<< Visi raksti

Dzīve nesastāv no kaut kā viena

0

1195

Ph.D. Deivids Nīvens @ 2016-01-18

Cieši apņēmušies tikt dzīvē uz augšu, mēs parasti paturam prātā kādu īpašu mērķi. Bet, kad beidzot tiekam pie kārotās naudas summas vai paaugstinājuma darbā, var gadīties, ka zemapziņā mums visu laiku nedod miera doma: varēju iegūt vēl vairāk, tikt tālāk... un šī doma saindē visu prieku par sasniegto. Taču apziņa, ka tiešām esam kaut ko paveikuši un sasnieguši, ir atkarīga arī no mūsu uzskatu un vērtību sistēmas, mūsu iepriekšējās pieredzes, visas mūsu dzīves.

Viņi neceļo limuzīnos un privātās lidmašīnās. Viņiem nav personāla, kas pārnēsā skaņu tehniku. Viņi nepieprasa superdārgus viesnīcu numurus un īpašu apkalpošanu.

Lauku kapelas mūziķi vienkārši priecājas, ka var spēlēt savu alternatīvo roku mūsu štata klubos. Un, kad koncerts ir galā, viņi paši ieceļ instrumentus savā vecajā furgonā.

Līguma ar kādu lielu ierakstu kompāniju viņiem nav, un krietna daļa nopelnītā tiek tērēta ceļojumu izmaksām.

Vai viņi noturēsies virs ūdens? Gan bundzinieks Tomijs Meknabojs, gan viņa biedri cer, ka tā būs. Tomijs vēl piebilst: “Ja tu šajā darbā nespēj baudīt ikkatru mirkli, tad tev nevajag to darīt. Mēs spēlējam publikai, mēs spēlējam paši sev, beigu beigās mēs pat nostājamies uz kāda ielas stūra un uzspēlējam garāmgājējiem. Mums patīk mūzika, un vienalga, vai mēs noslēdzam līgumus par lielām summām vai nenoslēdzam, vai par mūsu koncertiem raksta avīzēs vai neraksta, - vienalga, mums patīk mūzika!”

Pētījumos noskaidrots, ka cilvēka pastāvīgais priekšstats par sevi - kas viņš ir un ko spēj sasniegt - nav atkarīgs no kāda atsevišķa pozitīvi vai negatīvi vērtējama notikuma. Priekšstats par sevi veidojas no vesela uzskatu un izjūtu kompleksa, kas iemantots ilgstošā darba un mājas dzīves pieredzē. (Black, 1999)

Foto: www.oldworldfolkband.org

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!