<< Visi raksti

Šarmeina Jabsija EFEKTĪVS DETOXA PLĀNS

0

1337

KRISTĪNE SOMERE @Yogi.lv @ 2014-06-22

Bija agra pavasara diena. Vieglā skrējienā es devos cauri pilsētai un veikala skatlogā pie jaunumiem pamanīju grāmatu „Efektīvs detox plāns”. Nospriedu, ka grāmata ātri vien ierindosies pārdotāko grāmatu topā, jo pirmkārt,  „pavasaris ir īstais laiks, lai attīrītos no ziemā uzkrātajiem toksīniem” un otrkārt, detox šķiet bija kļuvis par jaunu trendu ne tikai veselīga dzīvesveida cienītājiem.

Kaut pēdējos gados vienmēr esmu centusies ievērot veselīgus ēšanas paradumus, jāsaka, grāmata mani uzrunāja uzreiz. Iespējams, tas daļēji bija arī masu mediju nopelns, kas pavasarī aktīvi propagandē attīrīšanās kūres, īpašus produktus un procedūras, solot veselību, skaistumu un mūžīgo laimi. Taču tā vietā, lai ieskrietu veikalā un iegādātos šo grāmatu, es turpināju ceļu, domās pārliecinot sevi kādēļ man šī grāmata tagad nav nepieciešama.  Nospriedu, ja varēšu izdomāt vismaz trīs iemeslus, tad grāmatas pirkšanu atlikšu uz vēlāku laiku. Mans prāts mani pārliecināja ar sekojošiem argumentiem.  Kāpēc tev vajadzīga grāmata par detoxu, tu taču tāpat ēd veselīgi un pati zini visu par detoxu, tur drošvien tāpat nebūs nekas vairāk kā – „dzeriet ūdeni un ēdiet mazāk kaitīgos produktus”;  tev nav laika detoxam; vispirms izlasi tās grāmatas, kas tev mājās stāv un tad pērc jaunas.

Tā nu es laimīgi pārliecinot sevi, ka gan jau pienāks laiks arī šai grāmatai,  turpināju ceļu mājup,   bet katru reizi ienākot grāmatu veikalā ar acs kaktiņu lūkojos veselīgo grāmatu virzienā.  Mans lūzuma punkts bij vasaras sākums, trīs mēnešus pēc pirmās satikšanās ar šo grāmatu, kad aiz muguras pabijušas neskaitāmas vārda un dzimšanas dienu svinības,  kad sāku justies kā pēc  ziemassvētku brīvdienām. (Nez kāpēc svētkos vari apēst daudz vairāk kā ikdienā).

Lasot kārtējo rakstu par detoxu un tā brīnumainajām spējām, atcerējos par šo grāmatu un devos uz veikalu, lai šoreiz nevis pašķirstītu, bet iegādātos to.  Nolēmu, ka ja nesaņemšos uz kādu detoxa kūri, vismaz izlasīšu un uzzināšu kas tas par zvēru īsti ir. Pa ceļam uz mājām degu nepacietībā ātrāk izšķirstīt to un apgūt visus galvenos detox noslēpumus un jāsaka, ka manas gaidas pilnībā attaisnojās.

Šajā grāmatā ir viss, kas ikvienam, kam rūp sava veselība, ir jāzina par detoksikāciju, gan paši pamati, gan konkrēti detoksikācijas plāni uz 24 stundām, 3 dienām vai nedēļu. Žēl, ka šāda grāmata nebija pieejama laikā, kad mācījos skolā un mēģināju saprast klasesbiedru izmesto frāzi par „aknu nodzeršanu”. Tad noteikti es viņam ieteiktu aknu detoksikāciju trijās dienās un detoksikāciju smēķēšanas atmešanai.

Man vislabāk patīk tas, ka grāmatā ir ne tikai tā saucamā teorētiskā daļa, kurā ir pietiekami daudz lakoniskas informācijas par to, kādas ir pazīmes jeb simptomi, kas liecina par detoksikācijas nepieciešamību,  bet arī konkrēti un praktiski ieteikumi  ar receptēm un līdz minūtēm izstrādāti specifiski detoksikācijas plāni aknu attīrīšanai, smēķēšanas atmešanai, alerģijas un stresa mazināšanai un vēl daudz kā cita.  Pat padomi skaistumkopšanā. Vai zināji, ka taukainu un normālu sejas ādu vislabāk tīrīt ar piena un tomātu sulas maisījumu, bet sejas ādas masku var pagatavot no viskija?

Liels pārsteigums bija, ka pie detoxa receptēm sastāvdaļās var pamanīt arī dzīvnieku gaļu - marinētu vistu, bekonu un diezgan plašu jūras velšu produktu klāstu. Mans priekšstats par attīrošu ēdienu bija, ka tas ir pilnībā veģetārs, pat vegāns, tāpēc ar šīs grāmatas palīdzību tiek gāzts vēl viens mans pieņēmums par veselīgu uzturu.

Un, kā atgādinājums tam, ka nepietiek tikai ar fiziskā ķermeņa attīrīšanos, vesela nodaļa ir veltīta prāta un gara detoksikācijai, kura satur informāciju par meditāciju, čakrām, ziedu terpapiju un Ājurvēdu. Grāmatā iekļauts īss Ājurvēdas apskats ar trīs došu raksturojumiem un informācija par mūsu  enerģētiskiem centriem jeb čakrām un to, kā atgūt līdzsvaru čakrās ar aromterapijas un spa palīdzību.

Pirms izlasīju šo grāmatu domāju, ka detox ir tikai fiziskā ķermeņa attīrīšana, kas iekļauj sevī ūdens dzeršanu, sulu kūri un diētu, taču šī grāmata man atklāja, ka viss tas, ko mēs ēdam, ir redzams mūsu sejā. Respektīvi, ka ne tikai mūsu iekšējais, bet arī ārējais skaistums lielā mērā ir atkarīgs no tā, kas atrodas mūsu pusdienu šķīvī. Tāpēc droši varu teikt, ka šī grāmata ir lielisks ceļvedis ķermeņa un gara attīrīšanā, kas var kalpot par pozitīvu iedvesmas dzinuli beidzot saņemties veselīgākai un skaistākai dzīvei. Turklāt šeit sniegti padomi ir tik viegli un neprasa daudz laika, ka būs pa spēkam pat slinkākajiem entuziastiem.

Pirmais, ko es pamēģināšu no šīs grāmatas, būs ķermeņa skrubis ar riekstiem un 3 dienu aknu detoksikācijas kūre. Nevis tāpēc, ka detox tagad „ir modē”, bet tāpēc, ka ir sajūta, ka vajag. Tieši tagad.

 Vairāk par grāmatu šeit.

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!