<< Visi raksti

Brīnišķā draudzība

0

1403

Yogi.lv @ 2015-07-16

Reiz dzīvoja brīnumskaista sieviete, kura mēdza pastaigāties pilsētas ielās, un, kur vien viņa gāja, ļaudis dāmai veltīja apbrīnas pilnus skatienus. Ikviens pilsētā vēlējās ar viņu aprunāties, kaut ko pajautāt, izdzirdēt atbildes vai vienkārši pabūt tuvumā. Pilsētā dzīvoja arī skrandās ģērbusies nabadzīga meitene. Arī viņa bija daiļa no vaiga, taču neviens viņai ne pievērsa uzmanību, ne uzrunāja. Vientuļa un noskumusi meitene apbrīnoja skaisto, krāšņi tērpto sievieti un alka, lai ļaudis ievērotu arī viņu — sirdī bija tik daudz kā, ar ko jaunā būtne vēlējās dalīties, taču neviens neko nejautāja, neviens neuzklausīja.

Taču viendien nabaga noskrandusī meitene saņēma drosmi un uzrunāja skaistuli smalkajās drānās.

“Atvainojiet,” meitene kautri bilda, “vai drīkstu jums ko lūgt?”

Sieviete, kura bija ne tikai skaista, bet arī laipna un atsaucīga, pagriezās pret meiteni un uzsmaidīja:

“Protams. Kā varu palīdzēt?”

“Redziet,” meitene sadūšojās, “jūs esat tik daiļa un skaisti tērpta, visi jūs pamana, bet es esmu nabadzīga, mans apģērbs ir vecs un novalkāts, un neviens mani neievēro. Es būtu ārkārtīgi laimīga, ja kaut vienu dienu jūs mani apņemtu ar savu burvīgo apmetni un es kopā ar jums varētu paieties pa pilsētu. Tad, kad cilvēki, ieraugot jūs, apstātos, viņi pamanītu arī mani, man ir daudz kas ārkārtīgi svarīgs sakāms, ko viņi prastu novērtēt, ja vien ieklausītos.”

Jaukā, elegantā sieviete labprāt atsaucās viņas lūgumam, un jau nākamajā rītā skaistule apņēma meiteni ar savu apmetni un abas devās pilsētas ielās. Kā parasti, ļaudis piestāja savās gaitās, lai apbrīnotu sievieti, un pievērsa uzmanību arī meitenei. Pastaigājoties sieviete laipni sarunājās ar nabaga meiteni. Viņa to iztaujāja, vērīgi ieklausījās atbildēs un brīnījās, cik patiesībā gudra bija novalkātajā kleitā ģērbtā, un drīz vien abas kļuva par labākajām draudzenēm — tik ciešām, ka nekad vairs nešķīrās. Līdz pat šai dienai visā pasaulē viņas nav sastopamas viena bez otras.

Jūs jautāsiet mazās nonēsātajās drānās ģērbtās meitenes vārdu? Viņu sauc Patiesība. Bet lieliskā draudzene skaistajā tērpā? Viņas vārds ir Pasaka.

 

Margareta Silfa

 

Photo Huu Hung Truong Open entry smile

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!