<< Visi raksti

Nekad nepadodies!

0

2457

Paramhansa Yogananda @ 2014-09-12

Lielā varde un mazā vardīte

Piena spainī iekrita divas vardes: viena- liela un resna, otra maziņa. Stundām ilgi abas peldēja, cenšoties izkļūt ārā. Lielajai vardei izsīka spēki, un tā ievaidējās: „”Māšel, es padodos,”- un nogrima spaiņa dibenā.

Mazā vardīte sev teica: „Ja padošos, tad nomiršu, tāpēc man jāturpina peldēt!” Pagāja divas stundas, un vardītei jau likās, ka spēki tūliņ būs galā. Tomēr, atcerējusies par mirušo vardi spaiņa dibenā, viņa sakopoja gribasspēku un sev teica: „Padošanās nozīmē drošu nāvi. Es ķepurošos, līdz nomiršu, ja reiz man lemta nāve, bet nepārstāšu cīnīties, jo, kamēr esmu dzīva, vienmēr ir cerība.”

Savas apņēmības iedrošināta, vardīte turpināja kult pienu. Pēc vairākām stundām, kad vardīte bija gandrīz pilnībā zaudējusi spēkus un vairs nespēja ķepuroties, tā pēkšņi sajuta sev zem kājām cietu pamatu – nemitīgi peldot, vardīte bija sakūlusi pienu sviestā! Ar milzīgu prieku atspērusies no sviesta pikas, vardīte izlēca no piena spaiņa un izkļuva brīvībā.

Atcerieties – līdzīgi kā šīs vardes, arī mēs atrodamies dzīves „piena spainī” un mums jātiek galā ar noteiktām problēmām. Vairums cilvēku padodas un, tāpat kā lielā varde, cieš neveiksmi. Taču mums jāmācās būt neatlaidīgiem savos centienos, līdzīgi mazajai vardītei koncentrējot tos uz vienu mērķi. Ar savu nelokāmo, Dieva virzīto gribasspēku mēs radīsim kādu izdevību un spēsim izlēkt ārā no grūtību „piena spaiņa” drošajā neierobežotu panākumu teritorijā. Atsakoties padoties, mēs attīstīsim gribasspēku un gūsim panākumus it visā, ko uzsāksim.

Yogananda Paramhansa: "Kā gūt panākumus", Zvaigzne ABC

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!