<< Visi raksti

Tur, kur citi saskata šķēršļus, saskati izdevības!

0

1344

Ph.D. Deivids Nīvens @ 2016-01-06

Pat visstiprākajās, visveselīgākajās attiecībās vienmēr ir iemesls raizēm. Un pat vissaspringtākajās attiecībās vienmēr ir pamats cerībai. Ja pastāvīgi pie­vērsīsieties tam, kas jūsu attiecībās neapmierina, jums būs grūta ikdiena. Ja pastāvīgi atcerēsieties to, kas jūsu attiecībās ir pozitīvs, katra diena sniegs jaunas iespējas.

Iespējams, ka šī pāra attiecības mums sniedz vislieliskāko mīlestības un ne­savtīgas ziedošanās piemēru. Pamela ir ebrejiete, Eidils - musulmanis, un jau vairāk nekā desmit gadu viņi dzīvo laimīgā laulībā.

Kad viņi pirmoreiz satikās, Eidilam ļoti gribējās uzaicināt Pamelu uz satikša­nos, taču viņš raizējās, ka ebreju meitene varbūt negribēs satikties ar musulmani. “Atceros to nervozēšanu, gudrojot - vai vispār teikt viņai, ka esmu musulma­nis?”

“Cilvēki ir tik neelastīgi,” saka Pamela. “Kur vien ej, to tik dzirdi - ebrejs, arābs, ebrejs, arābs! Tev neļauj būt vienkārši cilvēkam.” Viņi pārcieta daudz kritikas un apvainojumu. Vairākkārt viņi sāka visu no gala.

Mīlestības un apņēmības pilni viņi cīnījās, lai savā ģimenē pārvarētu plaisu, kas šķir ebreju un musulmaņu kultūru. Viņu mājās valda kopības gars. Viesistabas bufetē blakus Korānam atrodas ebreju septiņžuburu svečturis. Viņi svin tiklab ebreju, kā musulmaņu svētkus.

“Vislabākais, ko mūsu kopdzīve var mācīt šīm divām atšķirīgajām pasaulēm, ir kompromisa māksla,” saka Eidils. “Burvju vārdiņš - kompromiss!”

Tika veikts eksperiments ar vairākiem laulātiem pāriem, kas bieži strīdējās. Pirmajā grupā pāriem ieteica pārrunāt viņu laulības dzīves labākos aspektus, bet otrajā grupā - sliktākos. Pirmajā grupā spriedzes līmenis samazinājās par 15 %, turpretī otrajā - pieauga par 48 %. (Sullivan, 2001)

 

Deivida Nīvena grāmatas fragmenti

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!