<< Visi raksti

Desmit ciešanas kuras katrs sev uzliek pats

0

1569

Viktors Vostokovs @ 2015-10-28

1. Kļūt par ģimenes galvu bez eksistences līdzekļiem -tas nozīmē pašam sev sagādāt ciešanas, kādas sev nodara idiots, apēzdams indīgu augu.

2. Dzīvot pilnīgi aplami un noliegt Mācību - tas nozīmē pašam sev sagādāt ciešanas, kādas sev nodara neprātīgais, lēkdams bezdibenī.

3. Dzīvot liekulīgi - tas nozīmē pašam sev sagādāt ciešanas, kādas sev nodara cilvēks, kurš pats savam ēdienam liek klāt indi.

4. Trūkstot prāta stingrībai, tomēr rīkoties kā klostera priekšniekam - tas nozīmē pašam sev sagādāt ciešanas, kādas sev nodara veca, nespēcīga sieviete, kas cenšas ganīt zirgus.

5. Visu sevi pilnībā ziedot egoistiskiem mērķiem un neko nedarīt citu labā - tas nozīmē pašam sev sagādāt ciešanas, kādas sev nodara aklais, kurš pieļauj, ka viņu vienu atstāj neapdzīvotā vietā.

6. Uzņemties grūtus uzdevumus, ja to veikšanai trūkst spēju un prasmes, - tas nozīmē pašam sev sagādāt ciešanas, kādas sev nodara cilvēks, kurš mēģina nest smagu nastu, kaut arī tam nepietiek spēka.

7. Pārkāpt Būdas baušļus vai svētā Guru pamācības lepnības un iedomības dēļ - tas nozīmē pašam sev sagādāt ciešanas, kādas sev nodara karalis, kas realizē aplamu politiku.

8. Notriekt savu laiku, bezdarbībā slaistoties pa pilsētām un ciemiem, nevis nododoties meditācijai, - tas nozīmē pašam sev sagādāt ciešanas, kādas sev nodara lepns briedis, kurš noiet ielejā, nevis staigā pa drošām takām.

9. Kā apmātībā dzīties pēc pasaulīgām lietām, nevis atbalstīt Dievišķo gudrību - tas nozīmē pašam sev sagādāt ciešanas, kādas sev nodara ērglis, kas salauž spārnu.

10. Nekaunīgi piesavināties dāvanas, kas nestas Guru vai Trīsvienībai, - tas nozīmē pašam sev sagādāt ciešanas, kādas sev nodara bērns, norīdams kvēlošas oglītes.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!