<< Visi raksti

Dzīvē vajadzīga māksla

0

1214

Ph.Deivids Nīvens @ 2016-02-26

Daudzi no mums, ikdienā plānojot savus izdevumus, ir spiesti apdomāt, kas mums tiešām nepieciešams un kas jau būtu greznība. Viss, kas saistīts ar mākslu, parasti tiek uzskatīts par greznību. Taču māksla spēj ietekmēt mūsu garīgo pasauli un arī realitāti. Māksla - tā ir iztēle un neierobežotas iespējas. Neatkarīgi no tā, vai jūs to tikai baudāt vai arī paši spējat radīt, ļaujiet savā dzīvē ienākt mākslai!

Denīze ik nedēļu dažas stundas glezno. Jau kopš agras bērnības viņa vislabāk jūtas, kad rokā ir ota. “Mēs nebijām bagāti,” viņa stāsta, “īstenībā šķita, ka mēs esam nabadzīgāki par visiem citiem. Tomēr, kad gleznoju, tas viss piemirsās.” Sākumā mācības nespēja Denīzi saistīt. Vairākas reizes viņa pameta vidus­skolu, bet galu galā tomēr to pabeidza un iestājās augstskolā. Lai gan gleznošanu viņa nemācījās, māksla viņai bija devusi gana pašpaļāvības, lai tiktu galā ar mācību grūtībām un iegūtu augstskolas diplomu.

“Mums vajag kaut ko, kas ļauj ticēt pašiem sev,” saka Denīze. “Vajag atrast veidu, kā paust savas emocijas - to, ko jūtam, bet nevaram izteikt vārdos. Man šāds izpausmes veids ir glezniecība.”

Tagad Denīze savus mīļākos darbus ir pakarinājusi viesistabā; tiesa, lielākā daļa glabājas skapjos. Tikai pavisam nesen viņa ir sākusi rādīt savas gleznas citiem un par tām stāstīt. “Kāda draudzene lūdza mani pārdot gleznu, ko viņa bija ieraudzījusi pieslietu pie sienas. Īstenībā tas bija pašportrets, bet gleznots it kā no sāniem, un mani tajā nevarēja pazīt. Tad nu man ienāca prātā, ka es varētu dalīties savā mākslā ar citiem. Varbūt ari citiem tā sagādās prieku.”

Regulāra saskarsme ar mākslas pasauli - vai tie būtu muzeja apmeklējumi vai mākslas darbu iegāde, lai tos novietotu mājās, vai mēģinājumi pašiem radīt mākslu - nozīmē par 7 % lielāku apmierinātību ar dzīvi. (Michalos, 2005)

Foto: www.hdwallpaperscool.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!