēku ne tikai ārēji, bet arī garīgi, taču pārmaiņas mūsos ne vienmēr parādās uzreiz. Reizēm ir vienkārši jāļauj visam norimt un pieklust... ļoti bieži dažādas realizācijas par Indijā piedzīvoto un iegūto mēs atskāršam vien tad, kad esam jau atgriezušies mājās. Katrā ziņā pavisam droši var apgalvot, ka neviens no Indijas neatgriežas tāds pats kā devās ceļā uz to. Pārmaiņas skar ikvienu un, lielākoties, tās ir garīgi transformējošas un iedvesmojošas.

Patiesībā šis nav tikai brīnišķīgs ceļojumu apraksts, atklājot Indijas burvību visniansētākās detaļās, bet arī iedvesmojošs un motivējošs grūdiens ikvienam turpināt savu garīgo praksi. Ir taču vieglāk, ja tu redzi citu cilvēku pieredzi, viņu grūtības un rezultātus. Tas dod drosmi turpināt pat tad, ja reizēm nolaižas rokas, jo šķiet, ka rezultāti ir tik tālu. Visiedvesmojošākā man likās aina, kur viņa aci pret aci sastopas ar jogas guru B.K.S. Ajengāru, tas vien jau bija ceļojuma vērts mirklis!!!! Šo ainu spēji vizualizēt diezgan skaidri un pat grāmatu lasot sajutu šī skolotāja "mirdzumu".

Tā kā grāmata ir balstīta uz patiesiem notikumiem, tad to var izmantot arī kā ceļvedi pa noteiktām vietām, pilsētām Indijā; tajā atradīsiet arī interneta adreses un kontaktus grāmatā pieminētām jogas skolām, kafejnīcām, āšramiem, naktsmītnēm utt. (jāsaka uzreiz, ka pārbaudīju lielāko daļu no tām, jo grāmatā lasītais iedvesmoja nākošajā Indijas apmeklējumā iekļaut daļu no tiem. Lai gan neesmu Ošo fane, noteikti vēlētos apmeklēt Ošo Meditacijas centru Punes pilsētā un T.K.V. Desikachar jogas centru Čenai pilsētā).

Nepiespiesti, atklāti, smieklīgi un iedvesmojoši uzrakstīta grāmata, kas liks jums pasmaidīt brīžos, kad galvenās varones situācijā atpazīsiet paši sevi. Vai tas būtu jogas nodarbībā, no kuras gribēsies aizlaisties, vai Indijas galvaspilsētā Deli cīnoties ar bagāžas nesējiem, vai istabā ieraugot milzīgu prusaku vai ķirzaku.

Ir tāds teiciens –„Bez grūtībām, nav rezultātu!”, šķiet tas ļoti labi raksturo šo grāmatu, taču grāmatas būtība, manuprāt, ir atgādināt ikvienam no mums, ka viss, ko mēs meklējam mums jau ir. Tas viss ir mūsos iekšā. Reizēm, ikdienas rūpju nomākti mēs to aizmirstam. Mēs meklējam kaut ko, kas padarīs mūs laimīgākus, veiksmīgākus, varošākus, drosmīgākus utt., utjp., mēs braucam uz Indiju meklēt garīgumu (kas ir fantastiski, protams!), piedalāmies dažādos jogas semināros un nometnēs, izglītojoties un attīstoties garīgi...bet patiesībā reizēm vienīgais, ko mums vajadzētu darīt –ir meditēt! Šis ir ceļojums atpakaļ pie sevis. 

Indijas apciemojums ir notikums, ko nevar aizmirst, atmiņas par to paliek ar mums kopā uz mūžu, tāpat kā atmiņas par pirmo mīlestību!  Šī grāmata ir dalīšanās ar šādu fantastiku un neaizmirstamu pieredzi, kas liek ilgās uzlūkot ceļojuma koferi, un domās rezervēt aviobiļeti uz pirmo reisu Rīga – Delhi. Ticu, ka tie, kas vēl nav bijuši Indijā, lasot šo grāmatu iegūs daudz jaunu iedvesmojošu iespaidu un kas zina, varbūt pat radīsies vēlme doties ceļā pavisam drīz, bet, kamēr ceļojums uz Indiju vēl tiek tikai plānots,   mēs varam ceļot pa Indiju, neizejot no savas mājas! Kā? Lasot šo grāmatu. 

Tiem, kam jogas termini ir sveši, noderīga būs grāmatas beigās esošā jogas terminu vārdnīca. 

Ja vēlies iegādāties šo grāmatu vai izlasīt pirmās gramatas lapas, spied šeit.

Īstiem šīs grāmatas faniem ir pieejams arī T-krekls ar grāmatas virsrakstu. 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!