<< Visi raksti

Nekad nav par vēlu apgūt labus paradumus

0

1222

Ph.D. Deivids Nīvens @ 2016-01-26

"Mana veselība jau pagalam, tur vairs nekas nelīdz!” Daudzi cilvēki tā domā - proti, kaut arī pašreizējais dzīvesveids ir neveselīgs, nav jēgas to mainīt, jo tāpat nekas nelīdzēs. Patiesība ir tāda, ka fiziska aktivitāte uzlabo veselību jebkurā vecumā. Par to, kas nav paveikts agrākajos gados, tiešām nav jēgas gausties, bet ir liela jēga apdomāt, ko varat savā labā darit. patlaban un turpmāk.

Ričards sevi par vecu neuzskata, un tie, kas ar viņu sacentušies triatlonā, arī droši vien viņu par vecu nesauktu.

Ričardam ir sešdesmit seši gadi, un sava vecuma grupā viņš jau uzvarējis asto­ņās triatlona sacensībās, dažreiz pat apsteidzot divreiz jaunākus vīriešus. Triatlons ietver četrsimt metru peldēšanu un tūlīt pēc tam - divdesmit kilometru distanci, kas jānobrauc ar divriteni, un tūlīt pēc tam - piecu kilometru skrējienu.

Ričards domā, ka visgrūtākās ir pārejas no viena sporta veida uz otru, piemē­ram, kad, izkāpušam no ūdens, tūliņ jāpārģērbjas un jākāpj uz divriteņa. “Tas viss jādara, cik ātri vien spēj, jo hronometrs ne mirkli neapstājas,” stāsta Ričards. “Pēdējā triatlonā man bija ap divsimt konkurentu. Jauki just, ka vari būt viens no ātrākajiem! Sajās sacensībās piedalījās visi, kas pārsnieguši piecdesmit gadu robežu. Bija arī kāds pāris tuvu pie astoņdesmit gadiem. Kāda astoņdesmit sešus gadus veca sieviete veica triatlonu kā stafeti - pārmaiņus ar savu sešdesmit divus gadus veco dēlu.”

Ričards negrasās samazināt fizisko slodzi vai atteikties no triatlona sacensī­bām. “Manuprāt, vecums ir tikai gadu skaits - parasts skaitlis un nekas cits -, bet dzīve ir tāda, kādu cilvēks to dzīvo,” saka Ričards.

Pētījumā ar septiņdesmit divus gadus vecu cilvēku grupu tika konstatēts, ka tiem vecajiem ļaudīm, kuri palielināja fizisko aktivitāti, uzlabojās vispārējais veselības stāvoklis, viņi kļuva optimistiskāki un nodzīvoja par 20 % ilgāk. (Case Western Reserve University, 2002)

Foto: 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!