Šajā sadaļā mēs tiksimies ar dažādiem cilvēkiem, savas jomas speciālistiem, lai diskutētu par lietām, kas ir svarīgas  ne tikai mums, bet visai sabiedrībai. Intervijas, diskusijas jeb vienkārši sarunas ar interesantiem cilvēkiem par aizraujošām tēmām. 

<< Visi raksti

Joga šūpuļtīklā - saruna ar Aerial jogas paniedzēju Adeli Veinbergu

0

2001

Kristīne Somere @Yogi.lv @ 2015-05-12

Visā pasaulē tik ļoti populārā Aerial joga nu pieejama arī Rīgā. Šurp to atvedusi brīnišķīga, jauna sieviete, kas pirmo reizi ar šo jogas veidu iepazinusies Krētā. Par to, kas ir Aerial joga un kur ar to var iepazīties, lasiet YOGI.lv sarunā ar Adeli Veinbergu, kas šobrīd ir vienīgā Aerial jogas skolotāja Latvijā. 

Adele, pastāsti mazliet pati par sevi un savu ceļu uz jogu?   Šobrīd darbojos gan fitnesa jomā, gan vadu jogas nodarbības. Visa man dzīve ir saistīta ar ķermeņa kustības mākslu. Jau no trīs gadu vecuma dejoju, esmu izdejojusi dažādus deju stilus un piedalījusies neskaitāmos koncertos, un sacensībās. Ja tā padomā, joga man ir nākusi blakus visu šo laiku, fiziskā izpausmē. Vissenākais, ko atceros - fizioterapijas nodarbības septiņu gadu vecumā, kad uz vēdera nolika mīksto mantiņu un vajadzēja ieelpot tā, lai vēders piepūstos pilns kā balons un mantiņa paceltos gaisā. Patiesi uz jogas ceļa uzgāju tikai gadu atpakaļ, kad iepazinos ar Aerial Yoga.

Ko vēl bez Aerial jogas tu dari ikdienā un brīvajā laikā? Kā jau minēju, darbojos fitnesā – vadu pilates un aerobikas nodarbības jaunietēm un sievietēm, deju un ritmikas nodarbības bērniem. Gatavojos un gatavoju vasaras nometnes. Ļoti pietrūkst dejošanas mēģinājumi un uzstāšanās, taču šobrīd mana kaislība un piepildījuma avots ir šūpuļtīkls. 

Un kā tu nonāci līdz Aerial jogai? Ar Aerial Yogu iepazinos savā darba vietā Krētā, kur vadīju pilates un ūdens vingrošanu. Pirmais, ko redzēju bija fotogrāfijas, kad pilnīgi nenoticēju, ka tādā šūpuļtīklā var izpausties. Kad pirmo reizi izmēģināju – iemīlējos un sāku kalt plānus, kā apgūt šo jogas veidu un priecēt arī sievietes Latvijā.


Ar ko Aerial joga atšķiras no citiem jogas veidiem? Pirmais un atšķirīgākais, un galvenais – šūpuļtīkls. Atbalstoties pret šūpuļtīklu, vai pilnībā atraujoties no zemes, vai pat atrodoties kājām gaisā. Aerial Yoga attīsta spēku, lokanību un balansu fiziskā līmenī. Balansē čakras, īpaši aktivizē ceturto – sirds čakru. Tas ir vislabākais veids, kā atbrīvoties, relaksēties un atjaunoties. Es šo jogas veidu saucu par pozitīvo sajūtu un emociju terapiju.


