<< Visi raksti

30 Lietas, kuras tev jāsāk darīt sevis labā

0

3550

Marks un Andžela Haki @ 2014-06-19

1.Sāc pavadīt laiku ar pareizajiem cilvēkiem.  Tie ir cilvēki, ar kuriem kopā tu izbaudi laiku, kuri mīl un novērtē tevi un kuri iedrošina tevi uz jauniem sasniegumiem un uzlabojumiem veselīgā un aizraujošā veidā. Tie ir tie, kuri liek tev justies dzīvam un ne tikai pieņemt sevi tādu kāds tu esi, bet arī to kas tu vēlies būt. Bez nosacījumiem.

2.Skaties problēmām tieši acīs. Nevis problēmas ir tās, kas tevi ierobežo un raksturo, bet tas, kā tu attiecies pret tām un kā tu tiec tām pāri. Kamēr tu nerīkosies, problēmas nekur nepazudīs. Dari ko vari un kad tu vari, un apzinies, ko esi izdarījis.  Galvenais maziem soļiem virzīties uz priekšu. Kad tu tos saskaiti, tad mazie soļi pārvēršas metros un kilometros.

3.Esi atklāts pret sevi par visu. Esi atklāts gan par lietām, kuras ir labas, gan par tām, kuras ir jāmaina. Esi atklāts par to, ko vēlies sasniegt un kas vēlies būt. Esi atklāts ikvienā savas dzīves aspektā. Tāpēc, ka tieši tu pats esi vienīgā persona visā pasaulē uz ko tu vari paļauties. Meklē savu dvēseli, atrodi patiesību un uzzini, kas tu patiesībā esi. Kad tu to izdarīsi, tu izpratīsi labāk, kur šobrīd atrodies un kur vēlies nokļūt un to kā to izdarīt.

4. Sevis paša laimi izvirzi par prioritāti. Tavas vajadzības ir svarīgas. Ja tu nenovērtē pats sevi, nerūpējies par sevi vai noniecini sevi, tu sabotē pats sevi. Atceries, ka IR iespējams rūpēties par savām vajadzībām un tajā pašā laikā aprūpēt tos, kas ir tev apkārt. Un brīdi, kad būsi apmierinājis savas vajadzības, tev būs lielākas iespējas palīdzēt tiem, kam tas ir visvairāk nepieciešams.

5.Esi tu pats. Patiesi un lepni. Mēģinot būt kāds cits, tu tikai iznieko laiku un to personu, kas tu esi. Esi tu pats. Pieņem to indivīdu sevī, kuram ir savas idejas, spēks un skaistums kā nevienam. Esi tāds kādu tu sevi pazīsti, tava vislabākā versija, pēc taviem noteikumiem. Pāri visam, esi īsts un patiess pret sevi, un, ja tu nevari kādā lietā ielikt savu sirdi, tad atbrīvojies no tās

6.Sāc dzīvot tagadnē. Tieši šis brīdis ir brīnums. Tieši tagad ir vienīgais garantētais mirklis. Tagad notiek dzīve. Tāpēc beidz domāt par to, cik brīnišķīgas lietas notiks nākotnē. Pārstāj kaifot par lietām, kuras bija pagātnē. Iemācies būt šeit un tagad un izbaudīt, un piedzīvot dzīvī brīdī, kad tā notiek. Novērtē pasauli par tās skaistumu tieši tagad.

7.Novērtē tās mācības, kuras tev māca tavas kļūdas. Kļūdīties ir cilvēcīgi. Kļūdas ir pakāpieni uz veiksmi. Ja tu ik pa laikam nekrīti, tu nemēģini pietiekoši un nemācies. Riskē, maldies, krīti un tad atkal celies augšā, un mēģini vēlreiz. Novērtē to, ka tu piespied sevi nepadoties, mācīties, augt un attīstīties. Nozīmīgi sasniegumi gandrīz vienmēr tiek novērtēti tikai pēc gara neveiksmju pilna ceļa. Kļūda, no kuras tu tik ļoti baidies, var kļūt par tavu līdz šim nozīmīgāko sasniegumu.

8.Esi pieklājīgāks pats pret sevi. Ja tev būtu draugs, kurš pret tevi attiektos tā, kā tu pats attiecies pret sevi, cik ilgi tu ļautu viņam būt tavā tuvumā? Veids kā tu attiecies pret sevi, nosaka standartus citiem attieksmē pret tevi. Tev ir jāmīl sevi, citādi neviens tevi nemīlēs.

