<< Visi raksti

Antigravitātes joga

0

2165

yogi.lv @ 2014-07-30

Nu jau vairākus gadus turpinās šis bums, arvien vairāk un vairāk cilvēku sāk nodarboties ar šo fitnesa veidu - antigravitātes jogu. Šo principiāli jauno jogas veidu ir izveidojis vingrotājs no ASV, Kristofers Harrisons, kurš piedāvā nodarboties ar jogu atrodoties ar galvu uz leju.

1. Metodes būtība ir tajā, ka āsanas tiek izpildītas ķermenim atrodoties pakārtā stāvoklī - virs grīdas. Tas tiek panākts izmantojot speciālas, platas drošības lentas, kas tiek piestiprinātas pie griestiem.

2. Kā apgalvo šīs jaunās metodes izgudrotājs, brodvejas vingrotājs un dejotājs, Kristofers Harrisons, tāda ķermenim nepierasta poza, palīdz iztaisnot locītavas un visu ķermeni, sākot no papēžiem līdz avotiņam.

 

3. Pēc antigravitātes jogas pielūdzēju domām, karājoties virs zemes, cilvēkiem ir iespēja izpildīt tās āsanas, kuras tradicioniālās jogas nodarbībās tiem nav bijušas pa spēkam dēļ lielā sasprindzinājuma ķermenī, īpaši mugurā un sprandā.

4. Balstoties uz pētījumiem, atrodoties šajā stāvoklī ar galvu uz leju, cilvēkam automātiski ieslēdzas pašatjaunošanās process. 

5.Jaunās sistēmas autors apgalvo, ka antigravitātes joga ļauj efektīvi līdzsvarot visu cilvēka organismu un atrisināt lielu daļu viņa problēmas, arī psiholoģiska rakstura. 

6.Turklāt šī joga ir ļoti ērta tiem cilvēkiem, kuriem bijušas roku un muguras traumas, un kuru iespējas ir ierobežotas. 

7.Nodarbība sākās ar iesildīšanos un tuvošanos drošības lentām. Iesākumā balanss tiek noturēts uz vienas vai abām kājām, lai lēnām pierastu pie bezsvara stāvokļa. Nodarbības vidū ir daudz intensīvāka un sarežģītāka vingrinājumu sērija, jogas pozas, kuras ietver sevī dinamiku, lokanumu un spēku. Noslēdzošajā daļā pēc slodzes tiek atpūtināti un atjaunojas muskuļi, elpošana. Īpašās āsanas relaksācijai un meditācijai palīdz iziet no nodarbību zāles spēka pilnam un mierīgam. 

8. Jāpiebilst, ka antigravitātes jogas nodarbības mājas apstākļos nav iespējamas, jo ir nepieciešamas īpašas drošības lentas, kuras ir uzstādījis  pieredzējis instruktors, kurš šo jogu jau ir apguvis līdz pilnībai!

Avots:bigpicture.ru 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!