<< Visi raksti

Apziņa, ka tev vienmēr ir taisnība, nav veselīga

0

972

Deivids Nimans @ 2016-09-15

Cilvēki, kam piemīt ļoti augsta savas gudrības un spēju apzināšanās un tieksme noniecināt citus, ir pakļauti daudz lielākam stresam, jo šī nepilnīgā pasaule viņus pastāvīgi sanikno un liek vilties. Jūs jau varat domāt, ka jums vienmēr taisnība, taču ziniet - tas nav veselīgi, turklāt tas nepalīdz jums attiecībās ar apkārtējo sabiedrību. Augsti vērtējot savu gudrību un kompetenci, mācieties arī citu cilvēku viedoklī saskatīt ko vērtīgu!

“Apziņai, ka esi gudrāks un spējīgāks par visiem citiem, vajadzētu būt ļoti iedvesmojošai. Taču īstenībā tā liek justies vientuļam un rada milzīgu stresu,” saka doktors Džeimss Koins, Pensilvānijas Universitātes psihiatrijas profesors.

Viņš apgalvo, ka augsta pašapziņa rada nopietnus draudus veselībai. “Mēs kļūstam liecinieki gan zobu kariesam, gan kuņģa čūlai, gan sirds slimībām, ko izraisa šī problēma.”

Spēja just vienotību ar citiem cilvēkiem ne vien novērš saslimšanu, bet arī -slimības gadījumā - veicina izveseļošanos. “Pat ja cilvēkam zūd vēlme pretoties slimībai, apkārtējo morālais atbalsts viņu spēcina,” saka doktors Koins.

Saskaņā ar doktora Koina pētījumiem ietiepīga augstprātība reizēm izšķir pat to, vai cilvēks dzīvo vai mirst. Doktors Koins un viņa kolēģi uzņēma videolentē sirdsslimnieku attiecības ar tuviniekiem, dzīvojot mājās, un viņu strīdus; vēlāk eksperimenta dalībnieki tika iedalīti grupās atkarībā no viņu negatīvisma pakāpes. Tiem slimniekiem, kuri strīdos pret oponentu izturējās visnoraidošāk un visnicīgāk, sirds slimība nākamo četru gadu laikā 1,8 reizes biežāk beidzās ar nāvi salīdzinājumā ar tiem slimniekiem, kuri strīdos bija iecietīgāki. “Tie nudien bija iespaidīgi rezultāti,” atzīst doktors Koins.

Pētījumi liecina, ka 62 % “absolūtistu” - cilvēku ar ļoti lielu pašpārliecinātību un ļoti mazu iecietību - cieš no paaugstināta dusmu un stresa līmeņa, kas negatīvi ietekmē viņu imūnsistēmu. (University of Bradford, 1999)

 

Foto: wallpaperim.net

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!