Šajā sadaļā mēs tiksimies ar dažādiem cilvēkiem, savas jomas speciālistiem, lai diskutētu par lietām, kas ir svarīgas  ne tikai mums, bet visai sabiedrībai. Intervijas, diskusijas jeb vienkārši sarunas ar interesantiem cilvēkiem par aizraujošām tēmām. 

<< Visi raksti

Kas šogad gaidāms Saulgiežu Jogas un Mūzikas festivālā? Saruna ar festivāla organizētājiem - Daci un Kristapu.

0

1490

Kristīne Somere @Yogi.lv @ 2015-05-15

Šogad jau trešo reizi Siguldā norisināsies Starptautiskais Saulgriežu Jogas un Mūzikas festivāls , kas vienu viet kopā pulcēs  jogas skolotājus, praktizētājus un viņu Guru. Trīs dienas mums visiem būs iespēja izmantot saulgriežu enerģiju, lai caur jogu, meditāciju, mūziku, mantru dziedāšanu un, saulgriežu svinēšana attīrītos mentāli un garīgi, un radītu vietu jaunām, pozitīvām pārmaiņām sevī un savā dzīvē.  

Šogad šo festivālu organizē Dace un Kristaps Keiši, kas līdz šim festivālā piedalījušies kā tā dalībnieki. Par to, kādas pārmaiņas ir gaidāmas šogad un kā festivāls atšķirsies no iepriekšējiem, lasiet YOGI.lv  sarunā ar Daci un Kristapu.

Kristap un Dace, pastāstiet kā no festivāla apmeklētājiem kļuvāt par festivāla organizētājiem?

Kristaps: Jau pāris gadus organizēju un vadu bērnu un jauniešu vasaras nometnes. Esmu no tiem cilvēkiem, kam nemitīgi gribas attīstīties un augt. Tad nu piedāvājums pārņemt festivāla organizēšanu nāca laikā, kad iekšēji biju tam gatavs.

Dace: Iepriekšējā gadā mēs bijām festivāla viesu pulciņā, jo redzējām šo pasākumu kā ļoti piemērotu ģimenei ar diviem maziem bērniem. Tā bija brīnišķīga iespēja pabūt visiem kopā ārpus ikdienišķās, ierastās vides. Es zināju pēc kā es esmu atnākusi un to arī saņēmu! Pat tad, ja kaut tikai vienā jogas nodarbībā tev izdotos pacelt un izjust savu enerģijas līmeni jeb vibrācijas krietni virs ierastā, jau tad tu vari uzskatīt, ka pasākums ir izdevies. Par to, protams, liels paldies tiem augstā līmeņa pasniedzējiem, kopīgajai grupas enerģētikai un saulgriežu laikam. Tā kā es diezgan neregulāri pārskatu savus epasta sūtījumus, jo tik pat neregulāri piesēžos pie datora, tad aicinājumu pārņemt festivāla vadību izlasīju pēdējā dienā un tas mani uzrunāja. Apspriedāmies ar vīru un nolēmām organizēt.

Kāpēc jums bija svarīgi, lai festivāls notiek arī šogad?

Dace: Tāpēc, ka, manuprāt, šis festivāls pēc savas būtības un piedāvājuma ir gana vērtīgs, lai pastāvētu vēl daudzus gadus.

Kristaps: Būtu jauki, ja šis festivals kļūtu par tradīciju un nozīmīgu notikumu latviešu jogas pasaulē, kopā pulcējot harizmātiskus un iedvesmojošus pasniedzējus, praktiķus un domubiedrus.

Kā jūs paši izjutāt šīs trīs dienas, kad bijāt festivāla apmeklētāji ? Kas bija tas, kas jūs aizrāva un sajūsmināja, ka šo festivālu padarīja īpašu tieši jums, kas palicis visspilgtāk atmiņā no iepriekšējiem gadiem?

Dace: Pagājušais saulgriežu jogas festivāls mani aizrāva ar saviem vakara koncertiem, burvīgo mantru mūziku un kopīgajām meditācijām. Tā bija lieliska iespēja vaigā redzēt un dzīvē dzirdēt pasaules līmeņa garīgās mūzikas duetu Mirabai Ceiba. Liels paldies Sandim Dūšelim ( festivāla aizsācējam) par šo lielisko iespēju. Protams, kopīgās saulgriežu dziesmas un danči bija ļoti pacilājošas, to redzējām arī  mazo bērnu sejiņās.

Līdz šim festivālā plaši tika pārstāvēta tieši Kundalinī joga, ar ko šī gada pasākums atšķirsies no iepriekšējiem?

Kristaps: Šī gada festivāls no iepriekšējiem gadiem atšķirsies ar to, ka vienlīdz tiks pārstāvēti visi šobrīd Latvijā pazīstamākie jogu veidi. Jo joga, lai kāda tā arī būtu – ir garīgā disciplīna, veids kā rūpēties par savu fizisko, mentālo un garīgo veselību.

Kādu jogas virzienu praktizējat jūs paši ikdienā?

Dace: Manā ikdienas dzīvē nu jau ceturto gadu stabilu vietu ir ieņēmusi kundalīnī joga un tās meditācijas. Šī joga ir dzīvesveids, kas balstīts veselā zinātnē par to, kas ir cilvēks, un neviena no šīm sniegtajām mācībām līdz šim nav nonākusi pretrunā ar manu iekšējo pasaules izjūtu. Tā dod man spēku un gudrību, kas ir nepieciešama, lai tiktu galā ar ikdienas izaicinājumiem, un izdzīvotu pēc iespējas pilnīgāk savu augstāko potenciālu.

