<< Visi raksti

Festivālā „Gara Vasara” notiks nodarbības pie jogas meistara Arkādija Širina

0

932

Līga Vanaga @ 2015-07-20

Šonedēļ Līgatnes pagasta „Ratniekos” notiek meditācijas, iedvesmas un mūzikas festivāls „Gara Vasara”. Gaidītākās festivāla nodarbības daudziem būs jogas meistara Arkādija Širina (Arkady Shirin) meistarklases 22., 23. un 24. jūlijā.

Arkādijs vairāk nekā 40 gadus ir mācījies pie daudziem no pasaules lielākajiem jogas meistariem, ieskaitot B.K.S. Ajengāru. Šobrīd Širinam pašam piemīt īsta jogas meistara reputācija, kuras spožumu apliecina viņa zināmāko skolnieku vārdi – Stings (Sting), Brūss Springstīns (Bruce Springstean), u.c.

Savās nodarbībās Arkādijs Širins daudz joko un izaicina savus skolniekus gan fiziski, gan garīgi. Viņa pieeja ir daudz izmalcinātāka un dziļāka kā citiem pasniedzējiem. Nodarbībās A. Širins izmanto elementus no aštanga vinjasa (Ashtanga Vinyasa) un Ajengāra (Iyengar) jogas tradīcijām. Arkādijs ir studējis senos jogas rakstus un pielāgojis tos mūsdienu dzīves ritmam. Viņš māca fizisku praksi un pozas, kas ļauj pakāpeniski vairot spēku, fokusu un lokanību.

Širina unikālās meistarklases apvieno spēcīgu un dzīvespriecīgu jogas praksi un dziļu fokusu, kas iegūstams no plūstošām kustībām un elpas sinhronizēšanas.

Arkādijs Širins ir dzimis Krievijā, kur bērnībā nodarbojās ar baletu, bet vēlāk bija profesionāls hokejists un Joga Širinu piesaistīja, jo tā deva iespēju vienlaicīgi attīstīt gan ķermaņa lokanību, gan fizisko izturību, gan trenēt prātu un iegūt dziļāku izpratni par sevi. Ar jogas palīdzību Arkādijs ir izārstējis daudzas savas „nedziedināmās” traumas, kā arī palīdzējis citiem tikt galā ar muguras, ceļgalu un citiem savainojumiem. Šobrīd Širins dzīvo un strādā ASV, kur papildina savas zināšanas, māca jaunos jogas pasniedzējus, kā arī vada grupu un individuālās nodarbības.

Arkādija Širina nodarbības festivālā „Gara Vasara” būs unikāla un reta iespēja satikt īstu Jogu, kurš saprot un māca citiem jogas dziļāko būtību. Saka, ka jogas skolotāji savu izcilību sasniedz 60 – 80 gadu vecumā. Širinam šobrīd ir tikai 62!

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!