<< Visi raksti

Izmanto sava pretstata potenciālu

0

1027

Deivids Nimans @ 2016-09-20

Cilvēki pēc dabas ir dažādi - ir sācēji un ir beidzēji. Ir plaša vēriena cilvēki un tādi, kas pievērš uzmanību katram sīkumam.

Dažiem cilvēkiem lieliski izdodas ģenerēt idejas un plānus, taču, realizējot tos dzīvē, viņiem drīz pietrūkst intereses. Turpretī citi ir apņēmīgi un neatlaidīgi, taču ir velti cerēt, ka viņi spēs izgudrot ko jaunu un nebijušu. Ir vēlams sadarboties ar tādiem cilvēkiem, kuri spēj papildināt jums pašam trūkstošās īpašības.

Doktors Hovards Mareds ir Losandželosas piepilsētas dermatologs; savā darbībā viņš konstatēja, ka daudzu pacientu sūdzības, kas saistītas ar raizēm par izskatu, ierindojamas kaut kur pa vidu starp medicīnas un skaistumkopšanas problēmām. Viņš secināja, ka nav tādas biznesa nozares, kas īsti apmierinātu šo pieprasījumu. “Es gribēju, lai pacienti atgūst garīgo labsajūtu,” doktors Mareds paskaidro. “Un, ja viņiem varēja palīdzēt drīzāk kosmetologs nekā lāzerķirurgs, es pieaicināju kosmetologu.”

“Es vienmēr uzdodu jautājumu: ja šim cilvēkam nebūtu nekādu slimību, vai viņš būtu uzskatāms par veselu? Atbilde bieži ir “nē”. Lai cilvēks būtu uzskatāms par veselu un varētu funkcionēt ar visaugstāko atdevi, viņam jājūtas labi.” Divdesmit gados, kas pagājuši, kopš doktoram Maredam ienāca prātā apvienot ārstniecību ar kosmetoloģiju, viņš izveidojis kosmētikas produktu tirdzniecības un skaistumkopšanas biznesu, kas dod peļņu sešdesmit miljonu dolāru gadā. Un viņš apgalvo - tas nebūtu bijis iespējams, ja viņš nebūtu atvērts savā domāšanā. “Es paraugos uz esošo stāvokli no citas puses un piesaistu speciālistus ar tādām zināšanām, kādu nav man pašam.”

Darba kolektīvi, ko veido atšķirīgas personības, ir par 14 % produktīvāki nekā kolektīvi, kuros strādā līdzīgi cilvēki. {Fisher, Macrosson, and Wong, 1998)

Foto: youhitlikeagirl.wordpress.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!