<< Visi raksti

Nekad vēl nav bijis labāks laiks, lai dzīvotu

0

891

Deivids Nīvenss @ 2017-02-23

Varbūt šī ziņa nav lasāma laikrakstu pirmajās lappusēs, taču cilvēka mūža ilgums nekad vēl nav bijis tāds kā mūsdienās; nekad vēl cilvēkiem nav bijusi iespēja dzīvot tik ilgi, saglabājot labu veselību un možumu. Objektīvi raugoties, nekad vēl nav bijis dzīvošanai labāks laiks!

Ņūdžersijas štata Bergenas apvidus vidusskolas skolēniem ir sagādāta lieliska iespēja ielūkoties veselības aprūpes procesā “no iekšas”. Skolēni kļūst par Čiltona Memoriālās slimnīcas medicīniskā personāla “ēnām” un novēro it visu - no jau-dzimuša bērniņa apkopšanas līdz elpošanas testiem, ko veic veciem cilvēkiem.

Viņiem ir iespēja arī pašiem iemēģināt roku dažās medicīnas procedūrās, ievadot caurulītes manekena barības vadā un citam citu pārbaudot ar slodzes mērītāju.

“Tas ir fantastiski, kā viņi te strādā! Es esmu sajūsmā par mūsdienu medicīnas iespējām! Un, ja apgūšu māsas darbu, tas man noderēs vienmēr, lai kurp es dotos. Man būs tāds darbs, ar kuru varēšu cilvēkiem palīdzēt,” saka viena no

skolniecēm, Šenona.

“Pat manas darba dzīves laikā vien veselības aprūpes jomā notikušas milzīgas pārmaiņas,” stāsta Elizabete, viena no medicīnas māsām, kas strādā ar skolēniem. “Un es pat nespēju iztēloties visu jauno, kas vēl būs!”

Aptauju rezultāti liecina: 68 % cilvēku uzskata, ka dzīve kļūst arvien grūtāka. Savukārt antropologu pētījumi liecina pretējo: nekad agrāk cilvēkam nav bijusi iespēja nodzīvot tik ilgu mūžu, saglabājot labu veselību. (Veenhoven, 2005)

 

Foto: keywordsuggest.org

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!