Vai ir kādi ierobežojumi tās apmeklēšanai? Respektīvi vai ir kādas kontrindikācijas, lai nodarbotos ar šo jogu? Vecums, svars, veselības problēmas utt. Nav nekādi svara ierobežojumi, lai gan šūpuļtīkls ir plāns kā sieviešu zeķubikses, tas notur 300kg svara. Bez vecuma ierobežojuma, mana kolēģe Kiprā strādā ar vecuma grupu 60+. Protams, vairāk ieinteresētas ir sievietes, taču šī nodarbība ir piemērota arī stiprā dzimuma pārstāvjiem, īpaši, lai mazinātu saspringumu muskuļos. Nodarbību var apmeklēt ikviens, kā ārsti saka – ‘’gluži vesels’’. Nav ieteicams: menstruāciju laikā, paaugstināta asinsspiediena gadījumā, grūtniecības laikā (bez šaubām, ir izņēmumu pozas, kas ir ļoti labvēlīgas un nomierinošas), ieteicams neēst divu stundu laikā pirms nodarbības.

Kādi cilvēki parasti izvēlas šo jogas veidu, un vai fiziski tas ir grūts vai viegls jogas veids? Respektīvi, tas ir vairāk aktīvs vai pasīvs? Vai cilvēkam ir jābūt fiziski sagatavotam, lai nodarbotos ar Aerial jogu? Šobrīd Aerial jogu izmēģina sievietes, kurās ir radusies interese redzot bildes, lielākoties bez jogas pieredzes. Un no tā nav jābaidās, nodarbības gaita ir mierīga, sarežģītības amplitūda ir ļoti plaša. Vingrojumus var pielāgot gan tām, kas nāk pirmo reizi un nav bijusi nekāda līdzīga pieredze, gan tām, kuras ir tuvas ar jogu un fitnesu, kuras var un vēlas izmantot padziļinātākas un sarežģītākas pozas. Īpaši šāda priekšrocība ir jogojot mazās grupās vai individuāli.

Kādas parasti cilvēkiem ir sajūtas pirmo reizi izmēģinot Aerial jogu? Pirmā sajūsma ir ienākot telpā un ieraugot šūpuļtīklus karājamies. Nodarbības sākumā sievietes ir ļoti nopietnas un pacietīgi seko maniem norādījumiem. Nākamā patiesā sajūsma un smiekli sākas, atbalstoties pret tīklu un ļaujot inercei iešūpot ķermeni, kam seko kulminācija - 100% atraušanās no grīdas un apgriešanās kājām gaisā. Beigu relaksācijas laikā, dzirdu frāzes, kā: "te varētu palikt visu dienu",  "šādi varētu pagulēt", "cik cilvēki tā ir jau  aizmiguši".   Meitenes aiziet ar smaidu uz lūpām un dzirkstelīti acīs.

 Kur šobrīd ir iespējams apmeklēt Aerial jogu? Rīgā, pārdaugavā, šobrīd pieejamas individuālas nodarbības un nodarbības divatā, drīzumā arī grupu nodarbības. Informācijai var sekot Facebook lapā.  Piesakoties pirmajai nodarbībai, informēju, kas būtu nepieciešams un, ko nedarīt pirms nodarbības. Nodarbības ir pielāgojamas gan tiem, kuri jau ir iepazinušies ar kādu jogas veidu, gan tiem, kuri vēl meklē un ir ieinteresēti izmēģināt ko jaunu. Esmu sertificēta Unnata TM Aerial Yoga skolotāja un šī ir vienīgā Unnata Baltijā.

Vai ir gaidāmi kādi īpaši pasākumi vasarā? Jā! Aerial Yoga Riga nometne, šovasar, 24. – 26.jūlijs, Kurmene, atpūta Mēmeles krastā. Iepazīšanās ar Aerial jogu un savu zināšanu papildināšana. Ajūrvēdas uzturs un zināšanas par to, radošās darbnīcas un motivējošas sarunas. Nometnē paredzētas arī citas nodarbības un fiziskās aktivitātes – kanoe laivu brauciens, vingrošana, vingrošana ūdenī, joga un meditācija.

Arī šī informācija apskatāma: facebook.com/aerialyogariga

Foto no personiskā arhīva. 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!