9.Izbaudi lietas, kuras tev jau ir. Problēma, ar kuru saskaras lielākā daļa no mums, ir doma, ka mēs būsim laimīgāki tajā brīdī, kad sasniegsim noteiktu dzīves līmeni, kurš šobrīd piemīt citiem. Mūsu priekšniekam, draugam utt. Diemžēl paies laiks, kamēr mēs tur nokļūsim, un tad, kad mēs tur būsim, mums būs jau cits galamērķis. Tu visu mūžu tieksies uz kaut ko jaunu, pat neizbaudot to, ko esi jau sasniedzis. Tāpēc, katru rītu velti mirkli laika tam, lai novērtētu to, kas tev jau ir un kur tu esi.

10. Radi pats savu laimi. Ja tu gaidi, ka kāds cits darīs tevi laimīgu, tad tu zaudē savu laiku. Smaidi, jo tu to spēj. Izvēlies laimi. Esi pārmaiņas, kuras tu vēlies redzēt pasaulē. Esi laimīgs ar to, kas tev šobrīd ir un ļauj šai pozitīvajai pieredzei iedvesmot tevi ceļojumam uz rītdienu. Laime bieži atrodas tad, kad tu esi nolēmis to atrast un tur, kur tu patiesi to meklē. Taču, ja tu visu laiku meklē ko citu, tad tieši to tu arī atradīsi. 

11.Dod iespēju savām idejām un sapņiem. Dzīvē, ne tik daudz svarīgi ir iegūt izdevību, bet izmantot to! Tu nekad nebūsi 100% pārliecināts un drošs, ka tas izdosies, bet tu vari būt 100% drošs, ka no nekā nedarīšanas nekas nesanāks. Lielākoties, tev vienkārši tas ir jādara. Un nav svarīgi, kā tas beigsies, jo tas vienmēr beigsies tā, kā tam ir jābeidzas. Vai nu tev paveiksies, vai tu kaut ko iemācīsies.Bez zaudējumiem.

 12.Sāc ticēt, ka tu esi gatavs nākamajam solim. Tu esi gatavs! Domā par to. Tev ir viss, kas tev nepieciešams, lai spertu nākamo soli. Izmanto un pieņem situācijas, kuras rodas tavā ceļā un pieņem izaicinājumu, kas nāk līdz ar tām. Tā ir dāvana, kas palīdzēs tev augt.

13.Uzsāc jaunas attiecības pareizo iemeslu dēļ. Sāc jaunas attiecības ar patiesiem cilvēkiem, kuriem tu vari uzticēties. Tādiem, kuri atspoguļo personības, par kādu tu vēlies kļūt pats. Izvēlies draugus ar kuriem tu lepojies, cilvēkus, kurus tu dievini un apbrīno, kuri tev izrāda mīlestību un cieņu. Personas, kuras novērtē tavu laipnību un saistības. Pievērs uzmanību tam, ko cilvēki dara, tāpēc, ka cilvēku darbi ir daudz svarīgāki par vārdiem.

14.Dod iespēju jauniem cilvēkiem, kurus tu satiec savā ceļā. Tas varbūt izklausīsies smagi, bet tu nevari paturēt kā draugus visus, kurus satiec savā ceļā. Cilvēki un viņu prioritātes mainās. Citas attiecības izjuks, un cilvēki aizies no mūsu dzīvēm. Novērtē jaunās attiecības un atlaid tās, kuras sevi ir izsmēlušas. Tici savam vērtējumam. Pieņem jaunas attiecības, apzinoties, ka tu ienāc jaunā teritorijā. Esi gatavs mācīties, esi gatavs pārmaiņām un esi gatavs satikt kādu, kurš, iespējams, izmainīs tavu dzīvi uz visiem laikiem.

15. Sāc sacensties ar savu līdzšinējo es. Iedvesmojies no citiem, novērtē citus, mācies no citiem, taču apzinies, ka sacensības ar citiem, ir velta laika tērēšana. Tu visu laiku sacenties tikai ar vienu personu – pats sevi! Apņemies pārspēt pats savus personīgos rekordus.

