<< Visi raksti

Kā pārstāt būt aizvainotam

0

2051

Ginta Filia Solis @ 2016-10-02

Dereks Sivers ir muzikants, klauns un muzikālā internetveikala “CD Baby” radītājs. Kādu laiku tas bija vislielākais neatkarīgās mūzikas veikals, ar apgrozījumu 100 miljoni $ gadā. 2008. gadā Dereks pārdeva savu lolojumu un pēc 3 gadiem par to uzrakstīja grāmatu – bestselleru “Viss tavas rokās”.

Tas viss manis dēļ.

Es izmetu no savas grāmatas divas nodaļas: tās izrādījās pārāk “niknas”. Tajās es sīkumos aprakstīju, kā mani paša darbinieki gribēja “izēst” no manas paša kompānijas, kā viņi pārvērta manu biznesu purvā. Kā viņi jau sākotnēji domāja tikai paši par sevi – ne par klientu.

Pēc tam, kad biju kompāniju pārdevis, es vēl vairākus gadus biju nikns un aizvainots. Es jutos briesmīgi, nodots, netaisnīgi apvainots, piekrāpts, manu vārdu iemīcīja dubļos un mani apmānīja. Man vienkārši vajadzēja pastāstīt pasaulei, kā viss bija patiesībā.

Taču kāpēc es izmetu šīs divas nodaļas?

Es sapratu, ka tas viss notika manis dēļ.

Es ļāvu savam biznesam pārvērsties purvā.

Es pievēru acis, redzot problēmas, tā vietā lai novērstu tās saknē.

Es spļāvu griestos un vizinājos komandējumos tā vietā, lai vadītu kompāniju un apmācītu savus cilvēkus.

Es jaucu saviem darbiniekiem galvas, daloties ar savām idejām, kuras vēl nebija pārvērtušās stingros lēmumos.

Es paziņoju par saviem lēmumiem un pēc tam cerēju, ka kāds tos pilda. es nepārbaudīju, kas notiek patiesībā.

Es it kā izvēlējos cilvēkus, kuriem uzticēju darbu – tā vietā, lai apdomātu katru šādu uzticēšanu.

(un tā tālāk tādā pat garā)

Un, kad es sapratu, ka viss ir manī, man kļuva daudz vieglāk.
Man kļuva ļoti viegli un labi.

Tas ir simtreiz labāk kā piedot.

Kad piedod, tu tomēr vēl joprojām esi upuris, bet otrs cilvēks vēl joprojām ir tevi aizvainojis. Tu tikai atrodi sevī spēkus atlaist svešus grēkus.

Daudz labāk ir atzīt, ka viss tavā dzīvē notiek tevis dēļ. Ne jau tevi apvainoja, ne ar tevi slikti izrīkojās. Tās ir tikai tavas paša rīcības sekas.

Cilvēki spēlē lomu tevis radītā situācijā. Viņi papildina to gleznu, kuru tu pats esi uzgleznojis.

O, šī vara!

Tagad tu esi līdzīgs supervaronim. Tagad viss sliktais notiek ne ar tevi, bet tevis dēļ. Tu pats kļūdies un pats no šīm kļūdām mācies. Gala rezultātā viss ir Tavās rokās, un tev nav par ko sūdzēties.

Man no šīs domas bija tik labi, ka es nolēmu šo principu pielietot it visam savā dzīvē. Darbinieks man nozaga 9000$. Viss bija manī: vajadzēja pārbaudīt, pirms uzticos (доверяй, но проверяй).

Manas dzīves vislielākā mīlestība nolēma šķirties no manis, ko paziņoja vēstulē (pēc sešu gadu ilgām attiecībām). Atkal – viss ir manī: es atļāvu mūsu attiecībām nonākt strupceļā.

Cilvēks pret mani atļāvās būt rupjš. Bet es taču sākotnēji varēju pacelt cilvēkam garastāvokli un tas nebūtu noticis.

Nepareizā valdība? Vai tad kads man traucē pašam pieslēgties šiem procesiem un organizēt visu tā, lai kaut kas mainītos?

Vai redzat, kāda visā tajā slēpjas milzīga vara?

Jā, protams, pareizāk būtu to nosaukt par atbildību, bet tas ir pārāk nopietns pieaugušo vārds. Bet “viss manis dēļ” – ir vienkāršs noteikums, izmantojams jebkurā situācijā.

Pamēģini! Piecelies un pieej pie loga, paskaties ārā. To visu tu. Viss ir tavu darbību rezultāts. Fantastiski, vai ne? Tev ļoti piestāv vara!

Avots: http://www.econet.ru

Tulkoja: Ginta FS

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!