<< Visi raksti

10 veidi, kā rosināt domas

0

1297

Roberts Eštons @ 2015-10-12

1. Uzrakstiet pats savu nekrologu! Tas izklausās pēc slimīgas fantāzijas, bet īstenībā ir ļoti veselīgs vingrinājums. Nekrologā uzskaitiet visus savus līdzšinējā dzīvē gūtos panākumus! Ja kaut kā būtiska trūkst, tad, iespējams, jūsu mērķis būs to sasniegt.

2. Pajautājiet draugam! Palūdziet kādu, kas jūs labi pazīst, lai uzraksta jums nekrologu. Un pajautājiet, ko, viņaprāt, jums dzīvē vēl vajadzētu sasniegt. Vai viņa priekšstati saskanēs ar jūsējiem? Apspriediet atšķirības!

3. Lasiet biogrāfijas! Lasiet par cilvēkiem, kuru dzīve, jūsuprāt, bijusi panākumu pilna! Ne tikai par tām slavenībām, kuras pazīst visi, - varbūt jūsu darbības jomā ir arī kādi mazāk pazīstami cilvēki, kas guvuši ievērojamus panākumus.

4. Apzīmējiet sienu! Atvēliet vienu mājokļa sienu saviem grafiti zīmējumiem! Šim mērķim varat arī piekarināt pie sienas lielu noplēšamu bloknotu.

5. Aizveriet acis! Sēdēdams trokšņainā kafejnīcā vai ielas malā uz soliņa, aizveriet acis un ieklausieties apkārtnes kņadā! Centieties iztēloties, kādi izskatās tie cilvēki, kuru balsis dzirdat! Tad atveriet acis un palūkojieties! Rezultāti jūs pārsteigs.

6. Dzīvojiet rītdienā! Aprakstiet savu dzīvi, kāda tā būs pēc pieciem gadiem, stāstot par to tagadnes izteiksmē! Nākotnes ainas kļūs reālākas.

7. Saraujiet važas! Mūsu rīcība pa lielākai daļai izriet no iepriekšējiem apstākļiem vai notikumiem. Apdomājiet tos! Ja ilgus gadus esat nostrādājis vienā darbavietā, tas nenozīmē, ka jums tur jāpaliek mūžīgi.

8. Pārvariet aizspriedumus! Mans tēvs necieta Ford markas mašīnas; viņš uzskatīja, ka tām ir slikta konstrukcija. Pagāja ilgi gadi, līdz tiku vaļā no šiem mantotajiem aizspriedumiem un nopirku fordu.

9. Izmēģiniet galējības! Tīši sameklējiet apstākļus, kuros nejūtaties ērti! Ja esat pastāvīgs teātra apmeklētājs, aizejiet reiz uz azartspēļu zāli! Droši vien jūs tur jutīsieties nelāgi, bet varbūt sapratīsiet, kāpēc šie apstākļi pievelk citus cilvēkus.

10. Piespiediet sevi ievērot noteikumus!  Izvirziet noteikumu, ka darāmo darbu sarakstā jābūt noteiktam skaitam punktu, un tad pamatīgi apdomājiet, ar ko šo sarakstu aizpildīt! Var izrādīties, ka tas darbs, ko būsiet atcerējies kā pēdējo, tieši būs vissvarīgākais.

Kad būsiet nokļuvis pie mērķa, varbūt konstatēsiet, ka nekur pārāk tālu no sākumpunkta neesat ticis. Tomēr, raudzīdamies uz dzīvi plašāk, jūs spēsiet sev izvirzīt vērtīgākus, stabilākus un tālejošākus mērķus.

Divas galvas ir labāk nekā viena

Zinātniskos pētījumos jau sen pierādīts, ka divas galvas ir labāk nekā viena. Citiem vārdiem sakot, vairāku cilvēku komanda spēj labāk izstrādāt plānu, kā atrisināt kādu problēmu. Tas pats attiecas uz personības izaugsmes plāniem. Ja pastāstīsiet par saviem mērķiem un grūtībām kādam labam draugam un kopā ar viņu apspriedīsiet izvēles iespējas, tam parasti būtu jānoved pie labāka rezultāta, labāka jūsu dzīves plāna.

Tomēr mēs šeit runājam tieši par jūsu dzīvi un nākotnes centieniem. Lai ko jūs nolemtu, tam jābūt jūsu lēmumam. Ģimenes locekļi un draugi var ļoti palīdzēt jūsu pašreizējā stāvokļa un izredžu novērtēšanā, tomēr der uzmanīties, lai nepārkāptu smalko robežu starp palīdzības pieņemšanu un pakļaušanos. Tikpat svarīgi ir nepieļaut, ka citi jums uzspiež savus nerealizētos nodomus un ambīcijas. Tomēr jūs nedrīkstat arī neņemt vērā to, ka jūsu dzīves pārmaiņas ietekmēs tos tuvos cilvēkus, ar kuriem jūsu dzīve ir cieši saistīta.

Nākotnes plānu izstrādāšanā lūdziet tuvu cilvēku - vecāku, dzīvesbiedra vai laba drauga - palīdzību!

Foto: astoundable.com

Roberta Eštona grāmatas fragmenti

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!