<< Visi raksti

Sapnis par ideālu augumu ir lemts neveiksmei

0

1433

Ph.D. Deivids Nīvens @ 2016-01-08

Veselīgāka dzīvesveida meklējumi ir pašos pamatos pareizi, un tie uzlabos jūsu dzīvi daudzos veidos. Turpretī vēlme uzreiz tikt pie veselīga dzīvesveida gala iznākuma - skaista auguma - nav loģiska un nav pareiza. Ideāls pasaulē vispār neeksistē, jo, sasnieguši noteiktu līmeni, mēs tūliņ tiecamies pēc citas, augstākas pakāpes. Tāpat ir ar “ideālu augumu”. Mēs vienmēr varam izgudrot, ko vēl varētu savā izskatā mainīt. Centieties tikt pie veselīga auguma, kas jums labi kalpo, nevis pēc vitrīnā liekama ideāla!

Komiķe un agrākā televīzijas šovu vadītāja Rozija O’Donela visu mūžu bija raizējusies par lieko svaru. Kādudien viņa nolēma dibināt resnīšu klubu - draugu kopu, kas palīdzētu apaļīgām sievietēm pievērsties veselīgākam dzīvesveidam un tikt pie vingra auguma. Treneres meklēšanas laikā Rozija teica: “Es nevēlos kādu Bārbijai līdzīgu lellīti, kas atkārtotu - jūs to varat, jūs to varat! Cilvēks uz tādu paskatās un sevī noteic - nē, tas ir bezcerīgi! Nemaz nav vērts pūlēties!”

Par treneri savā klubā Rozija pieņēma Džūdiju Molnaru, kas ir sešas pēdas un desmit collas gara un sver divsimt mārciņu. “Pirmoreiz satikusi Džūdiju, es nodomāju - lūk, apaļa sieviete, tāda pati kā daudzas!” Rozija stāsta. Kad Džūdija stāstīja par iespēju uzlabot veselību, tas uzreiz atbalsojās Rozijas sirdī.

Pirms dažiem gadiem Džūdija bija uzsākusi soļošanu, lai uzlabotu veselību. Tolaik viņa svēra trīssimt mārciņu. Pakāpeniski viņa no soļošanas pārgāja uz skriešanu. Un, lai aiī svara zaudēšana nebija viņas mērķis, viņa kļuva arvien slaidāka - nokratīja “pa vienai smalkmaizītei vien”, kā pati teica. Pēc gadu ilgas sportošanas bija zaudētas simt mārciņas.

Kad norisinājās O’Donelas kluba organizētais un apmaksātais kolektīvais skrējiens, Rozijai bija iespēja satikties un iepazīties ar daudziem kluba biedriem. “Šie cilvēki apgalvoja, ka es esot viņus iedvesmojusi,” Rozija stāstīja. “Taču viņi iedvesmoja mani, patiešām!”

Atbildot uz jautājumu, ko vēl viņi vēlētos mainīt savā ārienē, tikai 2 % aptaujāto nevarēja neko iedomāties. (l). S. Department of Health and Human Services, 2002)

Foto: www.thelondoncentre.co.uk

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!