<< Visi raksti

5 nodarbības, kuras noteikti jāapmeklē festivālā „Gara Vasara”

0

1124

Līga Vanaga @ 2015-07-13

Jau nākamnedēļ no 20. līdz 26. jūlijam Līgatnes pagasta “Ratniekos” notiks meditācijas, iedvesmas un mūzikas festivāls „Gara Vasara”. Tā dalībnieki varēs apmeklēt vairāk nekā simts iedvesmojošu festivāla programmas notikumu - jogu, meditāciju, kustību un citas pašizziņas un radošās prakses, unikālus pasaules mūziķu koncertus un skaņu meditācijas.

Izvēlējāmies piecas interesantākās nodarbības, kuras noteikti būtu jāapmeklē ikvienam interesentam:

1. Festivāla atvēršanas ceremonija Amazonijas šamaņu dziedinošajās skaņās.

Ceremoniju vadīs mūziķis un dziednieks Herberts Kvinteros (Herbert Quinteros) no Peru. Viņa mūzikas pamatā ir sakrālā Amazonijas mūžamežu šamaņu dziedāšana, kas tiks atskaņota ar dažādiem pasaules tradicionālās mūzikas instrumentiem un balsi. Šīs mūzikas vibrācijas ir spējīgas dziļi skart, harmonizēt un dziedināt klātesošo sirdis un dvēseles. Mūzika ievada meditatīvā stāvoklī, dāvā atvieglojumu un mieru, pārceļot klausītāju Amazonijas šamaņu sapnim līdzīgajā pasaulē. Šīs mistiskās skaņas var izdziedināt slimības, dot spēku un iedvesmu.

2. Izbaudīt pasaulē šobrīd ļoti populārās Ekstātiskās dejas.

Šī deja ir bezvārdu ceļojums caur mūziku un kustību pretim atvērtībai un pašizpausmei. Deja sākas maigi, un enerģija tiek lēnām palielināta, lai dotos ārpus ikdienas robežām, ļaujot piedzīvot prieku, piepildījumu un pilnību. Tiek radīta vienojoša atmosfēra, kurā visi jūtas droši un var brīvi dejot, izpausties, priecāties, izzināt, atbrīvoties, būt ievainojami, atklāt. Deja ir piemērota ikvienam, neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības. Arī iepriekšēja dejošanas pieredze nav nepieciešama. Ekstātiskās dejas radušās, iedvesmojoties no 5 ritmu mācībām, ķermeņa kora apvienības (Body Choir Community) un Degošā cilvēka festivāla (Burning Man Festival). Nodarbību vadīs Āruns Džī (Arun Ji) – dīdžejs ar mūziķa dvēseli, kaislīgs dejas mīļotājs un 5 ritmu dejas piekritējs, kurš izglītojies tantrā un emocionālajā apzināšanās tehnikā. Āruns regulāri uzstājas festivālos un pasākumos Barselonā, Parīzē, Ibizā, un citur.

3. Joga meistariem un iesācējiem pie Arkādija Širina (Arkady Shirin).

Arkādijs ir jogas skolotājs tādām pasaules zvaigznēm kā Stings (Sting) un Brūss Springstīns (Bruce Springsteen). Dzimis Krievijā, taču šobrīd dzīvo Sanfrancisko, Arkādijs vairāk nekā 40 gadus ir mācījies pie daudziem no pasaules lielākajiem jogas meistariem. Nodarbība pie Arkādija Širina būs unikāla iespēja paplašināt savas prasmes gan iesācējiem, gan pieredzējušiem jogas praktiķiem. Savās nodarbībās pasniedzējs izmanto elementus no aštanga vinjasa (Ashtanga Vinyasa) un Ajengāra (Iyengar) jogas tradīcijām. Savā jaunībā būdams profesionāls hokejists, ar jogas palīdzību Arkādijs ir izārstējis daudzas savas „nedziedināmās” traumas, kā arī palīdzējis citiem tikt galā ar muguras, ceļgalu un citiem savainojumiem.

4. Viena no pēdējām iespējām piedalīties nodarbībā pie Hariprem (ASV).

Šobrīd Hariprem ir visā pasaulē iecienīts un iemīļots tantras skolotājs, kurš ir paziņojis, ka gatavojas beigt savu profesionālo karjeru, tāpēc festivāls „Gara Vasara” var būt kā pēdējā iespēja apmeklēt viņa nodarbību. Hariprem pasniedz Tai Chi, Chi Kung un Tantru jau vairākus desmitus gadu. Hariprem uzskata, ka sirds ir tā vieta ķermenī, kur ir iespējama cilvēciskās enerģijas transformācija dievišķajā enerģijā. „Dievišķais atrodas katrā cilvēciskajā būtnē, un Sirds ir tā vieta, kur satiekas materiālās un garīgās dimensijas”, tā atzīst Hariprem, kurš festivālā „Gara Vasara” vadīs vairākas nodarbības.

5. Gara Vasara OPEN 25. un 26. jūlijā – nedēļas nogale iedvesmai, meditācijai un mūzikai.

Ja kādu iemeslu dēļ nevarat apmeklēt nedēļu ilgo festivālu, ikvienam ir iespēja izbaudīt festivāla atmosfēru, unikālās meistarklases un pacilājošo enerģiju, piedaloties „Gara Vasara OPEN” divas dienas - 25. un 26. jūlijā. „Gara Vasara OPEN” varēs iepazīties ar dažādām pasaules mācībām un meditācijas virzieniem, praktizēt jogu pie atzītiem pasniedzējiem, tāpat notiks dažādas radošās nodarbības, apmeklētājiem būs iespēja iepazīt skaņu un savu balsi, iesaistīties vairākās deju un kustību praksēs, pavadīt nakti gongu skaņās, klausīties pasaules mūziķu koncertus vai apmeklēt veselīgo produktu tirdziņu.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!