<< Visi raksti

„Ja tava vēlēšanās vēl nav piepildījusies, tad tā vēl nav apmaksāta.”

0

1648

Jūlija Minakova @ 2015-01-29

Pasaules malā atradās mazs veikaliņš. Jau sen tam nebija izkārtnes, jo pirms kāda laika to aizpūta vējš vētras laikā, taču jaunu saimnieks nesteidzās piekārt, jo ikviens vietējais iedzīvotājs tāpat zināja, ka veikalā pārdodas vēlēšanās.

Izvēle veikalā bija milzīga, šeit varēja nopirkt praktiski visu – milzīgas jahtas, dzīvokļus, laulības, korporācijas vice prezidenta krēslu, naudu, bērnus, mīlamu darbu, skaistu figūru, uzvaru konkursā, lielas mašīnas, varu, panākumus un daudz ko citu.

Nepārdevās tikai dzīvība un nāve – ar to nodarbojās galvenais birojs, kas atradās citā galaktikā.

Katrs veikala apmeklētājs (bija taču arī tādi, kas tikai gribēja, bet palika mājās sēžot uz dīvāna un ne reizi pat neatnāca uz veikalu) vispirms jau uzzināja savas vēlmes cenu.

Cenas bija dažādas. Vēlamais darbs, piemēram, maksāja atteikšanos no stabilitātes un paredzamības, gatavību patstāvīgi plānot un strukturēt savu dzīvi, ticību saviem spēkiem un atļaujas pašam sev strādāt tur, kur patīk, nevis tur, kur vajag.

Vara maksāja nedaudz vairāk. Vajadzēja atteikties no dažām savām pārliecībām, iemācīties visam rast racionālu skaidrojumu, atteikt citiem, zināt savu cenu (un tai jābūt pietiekami augstai), ļaut sev teikt „ES”, un izrādīt sevi neskatoties uz citu atbalstu vai neatbalstu.

Dažas no cenām likās dīvainas. Laulības varēja  iegūt gandrīz par velti, bet laimīga dzīve maksāja dārgi  - personiskā atbildība par paša laimi, spēja iegūt apmierinātību no dzīves, savu vēlmju pārzināšana, atteikšanās no vēlmes piemēroties apkārtējiem, iemācīties cienīt to, kas ir un atļauja pašam sev būt laimīgam, kā arī savas patiesās vērtības un nozīmīguma apzināšanās un atteikšanās no "upura" bonusiem. Plus vēl risks pazaudēt dažus draugus un paziņas.

Ne katrs, kurš ieradās veikalā, bija gatavs uzreiz iegādāties savu vēlēšanos.  Daži ieraugot cenu, uzreiz pagriezās un aizgāja. Citi ilgi stāvēja un kavējās pārdomās, mēģinot saprast, kur vēl lai ātri iegūt trūkstošos līdzekļus.  Kāds cits sāka sūdzēties par augstajām cenām, mēģināja iegūt atlaidi un interesējās par izpārdošanas laiku.

Bet bija arī tādi, kas salika kopā visus savus ietaupījumus un ieguva tik ļoti kāroto, turklāt vēl iesaiņotu glītā kārbiņā ar banti. Uz laimīgajiem ar skaudību raudzījās citi veikala apmeklētāji, burkšķot, ka veikala īpašnieks noteikti ir viņu paziņa un šīs vēlēšanās viņi ieguvu tāpat vien, bez nekādas piepūles.

Veikala īpašniekam bieži piedāvāja samazināt cenu, lai palielinātu apmeklētāju skaitu, bet viņš vienmēr atteicās, sakot, ka no tā ciestu preču kvalitāte.

Kad saimniekam jautāja, vai viņš nebaidās izputēt, tad viņš purināja ar galvu un atbildēja, ka vienmēr atradīsies drosminieki, kas būs gatavi riskēt un mainīt savu dzīvi, atsakoties no ierastās un paredzamās dzīves; kas būs spējīgi noticēt sev, kam būs spēks un līdzekļi tam, lai apmaksātu visas savas vēlmes.

Virs veikala durvīm jau gadu simtus stāv uzraksts: „Ja tava vēlēšanās vēl nav piepildījusies, tad tā vēl nav apmaksāta. ”

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!