Kristaps: Pēc savas būtības esmu praktiķis. Katru jaunu teoriju vai ieteikumu izmēģinu praksē, lai zinātu vai tā darbojas. Piemēram, lasot ezotēriska rakstura grāmatu, kurā ir ieteiktas konkrētas metodes un vingrinājumi, tālāk nelasu, kamēr ieteikumu neesmu izmēģinājis dzīvē. Tādā veidā norit mans garīgo meklējumu ceļš, kurš šobrīd nu jau vairāk kā divus gadus ir apstājies pie “Piecu tibetiešu” vingrojumu un klusuma meditācijas regulāras praktizēšanas.

Kā jūs esat sadalījuši savus organizatora pienākumus, kurš par ko atbild un vai nesanāk arī pa kādam ģimenes strīdam organizējot festivālu? 

Dace: Līdz šim mums strīdi festivāla sakarā nav bijuši, jo katram no mums ir skaidra sava loma tā tapšanā. Es sevi vairāk redzu kā vīra atbalsta un iedvesmas avotu. To lielāko smagumu viņš vīrišķīgi iznes uz saviem pleciem un viņam tas labi sanāk. Uzticos viņam un vienkārši priecājos par iespēju nolūkoties ar kādu aizrautību viņš nododās šīs idejas iemiesošanai dzīvē.

Festivāla organizēšanā piedalās arī brīvprātīgie, cik cilvēku aptuveni ir iesaistīti festivāla organizēšanā un, ja kāds vēl labprāt pievienotos brīvprātīgo komandai vai ir tāda iespēja?

Kristaps:  Tā kā jau iepriekš ir bijusi pieredze komandas veidošanā, esmu izveidojis samērā mazu, bet kompetentu un spējīgu atbalsta komandu 5 cilvēku sastāvā, starp kuriem ir arī profesionāļi no producēšanas un režijas firmas “ FreshArt”. Protams, vienmēr esam atvērti iedvesmas pilniem brīvprātīgajiem palīgiem, kas būs nepieciešami piemēram festivāla teritorijas iekārtošanā un novākšanā.

Kā sagaidīsim  vasaras Saulgriežus? Vai ir paredzēti īpaši pasākumi Saulgriežu naktij, kā, piemēram, papardes zieda meklēšana un tamlīdzīgi?

Kristaps: Šogad vasaras saulgriežu mistērija ir tāda, ka desmit dienas saule lec un riet vienā laikā, un saules enerģētiski aktīvākā diena iekrīt tieši 20.jūnijā. Šajā vakarā tad arī tiks svinēti saulgrieži folk grupas “Dārdi” pavadībā. Protams tiks veikti dažādi saulgriežu rituāli iespējami pietuvināti tam kā to darīja mūsu senči. Gan iekšējā gan ārējā gatavošanās šim vakaram notiks visas dienas garumā, jogojot, meditējot, plūcot jāņu zāles, pinot vainagus, iekārtojot uguns vietas un klājot garo galdu. Tas būs vakars, kad katrs varēs sevi pacelt līdz Jāņa un Līgas apziņai, kopīgi līgojot un veicot rituālus. 

Kurus festivāla māksliniekus un jogas skolotājus šogad  gribētu uzsvērt īpaši? Kuri ir jāredz un jāsatiek noteikti un  vai ir kādi, kas Latvijā ieradīsies pirmo reizi?

Dace: Manuprāt, šī gada programma ir diezgan interesanta un vispusīga. Īpaši gribētu uzsvērt tādus viespasniedzējus kā Paramjots (Beļģija), kurš balstoties Jogi Badžana Kundalini jogas mācībā ir specializējies atkarību pārvarēšanā un dalīsies savā pieredzē. Viņš, starp citu, pie mums Latvijā būs pirmo reizi. Vēl gribētu noteikti pieminēt Sukhudev Kaur (Meksika/Igaunija), kuru esmu jau redzējusi darbībā un zinu, ka viņai ir ko teikt sievietēm, mātēm un tēviem bērnu audzināšanas un ģimenes attiecību sakarā. Tad vēl ļoti harizmātisks ir Jocke (Somija/Igaunija) aštangas jogas skolotājs, kura nodarbības paiet pacilājošā un nepiespiestā gaisotnē. Visi pasniedzēji ir sagatavojuši kaut ko īpašu atbilstoši saulgiežu laikam.

Vai šis pasākums ir piemērots arī ģimenēm ar bērniem? Vai būs kādi īpaši pasākumi tieši mazajiem?

Dace: Jā, šo pasākumu noteikti varam saukt par bērniem un ģimenēm draudzīgu, kur būs īpaši padomāts par festivāla mazajiem viesiem. Šogad jaunums starp bērnu aktivitātēm būs lielformāta spēles, baskāju taka un radošās darbnīcas, kurās būs iespēja pagatavot savu sapņu ķērāju un citus brīnumus. Neiztrūkstoša, protams, būs arī joga viespasniedzēju vadībā un ekskursijas pa Gaujas nacionālo parku.

Kāpēc tiem, kas vēl ne reizi nav bijuši uz festivālu, ir vērts šogad atbraukt?

Kristaps: Tā ir unikāla iespēja pacilājošā gaisotnē kopā ar savu ģimeni, draugiem un domubiedriem izjust un piedzīvot saulgriežu mistēriju, lai visiem kopā un katram individuāli nonāktu līdz saviem iekšējiem saulgriežiem no alkohola brīvā vidē. Atbrauc, svini kopā ar mums un uzlādējies visam atlikušajam gadam!

Vairāk informācijas par festivālu meklē oficiālajā pasākuma mājas lapā http://jogasfestivals.lv/

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!