<< Visi raksti

Ir vērts uzņemties atbildību un izdarīt pareizo izvēli

0

884

Deivids Nīvenss @ 2017-03-07

Atbildības nasta ir īpaša. Nav viegli raudzīties uz kādu dzīves aspektu atšķirīgi no pārējiem un piedāvāt tādus risinājumus, kas jums šķiet pareizi, bet citiem nav tīkami. Taču ilgākā laika posmā ir daudz vērtīgāk, ja izdarīta pareizā, nevis tīkamākā izvēle.

Pabeidzis augstskolu, kuru viņš pārstāvēja kā futbolkomandas zvaigzne, Edijs

Šenons trīsdesmit piecus gadus nostrādāja dzimtās Floridas štata skolā, papildus sava priekšmeta mācīšanai trenēdams arī skolas beisbola un basketbola komandas.

Audzinādams četrus paša bērnus un trenēdams simtiem skolēnu, Šenons pret saviem pienākumiem izturējās ar vislielāko atbildību. “Visi ir mani,” viņš mēdza sacīt. “Mēs, pieaugušie, esam par viņiem atbildīgi.”

Trenera Senona vadībā skolas komandas guva lieliskus sasniegumus. Vidusskolu čempionātos citas komandas sāka gluži vai vairīties no sastapšanās ar tām. Edija komandas bija slavenas ar izcilo disciplīnu un nelokāmo cīņas sparu.

Trenerim Šenonam rūpēja ne tikai savu audzēkņu panākumi sporta laukumā, viņš vēlējās, lai tie kļūst arī par priekšzīmīgiem sabiedrības locekļiem. Visiem sportistiem desmitos vakarā bija jāatrodas mājās; treneris mēdza pats to pārbaudīt. Vecākiem viņa stingrie noteikumi patika, lai arī pusaudžiem šķita, ka treneris reizēm ir pārāk bargs.

Tomēr absolventu pasākumā, kas bija sarīkots, lai godinātu pedagoga Edija Šenona darba mūžu, viņa agrākie audzēkņi, kuriem tagad bija jau tuvu trīsdesmit vai tuvu sešdesmit gadiem, visi kā viens slavēja stingro treneri, kas viņiem bija ieaudzinājis disciplīnu un rakstura stingrību, palīdzējis kļūt par krietniem cilvēkiem.


Skolēnu atbildes dažādās vecuma grupās rāda, ka pieaugot attieksme pret ģimeni un vecākiem pakāpeniski mainās; pieaugdams bērns arvien vairāk spēj novērtēt vecāku stingrību un rūpes. (Dorfman, 2001)

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!