Šajā sadaļā mēs tiksimies ar dažādiem cilvēkiem, savas jomas speciālistiem, lai diskutētu par lietām, kas ir svarīgas  ne tikai mums, bet visai sabiedrībai. Intervijas, diskusijas jeb vienkārši sarunas ar interesantiem cilvēkiem par aizraujošām tēmām. 

<< Visi raksti

PARĪZES SVEICIENS RĪGAI- MEHDI ZIDHANE

0

1539

KRISTĪNE SOMERE @Yogi.lv @ 2014-08-28

Tiem, kuri vēl neko nezina par unikālo akrojogas semināru, kurš 6.un 7. Septembrī notiks Rīgā, kā arī tiem, kuri vēl domā par šī burvīgā pasākuma apmeklējumu, mēs piedāvājam unikālu interviju ar šī pasākuma galveno vaininieku -  Mehdi Zidhane.

Mehdi Zidhane ir šarmants francūzis, kurš vada akrojogas seminārus visā pasaulē, sniedzot cilvēkiem iespēju „lidot” un noticēt brīnumu eksistēšanai.

Šīs zināšanas un iemaņas noderēs jogas skolotājiem, masāžas speciālistiem, vingrotājiem, dejotājiem, cirkus māksliniekiem un fizioterapeitiem. Taču, pats burvīgākais ir tas, ka šajā seminārā var piedalīties ikviens, neatkarīgi no iepriekšējās pieredzes un fiziskās sagatavotības.

Lai lidotu ir vajadzīga tikai vēlēšanās, jo spārni mums katram jau ir doti!


Lai arī Akrojogu devē par partneru jogu, tajā var piedalīties ikviens, jo joga iemāca uzticēties ne tikai citiem, bet galvenokārt sev pašam.

KĀDA BIJA TAVA PIRMĀ SATIKŠANĀS AR JOGU...?

Es sāku nodarboties ar jogu, kad man bija 18. Tajā brīdī es jau 2 gadus intensīvi nodarbojos ar dejošanu un sastapšanās ar jogu paplašināja manu uztveri, dzīvesveidu un pilnīgi visu, ko es darīju. Diena, kad es sev atklāju Akrojogu bija ļoti īpaša. Tas notika pirms 3 gadiem Parīzē, kur biju uzaicināts uz Vinyasa jogas nodarbību. Šķiet, ka mani piesaistīja tas fenomens, ka nodarbības beigās es redzēju kādu lidojam augstu debesīs. Es tūlīt pat iemīlējos šajā praksē. Skolotājs piedāvāja izmēģināt man šo praksi grupā un kopš tā brīža akrojoga kļuva par manas dzīves sastāvdaļu.

KĀ JOGA IETEKMĒ TAVU IKDINEAS DZĪVI UN ATTIECĪBAS AR APKĀRTĒJIEM?

Joga ir mans pamats, gan radot jaunus projektus, gan komunicējot ar jauniem draugiem –brāļiem un māsām no visas pasaules. Tas ir tik aizraujoši, satikt cilvēkus no visas pasaules. Kad tu esi atvērts savā dzīves uztverē, veidā kā tu attiecies pret dzīvi viss notiek daudz brīvāk un plūstošāk.  Joga pozitīvi ietekmē to, kā tu uztver pasauli un tajā notiekošo, ar visiem izaicnājumiem un šķēršļiem, kas tavā ceļā rodas. Ar jogu viss ir vienkāršāk.

KO TEV NOZĪMĒ JOGA?

Savienību bez nošķirtības. Piemēram, nodarbībā mūsu ir tik daudz, bet mēs visi kļūstam par vienu. Mēs savienojamies mīlestībā, lai paplašinātu savu apzināšanos. Spēlējoties, komunicējot mēs atrodam jaunus veidus kā uzbūvēt tiltus vienam pie otra. Joga ir gan plūsma, gan spēks, ļoti smalks līdzsvars, kurš mums jāatrod. Aktivitāte un miers: yin un yang.

AKROJOGĀ IR ĻOTI DAUDZ PIESKARŠANĀS VIENS OTRAM, VAI  TAM IR KĀDA ĪPAŠA NOZĪME?