16.Sāc priecāties par citu cilvēku uzvarām. Sāc pievērst uzmanību tam, kas tev patīk citos cilvēkos, un dari viņiem to zināmu. Apzināšanās par to, cik veiksmīgi un apbrīnas vērti cilvēki ir tev apkārt, aizved mūs uz produktīvām un  mierīgām vietām. Tāpēc, esi laimīgs par tiem, kuri progresē.  Aplaudē par viņu uzvarām. Esi pateicīgs par viņu veiksmēm. Ko tu dod, to tu saņem pretī. Pavisam drīz, citi sāks priecāties arī par tavām uzvarām. 

17. Sāc meklēt zelta maliņu grūtās situācijās. Kad dzīvē klājas grūti, un tu jūties nomākts, tad mēģini saskatīt pozitīvo it visā. Cerība ir vienmēr. Atgādini sev, ka no šīs situācijas tu mācies un beigās būsi stiprāks. Apzinies savas uzvaras un lietas, kuras tev šobrīd ir. Koncentrējies uz to, kas tev ir, nevis uz to, kā tev nav.

18. Piedod sev un citiem. Mēs visi esam cietuši no saviem un citu lēmumiem. Un, lai gan šāda veida pieredze ir normāla, pieķeršanās šim emocijām mēdz ievilkties. Mēs visu laiku kuļamies pagātnes emocijās un neļaujam šai situācijai aiziet no mūsu dzīves. Piedošana ir vienīgais pretlīdzeklis. Tas nenozīmē, ka tu izdzēs pagātni vai aizmirsti, kas ir noticis. Tas nozīmē, ka tu atlaid pārdzīvojumus un sāpes, bet tā vietā izvēlies mācīties no šīs situācijas un iet tālāk. 

19.Palīdzi tiem, kas ir tev blakus. Rūpējies par cilvēkiem. Jo vairāk tu palīdzēsi citiem, jo vairāk tie gribēs palīdzēt tev. Mīlestība vairo mīlestību.  

20.Sāc klausīt savai iekšējai balsij. Ja tas palīdz, apspried savas idejas ar sev tuviem cilvēkiem, taču atļauj sev sekot arī savai intuīcijai. Esi patiess pret sevi. Saki, kas tev ir jāsaka, un dari, kas ir jādara. Dari to, kas ir pareizi. Dari no sirds.  

21. Pievērs uzmanību savam stresa līmenim un paņem mazas pauzes. Piebremzē. Elpo. Atļauj sev iepauzēt, pārgrupējies un ej uz priekšu ar skaidrību un mērķi. Kad tu esi visaizņemtākais, īsa pauze var atjaunot tavas darba spējas un ļaut paskatīties uz lietām skaidrāk. Tādējādi tu vari būt drošs, ka darbojies saskaņā ar saviem mērķiem.

22. Ievēro mazo mirkļu patieso burvību. Tā vietā, lai gaidītu lielas lietas – laulību, bērnus, paaugstinājumu darbā, vinnestu loterijā, atrodi laimi mazās lietās, kas notiek katru dienu. Piemēram, kafijas tasē agri no rīta vai mājās gatavotas maltītes garšā vai atpūtā kopā ar tuviniekiem. Šīs mazās lietas, ja tās pienācīgi novērtē,  būtiski uzlabo tavas dzīves kvalitāti.

23.Pieņem lietas pat tad, ja tās nav perfektas. Atceries, ka „perfekts” ir „laba” ienaidnieks. Viens no lielākajiem izaicinājumiem cilvēkiem, kuri grib uzlabot sevi un pasauli sev apkārt, ir spēja pieņemt lietas tādas, kādas tās ir. Reizēm vienkāršāk un vērtīgāk ir pieņemt esošās lietas un cilvēkus, nevis mēģināt visu pataisīt pēc sava prāta. Nē, tas nenozīmē, ka tev ir jāsamierinās ar pašu niecīgāko, tas nozīmē, ka tev ir jāpieņem tas, kas tev ir, pat tad, ja tas nav perfekts.

24.Strādā pie saviem mērķiem katru dienu. Atceries, ka pat tūkstošs kilometru ceļojums sākas ar vienu soli. Lai vai par ko tu sapņotu, sāc ar mazumiņu un strādā pie tā katru dienu. Dari kaut ko!  Jo smagāk tu strādāsi, jo veiksmīgāks tu būsi. Strādā pie tā, lai sasniegtu savus mērķus. Lai arī lielāka daļa cilvēku atzīst, ka tiem ir sapnis un viņi vēlas to sasniegt, tikai maza daļa strādā pie tā.

