<< Visi raksti

Līgatnē notiks unikāls pasaules mūziķu koncerts „Visas Zvaigznes”

0

980

Līga Vanaga @ 2015-07-17

Sestdien, 25. jūlijā festivālā „Gara Vasara OPEN” notiks unikāls pasaules mūziķu koncerts „Visas Zvaigznes”, kurā uzstāsies mūziķi, multi-instrumentālisti, vokālisti un dažādu tradicionālo instrumentu izpildītāji  no visas pasaules. Četru stundu garajā koncertā Līgatnes pagastā „Ratniekos” būs iespēja izbaudīt Amazonijas šamaņu rituālās dziesmas, unikālo hanga mūzikas skanējumu, dzirdēt koka flautas un spēcīga vokāla apvienojumu, kā arī gremdēties dziedinošajās gonga skaņās. Koncertā uzstāsies Herberts Kvinteros (Herbert Quinteros), Pepe Danza, Avī Adīrs (Avi Adir), Deivids Svarups (David Swarup) un citi mūziķi no Peru, Urugvajas, Izraēlas, Nīderlandes, Itālijas un citām pasaules valstīm.

Herberts Kvinteros (Herbert Quinteros) ir mūziķis un šamaniskais dziednieks no Peru, kas izpilda Amazones tradicionālās rituālās dziesmas (icaros). Viņa mūzikas pamatā ir sakrālā Amazonijas mūžamežu šamaņu dziedāšana, kas tiek atskaņota ar dažādiem pasaules tradicionālās mūzikas instrumentiem un balsi.


Pepe Danza (Urugvaja / Izraēla) spēlē sitamos instrumentus no savas kolekcijas, kurā ir vairāk nekā 300 instrumentu no visas pasaules. Dzīvojis Dienvidamērikā, ASV, Eiropā, Āzijā, Japānā un Indonēzijā, Pepe ir ļoti daudzpusīgs un tādēļ tiek sauts par „Pasaules mūzikas iemiesojumu”. Pepe ir īpaši pievērsies afro-latīņu bungošanas tradīcijām un Japāņu šakuhači flautai, kā arī pēta skaņas izmantošanu dziedināšanā. Savas divdesmit gadu karjeras laikā Kanādā, Pepe ticis nominēts neskaitāmām godalgām kā izpildītājs, komponists un producents. 2009. gadā saņēmis arī Jessie Award balvu par mūzikas sacerēšanu teātrim.


Avi Adir (Nīderlande) ir apdāvināts dziedātājs un multi-instrumentālists. Viņš ceļo pa pasauli, izpildot meditatīvu mūziku, izmantojot savu unikālo balsi un daudz dažādu instrumentu – indiešu bansuri, armēņu duduku, grieķu bouzoki, japāņu šakuhati, ēģiptiešu nei, sudraba flautu un Amerikas indiāņu flautu. Avi Adir ir apguvis bambusa flautu izgatavošanu, studējis indiešu rāga mūziku un atradis dažādas iespējas paplašināt savas balss skaņu, izkrāsojot un papildinot to ar jauniem instrumentiem.


Deivids Svarups (Davide Swarup) spēlē unikālu mūzikas instrumentu – hangu. Instrumentu 2000. gadā izgudroja Šveicē un šobrīd tas tiek ražots ierobežotā apjomā tikai pēc personiska pasūtījuma. Hangs sastāv no divām tērauda puslodēm, kas ir īpaši „uzskaņotas”. Deivids Svarups ir dzimis Itālijā, taču šobrīd muzicē daudzās valstīs, tāpēc uzskata sevi par pasaules pilsoni. Viņa izpildījums apvieno improvizāciju, dziedniecību un unikālās hanga skaņas, radot kompozīcijas, kas spēj dziļi skart un aizkustināt.


Festivālos „Gara Vasara” un „Gara Vasara OPEN” uzstāsies arī daudzi citi mūziķi, piemēram, Džuliens Moreto (Julien Moretto) no Francijas, Igors Ezendāms (Igor Ezendam) no Nīderlandes, Arianna Artioli (Itālija), Adžits Sings (Ajit Singh) no Indijas, Alicija un Ričards Eiliakas no Lietuvas, Inga Karpiča no Latvijas, u.c. Ikvienam festivāla apmeklētājam būs iespēja pieredzēt ko unikālu - pavadīt 25. jūlija nakti īpašā stāvoklī, klausoties dziedinošajās gongu skaņās un saņemot dziļu atbrīvojošu planētu vibrāciju masāžu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas meistaru izpildījumā.

Biļetes uz koncertu „Visas Zvaigznes” un festivālu iespējams iegādāties pasākuma mājas lapā un „Biļešu Serviss” kasēs un internetā.

Vairāk informācijas festivāla mājas lapā: www.garavasara.com/festival2015

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!