Šajā sadaļā mēs tiksimies ar dažādiem cilvēkiem, savas jomas speciālistiem, lai diskutētu par lietām, kas ir svarīgas  ne tikai mums, bet visai sabiedrībai. Intervijas, diskusijas jeb vienkārši sarunas ar interesantiem cilvēkiem par aizraujošām tēmām. 

<< Visi raksti

Joga arī ceļojumos - intervija ar Guntu no Tree House

0

1277

Yogi.lv @ 2015-09-22

Pastāsti lūdzu par sevi - kas Tu esi, ar ko nodarbojies, kas Tevi aizrauj?

Ja kāds varētu atbildēt uz šo jautājumu, viņš droši vien būtu laimīgākais cilvēks pasaulē, jo sevis saprašanai var aiziet visa dzīve. 2015. gada pavasarī pēc MBA maģistra studiju pabeigšanas ļāvos iedvesmai un Vecrīgā atvēru veselīga dzīvesveida mītni “Tree House” pasaules apceļotājiem. Šobrīd mani visvairāk aizrauj mans darbs un joga, tikai pēdējā laikā tai tikpat kā neatliek laika.

Ar ko “Tree House” tas atšķiras no citām naktsmītnēm Latvijā un/vai pasaulē?

“Tree House” ir jogas istaba, kas piedāvā arī izmitināšanu ārvalstu viesiem. Šī gada vasarā uzsākām sadarbību ar “Urban Yoga” telpas pasniedzējiem, kas vada dažāda veida jogas nodarbības atšķirīgām grūtības pakāpēm. Vislielākais prieks no šīs sadarbības man ir par to, ka pie mums notiek tāda kā jogas un kultūras apmaiņa - satiekas gan vietējie, gan ārvalstu jogas mīļotāji, un šeit galvenais nav tas, no kurienes vai cik labā sagatavotības līmenī vai atbilstošās ķermeņa aprisēs Tu esi, bet gan tas, ka viņi tai brīdī ir šeit, vienā laikā un telpā un var kopīgi izbaudīt jogas burvību. Šeit neviens nenāk izrādīt jaunākos sporta tērpus vai savu formu un nesacenšas savā starpā, jo bieži vien ceļotāji nav iepriekš speciāli sagatavojušies jogošanai un tad nu sagrabina pa visiem kaut ko piemērotu un ērtu, lai tikai varētu piedalīties nodarbībā. Nodarbības pie mums ir ļoti internacionālas - atkarībā no apmeklētāju vēlmēm tiek izvēlēta valoda – pārsvarā jau latviešu vai angļu, lai gan ir bijusi nodarbība arī japāņu valodā, bet tas tāds vienreizējs izņēmums pagaidām.

Kāpēc nolēmi šo vietu izveidot?

Man pašai sanācis diezgan daudz ceļot, un es pārsvarā apmetos jauniešu mītnēs (hosteļos) nevis viesnīcās, pirmkārt jau tādēļ, ka tādējādi ceļošana izmaksā 10 reizes lētāk, un otrkārt, tādēļ, ka palikšana jauniešu mītnēs ir daudz interesantāka, jo dalot virtuvi un atpūtas zonu parasti sanāk iepazīsties ar ceļotājiem no visas pasaules. Vienīgā lieta, kas man pietrūka ceļošanas laikā, bija manas regulārās jogas un skriešanas nodarbības, jo tiklīdz tu kaut vai uz nedēļu pārtrauc, tā atgriežoties Latvijā bija jāsāk viss gandrīz no jauna. Tādēļ man gribējās uztaisīt tādu mītni, kur man pašai patiktu palikt.

Kāpēc joga ir “Tree House” sastāvdaļa?

“Tree House” sastāvdaļa ir ne tikai joga, bet arī mierīga atmosfēra, iespēja spiest svaigas sulas un nogaršot augļus un dārzeņus no Latvijas laukiem. Joga ir tikai viens ieradums, kas ļauj labi justies arī ceļošanas laikā – tieši tāpat kā ikdienā. Joga manuprāt ir tāda kā “ieskatīšanās uz brīdi sevī”. Visas ikdienas rūpes aizmirstās. Klusums un neviens tev neko nestāsta un nejautā. Ikdienā starp visu šo informācijas plūsmu ir sevi diezgan grūti ieraudzīt. Nerunājot nemaz par to, ka, kopš uzsāku regulāri jogot, neesmu jutusi muguras sāpes.

Pastāsti lūdzu par pasākumiem kas notiks “Tree House”?

Šobrīd pie mums notiek regulāras jogas nodarbības darba dienās pie dažādiem pasniedzējiem. Šeit iespējams apskatīt grafiku: http://www.urbanyoga.lv/nodarbibu-grafiks/tree-house-nodarbibu-grafiks/

Ziemas mēnešos būs iespējams apmeklēt jogas un citus veselīga dzīvesveida seminārus, lekcijas un aktivitātes, par ko informēsim šeit: www.facebook.com/TreeHouseRiga

Foto no Guntas personīgā arhīva

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!