25.Esi atvērts par to, kā tu jūties. Ja tev sāp, tad dod sev laiku izdzīvot sāpes, taču esi atklāts par tām. Runā par to ar sev tuvajiem. Saki viņiem patiesību par to kā tu jūties. Ļauj tiem klausīties. Šī vienkāršā darbība ir solis nr.1 ceļā uz atlabšanu.

26. Uzņemies pilnu atbildību un vadību pār savu dzīvi. Tev pašam pieder izvēle un kļūdas, un tev pašam pieder vēlme tās labot. Vai nu tu pats uzņemsies atbildību un vadību pār savu dzīvi, vai to izdarīs kāds cits.  Un tad tā vietā, lai īstenotu savas idejas, tu kļūsti par citu cilvēku ideju vergu. Tu esi vienīgais, kas var pilnībā kontrolēt savas dzīves iznākumu, un tas nebūs vienmēr viegli. Ikvienam cilvēkam nākas saskarties ar šķēršļiem. Taču, ja tu vadi savu dzīvi, tu vari pārvarēt jebkuru šķēršļus. Izvēlēties to nedarīt, ir izvēlēties nedzīvot ar pilnu krūti.

27.Sāc rūpēties par savām svarīgākajām attiecībām. Ienes savā dzīvē un attiecībās ar sev mīļajiem patiesu prieku vienkārši sakot tiem, cik daudz tev viņi nozīmē. Tu nevari būt viss visiem, bet kādam tu noteikti būs viss. Izlem, ko tev nozīmē tie cilvēki, kas ir tev apkārt un izturies pret viņiem kā pret karaliskām personām. Atceries, ka nav svarīgi, cik daudz draugu tev ir, galvenais ir, lai tev ir vismaz 1 draugs, uz kuru tu vari paļauties. 

28.Koncenrējies uz lietām, kuras vari kontrolēt. Tu nevari izmainīt visu, bet tu vienmēr vari izmainīt kaut ko. Izniekojot savu laiku, talantu vai emocionālo enerģiju lietām, kuras tu nevari kontrolēt, ir recepte aizkaitinājumam, nožēlas pilnam stāvoklim un stagnācijai.  Investē savu enerģiju lietās, kuras tu vari kontrolēt un ietekmēt.

29.Koncentrējies uz pozitīva rezultāta iespējamību. Prātam ir jātic, ka tas var paveikt kaut ko, pirms tas kļūst spējīgs to izdarīt. Veids, kā pārvarēt destruktīvas domas un emocijas ir attīstīt pretējās jeb pozitīvās emocijas, kas ir daudz spēcīgākas. Ieklausies  savā iekšējās sarunās un aizstāj negatīvās domas ar pozitīvajām. Lai kas arī notiktu fokusējies uz lietām, kuras tu gribi lai notiek un tad sper pirmo soli tam pretī.   Protams, tu nevari kontrolēt visu, kas notiek ar tevi, taču tu vari kontrolēt savu attieksmi pret notiekošo. Ikviena cilvēka dzīvē ir gan pozitīvi, gan negatīvi aspekti. Tas vai tu esi laimīgs vai nelaimīgs ilgtermiņā, ir atkarīgs tikai no tā, uz kuriem aspektiem tu koncentrējies.

30.Sāc koncentrēties uz to, cik bagāts tu esi jau tagad.  Pat tad, kad dzīvē ir ļoti smags brīdis, ir svarīgi vienmēr lūkoties uz lietām plašākā perspektīvā. Tu nedevies pie miera vakar izsalcis, tu negulēji uz ielas, un tev bija iespēja izvēlēties drēbes, kuras vilkt mugurā šorīt no rīta. Tu nepavadīji ne minūti bailēs par savu dzīvību, un tev ir pieeja dzeramajam ūdenim un medicīniskajai aprūpei. Tev ir interneta pieslēgums. Tu varu lasīt. Daži no jums ir neticami bagāti, tāpēc atceries būt pateicīgs par to, kas tev pieder.

 

Vairāk par autoriem: marcandangel.com

Foto: lifebuzz.com

Fotogalerija

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!