<< Visi raksti

Ievēro noteikumus arī attiecībās!

0

1077

Ph.D. Deivids Nīvens @ 2016-01-26

Ar laulāto draugu vai kopdzīves partneri jūs nekad nebūsiet vienisprātis gluži par visu - pēc tā ir velti censties! Taču “spēles laukumu” jūs varat padarīt pēc iespējas līdzenāku, izsakot savas pretenzijas otram cilvēkam pieņemamā formā.

No konfliktiem Džeimss Leidža šo to saprot. Viņš ir profesionāls bokseris, vieglā svara kategorijā viens no labākajiem. “Kaut gan šajā sportā man preti­niekam jāsit, es to daru pēc zināmiem noteikumiem. Arī dzīvē, tāpat kā sportā, jāievēro noteikumi,” saka Džeimss. Un tieši tā viņš rīkojas.

Džeimss un viņa sieva Lisa draudzējās jau vidusskolā un tūliņ pēc skolas beigšanas apprecējās. Kāzu fotogrāfiju viņiem nav, jo todien Džeimss pēc valsts mēroga boksa sacensībām vēl viss bija vienos zilumos.

Pirmajos laulības gados viņiem neklājās viegli. Džeimss kļuva par profesio­nāli, taču lielāko daļu nopelnītā vajadzēja tērēt treniņu vajadzībām. Lisa strādāja par reģistratori un par savu algu apmaksāja visas citas ģimenes vajadzības.

Ilgi gaidītais pavērsiens iestājās, kad Džeimss uzveica kādu izcilu bokseri. Beidzot viņš izcīnīja pasaules junioru klases čempiona titulu un kļuva stāvus bagāts.

Naudas rūpes nu aizmirsās, bet sākās citas. Autogrāfu mednieces, Džeimsa pielūdzējas! Tās burtiski kārās jaunajam bokserim kaklā. Daudz netrūka, lai lau­lātie būtu sākuši par to strīdēties, taču Džeimss pasteidzās pirmais: viņš apdomāja radušos stāvokli un to, kā viņa sieva varētu justies, un nolēma izvairīties no tādu vietu apmeklēšanas, kur viņš varētu pievērst jaunu sieviešu uzmanību.

“Laulības šķiršana bokserim ir tikpat parasta kā asiņojošs deguns,” saka Džeimsa menedžeris. “Taču Džeimss un Lisa prot viens ar otru rēķināties.”

Ja konfliktu risināšanai abi pāra partneri izmanto līdzīgas metodes, šādiem pāriem ir par 12 % mazāk domstarpību un viņi par 31 % biežāk jūtas apmierināti ar savu kopdzīvi. (Pape, 2001)

Foto: www.nj.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!