Tas ir pats galvenais šajā praksē. Savienība, jūtīgums. Akrojogā viss ir kustībā, mēs izmantojam savu ķermeni , lai atklātu sevi un spēlētos harmonijā. Pateicoties Thai masāžai mēs attīstām savu jūtīgumu un uztveri un caur akrobātikas elementiem mēs iemācāmies atbalstu, stabilitāti,  attīstām un nostiprinām savu pārliecību par sevi.

VAI TU ESI JOGAS SKOLOTĀJS 24/7 VAI IR VĒL KAUT KAS KO TU DARI?

Es praktizēju dažādas disciplīnas – cīņas mākslu, žonglēšanu, fotografēšanu, Taro kārtis un daudz citu lietu. Lielākoties, tās ir prakses, kas attīsta savienošanos pavisam dažādos līmeņos.

PAVISAM DRĪZ, SEPTEMBRA SĀKUMĀ, JŪS RĪGĀ VADĪSIET SEMINĀRU. PASTĀSTI, KO MĒS TAJĀ VARĒSIM IEMĀCĪTIES? VAI TAJĀ VAR PIEDALĪTIES TIKAI PĀRI VAI IKVIENS IR LAIPNI AICINĀTS?

Šajā divu dienu seminārā es dalīšos savās zināšanās par Akrojogu, lai mēs kopā radītu telpu un  atklātu jaunas savienības iespējas. Akrojoga ir pieejama ikvienam, jebkura līmeņa praktizētājam, turklāt nav nepieciešams ierasties ar partneri, lai piedalītos. Akrojoga ir prakse, kurā apvienojas trīs lietas -  senā jogas māksla, kurā mēs meklējam savienošanos ar savu iekšējo ES;  maiga akrobātika, lai izaicinātu gravitātes likumu un Thai masāža, lai parūpētos par savu ķermeni un nomierinātu garu.

LASOT APRAKSTU PAR SEMINĀRU RĪGĀ, ŠĶIET MŪS SAGAIDA JAUTRS PASĀKUMS. VAI TAS IR TAS, KO TU VĒLIES IEMĀCĪT CILVĒKIEM- BAUDĪT DZĪVI?

Pavisam noteikti! Dzīve ir visu to lietu, kuras tu vēlies, pārpilnība. Tāpēc šajā seminārā mēs spēlēsimies ar dažādiem prakses veidiem, lai to sajustu un piedzīvotu. Caur jautru pieredzi, pozitīvu komunikāciju un paņēmieniem, kurus varēsiet pēc tam varēsim izmantot savā ikdienā.

KAS IR TĀS GALVENĀS LIETAS, KURAS VĒLATIES IEMĀCĪT CILVĒKIEM SAVĀS NODARBĪBĀS?

Kaisle, uzticība, mīlestība un savienība.

KĀDA LOMA ŠEIT IR THAI MASĀŽAI?

Pakāpeniski, kopš es pirmo reizi saskāros ar Akrojogu, es sāku padziļināti ieinteresēties par šo ķermeņa mākslu. Kad budistu mūki veica garas distances, staigājot viena klostera uz otru, viņi izmantoja Thai masāžu, lai atbrīvotos no spriedzes muskuļos, lai ārstētu savu ķermeni. Arī mēs, pēc jogas nodarbības izmantojam Thai masāžu, ne tikai, lai palutinātu savu ķermeni, bet arī, lai nobeigtu praksi ar labiem nodomiem citu labā, lai iemācītos dot un saņemt. Mēs meklējam līdzsvaru starp saņēmēju un devēju un tas paceļ grupas enerģiju pavisam citā līmenī.

ESAT CEĻOJIS UN MĀCĪJIS JOGU VISOS 4 KONTINENTOS, KURA IR JŪSU  MĪĻĀKĀ VIETA?

Patiesībā daudzas vietas. Es mīlu Bali un tajā esošo mieru, Barselonu par tās lielo spēku un prakses enerģiju, Parīzi par saknēm, ko tā man sniedz. Bet Goa ir vienkārši burvīga tantriska vieta, un, kas zina, varbūt šim vietām drīz pievienosies Rīga! 

VAI JŪS BŪSIET RĪGĀ PIRMO REIZI?

Jā, un es ļoti priecājos par šo iespēju iepazīt jūsu kultūru, stilu un radošumu. Esmu ļoti satraukts un priecīgs par šo iespēju izbaudīt jūsu enerģiju, un iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Ar nepacietību gaidu mūsu tikšanos! 

Foto no Mehdi semināriem visā pasaulē. Vairāk par semināru uzzini šeit.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!