<< Visi raksti

10 lietas, kas tev jāaizgūst no savas vecmāmiņas

0

2194

Melissa Brejere @ 2014-08-01

Meklē veidu kā vienkāršot savu dzīvi, ietaupīt naudu un palīdzēt planētai? Tad šīs vecmāmiņas pārbaudītās vērtības ir tieši tas, kas tev vajadzīgs. Modernā dzīve iegūst tik daudz, pateicoties dažiem laika pārbaudītiem ieteikumiem, kuri mūsdienās tiek aizmirsti. Smelies iedvesmu paaudzē, kura nebija ieslīgusi patēriņa procesā, uzaugusi ķimikāliju pārbagātībā un moderno tehnoloģiju dominējošā laikmetā.  Mēs runājam par laiku, kad auga mūsu vecmāmiņas; laiku, kurš pazīstams ar praktisko risinājumu, „dzīvu un zaļu” dzīvesveidu un veselo saprātu. Daži no mūsu vecmāmiņas ieradumiem ir tik vērtīgi, ka būtu žēl tos pazaudēt. 

1.EJ GARĀS PASTAIGĀS

Foto: angelaamman.com

Garas pastaigas ir brīnišķīgas gan mūsu ķermenim, gan prātam. Ja tu dzīvo laukos, tad ar šo tev visticamāk problēmu nav, bet, ja esi pilsētā, tad aizņemies no vecmāmiņas ieradumu doties pastaigā pēc vakariņām. 40 min. pastaiga svaigā gaisā samazina insulta riski, diabēta un krūts vēža iespējamību, kā arī uzlabo seksualitāti un ietaupa naudu, ko tu būtu iztērējis sporta zālē. Kad vien tev ir iespēja, doties kaut kur ar kājām, izmanto to.

 

2. GATAVO PATI

Foto: respectwomen.co.in

Šis ir viens no mūsu vecmāmiņu galvenajiem likumiem. Pat tad, ja tu vēlu nāc mājās no darba, nemāki gatavot vai tev ir 100 citu atrunu, pamēģini! Tam nav jābūt kaut kam ārkārtīgi sarežģītam, mūsdienās ir tik daudz iespēju...gan tehnoloģijas, gan receptes. Šis ēdiens būs daudz veselīgāks, jo tu pati kontrolēsi tā sastāvdaļas, tas garšos labāk, un tu spēsi ne tikai izbaudīt gatavošanas procesu, bet arī iepriecināt citus ar gardu maltīti. Savu tuvāko un mīļako palutināšana ar svaigu, veselīgu un garšīgu maltīti ir īsta bauda. Rūpēsimies par sevi un mūsu mīļajiem. 

3. IEKOP DĀRZIŅU

Foto:prioritygardening.com

Ar to mēs domājam visu - puķes podiņos, garšaugi uz palodzēm un dārzeņi siltumnīcās. Izmēram nav nozīmes. Galvenais ir spēja iestādīt kaut ko zemē un rūpēties par to, līdz tas izaug un spēj vai nu iepriecināt vai pabarot mūs. Ziedi vāzē, tēja krūzītē un svaigs baziliks uz tomātmaizītes. Vai nav brīnišķīgi?  Un tas viss no tava dārza! Tas ne tikai ļaus tev ietaupīt naudu, bet arī kalpos kā burvīga meditācijas terapija jeb solis pretī vienkāršākai dzīvei. 

4.NEĒD NEDZĪVU PĀRTIKU

Neēd neko, ko neēstu tava vecvecvecmāmiņa. Iedomājies, kā tavi senči reaģētu nonākot mūsdienu lielveikalā? Visi tie daudzie produkti, kuri patiesībā nemaz nav ēdiens, bet subprodukti. Aizstāt īstu ēdienu ar dažādiem jauninājumiem nebūt nav tas veselīgākais un gudrākais lēmums, kā piemēram, aizstāt sviestu ar margarīnu. 

5.RAKSTI VĒSTULES

Nevis e-pastus vai sms, bet īstas, patiesas ar roku rakstītas vēstules! Kad bija pēdējā reize, kad tu rakstīji vēstuli ar pildspalvi nevis ar datoru? Tas ir tas, ka mūsdienās  diemžēl ir aizmirsts. Vēstuļu rakstīšana ir lielisks veids, kā apstādināt sevi, piedomāt pie katra vārda, rezumējot – visīstākā savu domu sakopošana. Turklāt adresāts būs priecīgs saņemt kaut ko, kas nav kārtējais reklāmas buklets vai rēķins. Turklāt tā tu zināsi,ka neesi aizmirsis vēl spēju rakstīt ar roku. 

6.LIETO DABĪGOS ĀRSTNIECĪBAS LĪDZEKĻUS

Foto: hdwallphotos.com

Ja tavam vectētiņam nakts vidū uznāca klepus, vai vecmāmiņa ģērbās un devās uz diennakts aptieku, lai nopirktu sintētisku pulveri pret saaukstēšanos par 5 eiro? Nē! Viņa iedeva vectēvam mazliet medus. Kāpēc tev jātērē nauda par ķīmiskiem līdzekļiem, kuru iedarbība ir apšaubāma, ja tev mājās pašai ir brīnišķīgi ārstniecības līdzekļi?

7.RŪPĒJIES PAR SAVAM DRĒBĒM, PĀRSTRĀDĀ TĀS CITOS PRODUKTOS

Foto: ncre.com.au

Iespējams, zeķu adīšana nav tava stiprā puse, taču rūpējoties par savām drēbēm, tu ne tikai ietaupīsi naudu, bet arī mazliet apturēsi lielo patēriņa procesu. Tik daudz drēbju ir mūsu skapjos, kuras mēs nevalkājam. Kāpēc? Jo tas vairs nav modē, vai jau bijis vienu reizi uzvilkts...skumji...rūpējies par savām drēbēm kā par ziediem..lai tās kalpotu ilgi un rūpētos par mūsu labsajūtu un izskatu. Un, kad tās sāk nolietoties, tad nebaidies lietot adatu vai pārvērst tās citos produktos.

8.ATSAKIES NO NEVAJADZĪGĀM EKSTRĀM

Foto:blackgirlgreenworld.com

Trauku mazgājamā mašīna, veļas žāvētājs, matu fēns un citas ierīces – vai tās patiešām ir tik vajadzīgas? Iespējams vasaras sezonā to visu tu vari nolikt maliņā...arī TV un datoru...

9.LIETO LIETAS TK ILGI, CIK TĀS KALPO

Foto:annesage.com

Protams, mode un stili mainās ļoti bieži un tajos laikos, kad mūsu vecmāmiņas iegādājās lietas, tās noteikti kalpoja daudz ilgāk. Bet tomēr – vai tava vecmāmiņa mestu laukā perfekti ejošu baltu ledusskapi, lai tā vietā ieliktu jaunu sudrabotu modeli? Domājams, kā nē! Lieto lietas, kamēr tās strādā.

10.TĪRI MĀJU AR PRODUKTIEM NO SAVA ŠĶĪVJA

Mūsu vecmāmiņas netīrīja māju ar ķīmiskiem un indīgiem mazgāšanas līdzekļiem, kas vecina galvassāpes un iekaisumus. Viņas lietoja etiķi un sodu. Tas ir daudz lētāk, ērtāk un arī veselīgāk tev un tavai mājai. 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!