Šajā sadaļā mēs tiksimies ar dažādiem cilvēkiem, savas jomas speciālistiem, lai diskutētu par lietām, kas ir svarīgas  ne tikai mums, bet visai sabiedrībai. Intervijas, diskusijas jeb vienkārši sarunas ar interesantiem cilvēkiem par aizraujošām tēmām. 

<< Visi raksti

10 jautājumi Ashtanga jogas skolotājai Randai Chehab pirms viesošanās Rīgā

0

1333

Kristīne Somere @Yogi.lv @ 2015-05-07

 No 15. līdz 17. Maijam, Rīgā, jogas studijā Vinjasa ciemosies Ashtanga jogas skolotāja Randa Chehab.  Savas viesošanās laikā Randa vadīs 3 dienu  Ashtanga jogas semināru “Diving Deeper into the Practice”, kas ir lieliski piemērots visiem tiem jogotājiem, kurus interesē Ashtanga joga un savas prakses padziļināšana šajā jogas veidā.

Ikdienā Randu var sastapt  Montanā (ASV), kur viņa vada vienu no nedaudzajām Lino Mieles izveidotajām Ashtanga jogas skolām pasaulē. Ashtanga jogu viņa praktizē jau no 1999. gada. Kopš 2006. gada, kad viņa pirmo reizi devās uz Indiju, viņa seko savam skolotājam Lino Miele uz dažādiem Ashtanga jogas semināriem un retrītiem Indijā, Itālijā un Somijā. Randa ir izgājusi Lino Mieles padziļināto skolotāju apmācību kursu.

Portālam YOGI.lv bija unikāla iespēja aprunāties ar Randu Chehab vēl pirms viņas vizītes Rīgā.

1.Kad Jūs pirmo reizi iepazināties ar jogu?

Tas notika koledžā. Tajā laikā es nodarbojos ar airēšanu un mūsu treneris bija nolēmis iepazīstināt sportistus ar apzinātības praksi.

2. Un kad bija Jūsu pirmā Ashtanga jogas nodarbība un kā izvēlējāties tieši šo virzienu?

Čikāgā, studijā Priya Yoga, ko vadīja Džodī Blūmštein. Pirms tam es praktizēju dažādu jogas stilu savienojumu un zināju, ka vēlos iemācīties ko vairāk kā tikai fiziskās kustības. Sajutu, ka te atradīšu to, ko meklēju.

3.Cik svarīgi ir atrast savu skolotāju? Vai pietiek tikai ar to, ka esam izvēlējušies jogas virzienu un apmeklējam pēc iespējas vairāk šī virziena nodarbības pie dažādiem pasniedzējiem?

Īstā skolotāja atrašana ir ļoti, ļoti svarīga, tikpat svarīgi arī ir palikt ar šo skolotāju. Ja esat jogas iesācējs un nodarbojaties ar jogu neilgu laiku, tad pārāk daudz dažādu skolotāju var tikai radīt apmulsumu un neizpratni. Ja vēlamies jogas praksei pieiet padziļināti un strādāt ar savu prātu, strādāt pie tā, lai apklusinātu to, tad pārāk daudz skolotāju, pārāk daudz mācību, atšķirīgu teoriju un pieeju, var šo procesu aizkavēt.  Man šķiet, ir ļoti svarīgi apzināties, ka pastāv vairāki līmeņi – jogas instruktori, jogas skolotāji un Guru. Tur, kur es dzīvoju pārsvarā ir ļoti daudz jogas instruktoru, bet ļoti maz jogas skolotāju, nemaz nerunājot par Guru.

4.Daudzi cilvēki, kuri pamēģina Ashtanga jogu pirmo reizi acumirklī iemīlas tajā? Kur, jūsuprāt, slēpjas šī Ashtanga jogas maģija?

Man šķiet šeit liels nopelns ir tieši skolotājiem jeb Guru, kas nes šo mācību tālāk un padara šo praksi daudz garīgāku.

5. Sri.K. Patabbhi Džojs, Ashtanga joga pamatlicējs ir teicis: “Praktizē, praktizē un vēlreiz praktizē! Tad rezultāti neizpaliks.” Mūsu rietumnieku pasaulē, kur tik ļoti esam sakoncentrējušies uz konkrētu rezultātu jeb mērķa sasniegšanu, cik bieži Jūs pati iesakāt praktizēt jogu, lai šie rezultāti būtu?

Saviem jogas iesācējiem, lai gūtu rezultātus no prakses, es iesaku nodarboties ar Ashtangu 3 reizes nedēļā.  Ashtanga noteikti nav jogas veids, kuru tu vari praktizēt vienu reizi nedēļā un cerēt uz brīnumainiem rezultātiem. Praksei ir jābūt regulārai,  turklāt ir svarīgi ne tikai apmeklēt nodarbības jogas studijā, bet arī praktizēt pašiem mājās. Tieši tā visātrāk redzēsiet savas prakses rezultātu.

6.Vairums jogas praktiķu, saskārušies ar nepacietību,  nespēju pieņemt un samierināties, ka nevar veikt kādu āsanu un gribot, lai viss notiek ļoti ātri, pārspīlē ar jogas praksi...tā teikt, vēlas vienas nedēļas laikā apgūt visas Ashtanga jogas pozas. Kā tikt tam pāri?

Es saviem skolniekiem vienmēr saku – nekad neaizmirstiet, ka joga ir mācība visas dzīves garumā. Nemēģiniet to apgūt ātri un pavirši. Praktizējiet lēnām, necentieties pārlēkt tai pāri vai kaut ko izlaist. Jogas prakse jau no paša sākuma ir pazemības prakse, un nepacietība var tikai izraisīt problēmas dažādu traumu veidā.

7.Jums bija unikāla iespēja satikt Ashtanga jogas tēvu  Sri. K. Pattabhi Džois. Kādas bija tā brīža sajūtas, kad satikāt Ashtanga jogas Guru?

Jā, 2007.gadā es kopā ar savu skolotāju Lino biju Indijā un tur satiku Sri. K. Pattabhi Džois un, protams, šī pieredze bija neaizmirstama.  Lino aizveda mani uz Misurī un kad mēs satikām Guru, es paklanījos pie viņa kājām, kā man to bija mācījis Lino. Kad es piecēlos augšā notika tas, par ko mani pirms tam jau brīdināja, es saņēmu mīlestības pilnu skūpstu no Sri. K. Pattabhi Džois. Kad es redzēju viņu, es redzēju visus savus skolotājus.  Tā bija pilnīgi neaizmirstama un neaprakstāma pieredze.

8.Ashtangas praktiķi saka, ka, tu vari aiziet uz Ashtanga  jogas nodarbību jebkurā pasaules malā un justies kā mājās…

Jā, tā ir Ashtanga jogas burvība.  Jo atšķirības praksē nebūs nemaz vai nedaudz, atkarībā no tā, kur, pie kā un kādā laikā skolotājs ir apguvis savas prasmes.

9. Vai šī būs Jūsu pirmā ciemošanās Rīgā?

Jā!

10. Tiem, kas nekad nav bijuši Ashtanga jogas nodarbībā, bet vēlas atnākt uz jūsu semināru, kam Jūs ieteiktu viņiem būt gataviem?

Galvenais, viņiem jābūt gataviem apgūt Ashtanga jogu pēc Lino Miele metodes, kā to esmu mācījusies un mācu es. Un, protams, neskatoties uz to, ka prakse būs liels izaicinājums, esmu pārliecināta, ka tā būs gana jautra un smieklu pilna.

Paldies par sarunu! Uz tikšanos Rīgā!

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!