<< Visi raksti

Centība ne vienmēr nozīmē panākumus

0

988

Deivids Nīvenss @ 2017-02-28

Strādā centīgi, gan beidzot tiksi atalgots! Tik vienkārši tas skan. Bet vai atceraties, kā skolā veicās ar gatavošanos eksāmeniem? Daži bērni mācījās un mācījās un tik un tā dabūja sliktu vērtējumu. Citi nemācījās gandrīz nemaz, bet ieguva labas atzīmes. Vēl pastāv iespēja darīt maz, bet efektīvi. Galvenais ir nevis spēku patēriņš, bet mērķa sasniegšana.

Ašenbaha maiznīca Pensilvānijas štatā Lankasterā bija ģimenes uzņēmums. Tai bija savs uzticamu pircēju loks, un tā bija sekmīgi darbojusies jau vairāk nekā četrdesmit gadu.

Tad deviņdesmitajos gados īpašnieki nolēma ražošanu paplašināt - piedāvāt pircējiem arī sviestmaizes ar visādām delikatesēm un atvērt pāris jaunu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības vietu.

Nekad agrāk šī ģimene nebija tik grūti strādājusi kā pēc ražošanas paplašināšanas. Un kā viņu grūtais darbs tika atalgots? Peļņa ne tikai bija samazinājusies, uzņēmumam draudēja bankrots, jo tas nespēja atmaksāt aizņēmumu, kas bija vajadzīgs, lai ražošanu paplašinātu.

Palūkojies uz šo stāvokli ar objektīva vērtētāja aci, Ērls Hess konstatēja, ka Ašenbaha maiznīca darbojas neefektīvi. “Viņiem bija pārāk liels produktu spektrs, turklāt desmit procenti produktu deva deviņdesmit procentu ienākumu. Viņi nostrādājās līdz pagurumam, ražodami produkciju, ko nevarēja pārdot.”

Hess šo kompāniju nopirka, kā pats apgalvo, “tāpēc, ka centīgāk strādāt agrākie īpašnieki vairs nevarēja, taču viņiem vajadzēja strādāt gudrāk”.


Finansiālo panākumu gūšanā centīgs darbs ir visbiežāk pārvērtētais faktors. Ļaudis to uzskata par vislabāko garantiju, ka gūs panākumus, kaut gan īstenībā tas neko daudz nedod. Neefektīvi pūliņi ir milzīgs entuziasma slāpētājs; cilvēki secina, ka viņiem nekad nekas neizdosies, jo viņi, lūk, strādā vaiga sviedros, bet nepanāk cerēto rezultātu. (Scherneck, 1998)

 

Foto: http://all-free-download.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!