<< Visi raksti

Ikdienas varonība

0

1414

Ph.D. Deivids Nīvens @ 2016-01-04

Ja kāds pāris ir precēts jau pusgadsimtu, avīzē vai žurnālā par viņiem parādās raksts kopā ar skaistu fotogrāfiju. Taču lasītāji varbūt neiedomājas, ka tik ilga kopdzīve sastāv no bezgalīgas epizožu virknes mēnešu, dienu un mirkļu garumā, kad galvenais ir pilnīga uzticība un ziedošanās otra labā. Algu par paveikto jūs negūsiet uzreiz, taču savu acumirkļa prieku un iegribu ziedošana otra vajadzībām, lai visā dalītos, gādātu un uzklausītu, būs kā vienkārši, bet varonīgi soļi pretī mērķim - savienībai uz mūžu.

Keitija un Viljams sportoja kopā jau tad, kad vēl nebija pāris. Vēlāk, pēc kāzām, viņu kopīgā aizraušanās ar skriešanu lika pieņemt lēmumu: viņi kopā skries Bostonas maratonu. Abi kopā tam trenējās trīs gadus; beigu beigās Keitijai izdevās sasniegt tādu rezultātu, lai varētu kvalificēties maratonam. Viljamam tas neizdevās.

Viljams varēja reaģēt dažādi. Varēja nodoties sevis žēlošanai, varēja lūgt, lai Keitija pagaida, līdz viņiem abiem būs iespējams skriet kopā. Viņš varēja apskaust sievas panākumus un mēģināt aizlikt viņai kāju priekšā.

“Skaidrs, ka man arī ļoti gribējās piedalīties,” stāsta Viljams. “Tātad - ko es darīju maratona dienā? Braukāju no viena kontrolpunkta uz citu, lai Keitiju uzmundrinātu! Es priecājos līdzi ar viņu. Keitijas panākumi ir mani panākumi.”

Viljams apliecina, ka nenovīdība tiešām var sabojāt kā kopīgu sportošanu, tā kopīgu dzīvi, tomēr jāpatur prātā, ka “mēs esam saliedēta komanda ik dienu un sacensībās ari. Un ir svarīgi, lai mēs viens otru neierobežotu, lai gan viens, gan otrs varētu brīvi attīstīt savus talantus.”

Labas komunikācijas spējas pāru attiecībās ir ļoti atkarīgas no tādām personības īpašībām kā savaldība, drosme, augstsirdība, taisnīgums un veselīgas spriešanas spējas. (Fowers, 2001)

Deivida Nīmena grāmatas fragmenti

Foto: www.hdwallpapersnew.net

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!