<< Visi raksti

Galvenais ir attieksme

0

1169

Ph.Deivids Nīvens @ 2016-04-29

Gadās, ka cilvēks, kaut ko uzsācis, pavisam drīz zaudē dūšu. Ļoti kārojas kaut ko dabūt vai sasniegt... bet, kad kāroto nekādi nevar iegūt, mēs krītam izmisumā. Taču atcerēsimies - pasaule nemitīgi mainās. Arī mēs paši nemitīgi maināmies. Ir neiespējami paredzēt, kas turpmāk notiks un kad tas notiks. Vienīgā izeja ir - turpināt iesākto.

Elena jau gandrīz desmit gadus dzīvo un strādā Ņujorkā. Viņa stāsta, ka atrast lielpilsētā draugu, ar ko nodibināt tuvas attiecības, ir tikpat grūti kā pievakarē atrast brīvu vietu metro vagonā.

“Visapkārt daudz svešinieku, un visi kaut kur steidzas,” viņa stāsta. “Cilvēki strādā ļoti garu darbadienu, un pēc tās viņiem nav viegli atkal kļūt par sabiedriskām būtnēm.”

Tomēr Elena nav padevusies. Vēl vairāk — viņa ir pārliecināta, ka viss kļūst tikai labāk. “Pirms pieciem gadiem es iepazinos ar kādu puisi, un mūsu attiecības jau kļuva nopietnas,” viņa stāsta. “Pēc tam kad pāris mēnešu bijām satikušies, viņš mājas pārzinim pateica, ka esot mans vīrs, un viņam iedeva mana dzīvokļa atslēgu. Viņš savāca manas dārglietas un filmēšanas kameru, sameklēja arī mašīnas atslēgas un aizbrauca ar visām manām mantām.”

Elenai par laimi, nelietīgais pielūdzējs bija nozadzis vēl kaut ko. “Viņš paņēma uz koncertu nopirktās biļetes. Vietas bija ļoti labas. Tā policija viņu arī notvēra. Rokkoncertā Madison Square Garden zālē... kopā ar citu sievieti.

Tomēr man pašai prieks, ka neesmu zaudējusi optimismu. Atceros to visu kā varenu joku. Daudz par to galvu nelauzu un joprojām eju uz randiņiem.”

Ilgtermiņa pētījumos, novērojot cilvēkus vairāku gadu desmitu laikā, ir konstatēts, ka iespēja beigu beigās nodibināt veiksmīgas attiecības nav atkarīga no iepriekšējiem piedzīvojumiem, bet gan no attieksmes pret tiem. (Werner and Smith, 2001)

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!