<< Visi raksti

Ģimeni var veidot otreiz

0

1298

Ph.D. Deivids Nīvens @ 2016-01-11

Ģimenes dzīve ir tāda, kādu mēs to veidojam, neatkarīgi no sākotnējās ģimenes formas. Vienalga, vai jums ir laimīga pirmā laulība vai esat precējies otrreiz, vai arī jums ir kāda cita veida kopdzīve, jūs varat tai veltīt savas sirds siltumu, saņemot tādu pašu siltumu pretī. Nav likumu, kuri stingri noteiktu, kādai ģimenei jābūt, ir vienīgi tie noteikumi, ko paši sev izvirzāt, un nav nekādu ierobežojumu attiecībā uz to, kad un kur jūs atradīsiet savu ģimenes laimi.

Kad Šērona apprecējās otrreiz, viņai no pirmās laulības bija meita, bet viņas vīram - dēls. Šērona ļoti raizējās par to, kā jaunā ģimene sadzīvos, jo par šādām

jauktām ģimenēm bija dzirdējusi daudz aizspriedumainu nostāstu. “Šķita, ka iespējams vai nu romantisku filmu variants, kur viss ir ideāli, vai arī kaut kas līdzīgs sarunu šovam, kura dalībnieki - jauktās ģimenes locekļi - cits citu nevar ciest un ir gatavi klupt cits citam matos,” viņa stāsta.

Kopdzīvē viņiem visiem daudz ko vajadzēja mācīties no jauna. “Mēs nolēmām to visu uzskatīt par lielu piedzīvojumu,” saka Šērona. “Saucām sevi par “mājas komandu”. Mēs negribējām tūlīt uzspiest bērniem nosaukumu “ģimene”.” Tagad, kad pagājuši divi gadi, Šērona atzīst, ka viņiem lieliski izdevies. “Kad mēs visi - jaunās ģimenes un veco ģimeņu locekļi - sanākam kopā, ir gluži kā senos laikos, kad sanāca kopā plaša radu saime,” viņa stāsta.

Apzinādamās, ka daudziem cilvēkiem ir grūti aprast ar pamātes vai patēva lomu, Šērona nodibināja žurnālu “Tava otrā ģimene”, kurā publicē pētījumus par šo tematu, padomus un dažāda rakstura informāciju. “Materiāls ir ļoti lietišķs un tiešs, viegli saprotams un konkrēti izmantojams,” saka Sērona. 

Un žurnāla moto ir tieši tāds pats kā Sēronas ģimenei: Priecāsimies, ka esam kopā!

Pētījumi par jauktām otrajām ģimenēm liecina, ka jaunās ģimenes locekļus gaida grūts pārejas periods, tomēr ar laiku garīgais klimats tajās var kļūt tikpat labs kā visveiksmīgākajās pirmajās ģimenēs. (Visher\ Visher, and Pasley, 2003)

Foto: gallery.mobile9.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!